Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
Joe80
Příspěvky: 51
Registrován: 13 led 2009, 20:04
Bydliště: Levice

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od Joe80 »

Hgi píše:jo, přeji upřímnou soustrast, když to budeš skládat dohromady. Já nad tím zuřil dvě hodiny, než jsem přišel na to, jakým způsobem to složit tak, aby si ty měděný plošky dosedly tak jak by měly....
Ahoj,

u mna to bolo uz dost davno co som tam menil ziarovky za modre LED. Este si ale pamatam ake som mal pri tom nervy ked mi odtial veletela nejaka gulicka. Zlozil som to. Svieti to pekne, ale mam jeden problem a myslim si ze suvisi prave s tymto prepinacom svetiel. Ked zapnem svetla, myslim ze staci zapnut parkovacky, tak mi preblikava TID displej, teda on skor nesvieti, len sem tam preblikne. Nejaky zly kontakt tam je urcite, ale kde? Ked nie su zapnute svetla, ziadny problem - TID svieti stale. Preto podozrievam tento prepinac. TID som mal uz viackrat rozobrany a ziadny problem s kontaktom tam nie je viditelny a ked nie su zapnute svetla, tak s TID nie je ziadny problem a pekne svieti. Problem nastava po zapnuti svetiel. Viete mi prosim poradit, ci je skutocne nejaka suvislost s prepinacom svetiel a TID displejom? Mozno by som radsej kupil novy prepinac svetiel predtym ako ten co tam mam este raz rozoberiem :D Kolko to moze stat, pripadne nemate niekto na predaj funkcny (este nerozobrany :D)
Corsa B 1,2 16V 48kW X12XE 1999
karlos
Příspěvky: 3
Registrován: 11 zář 2012, 09:49

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od karlos »

Radši neměnit, rozložit je jedna věc, ale složit to je věc druhá. Navíc ty žárovky nejdou zaboha vytáhnout. Celý sem to zkurvil.
Joe80
Příspěvky: 51
Registrován: 13 led 2009, 20:04
Bydliště: Levice

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od Joe80 »

Tak som kupil a vyskusal prepinac svetiel a osvetlenie TID displeja sa sprava takisto :(
Pri nezapnutych svetlach svieti. Uz ked zapnem parkovacky, osvetlenie TID displeja zacne blikat, resp. skor nesvieti vobec. Niekedy reaguje na chvilku po buchnuti na TID. Takisto sa sprava aj pri zapnutych svetlach.
Co to moze byt?
Neviete ako je napajane osvetlenie TID? Preco to svieti bez problemov pri nezapnutych svetlach a preblikava resp. nesvieti vobec pri zapnutych svetlach?
Corsa B 1,2 16V 48kW X12XE 1999
MorfeoOlsen
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2012, 09:43

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od MorfeoOlsen »

Zdravim borci tak dneska sem se pustil do zmeny osviceni secko vklidu az na to ze mi ted nesviti budiky... ani rucka olej atd jen blinkry mi tam funguji... nic sem s budikama ale nedelal jen panel na ovladani topeni a pak tu kostku jak se rozsvicuji svetla... nevi nekdo kde by mohl byt problem? :/
MorfeoOlsen
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2012, 09:43

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od MorfeoOlsen »

tak na budikoch kdyz jedu sviti jen baterka a ide jen rucicka na rychlost.. Nesviti uz ani Tid display
zdendau
Příspěvky: 29
Registrován: 02 lis 2011, 16:41

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od zdendau »

když jsi to rozebíral nezatáhl jsi nějak silně za svazek kabelů, jestli jsi to někde po cestě tímto způsobem nerozpojil a nebo neutrhl ukostření a jestli Ti svítí dobíjeni zkus změřit za chodu motoru baterku jestli se nabíjí
pokud to dobíjí zkus domačkat pod palubkou konektory
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od jumbo »

Potřebuji prosím poradit, jak udělat podsvícení ručiček tachometru. Celé budíky mám podsvícené modře, ale ručičky bych chtěl podsvítit červeně. :) Na podsvícení budu asi nejspíš potřebovat ručičky z jiného auta že? :) A jestli ano, tak z jakého a potom bych prosil o nějaký návod nebo něco, jak ty ručičky podsvítit, aby mi svítili jen ty ručičky a nekazili modré světlo pod budíky :) díky moc všem!!!!! :)
MorfeoOlsen
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2012, 09:43

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od MorfeoOlsen »

tak secko hotove akorat problem s TID stejny jako Joe80... kdyz zapnu svetla tak TID nesviti kdyz je vypnu tak sviti nevi nekdo co s tim? :urcite?:
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od jamal.jefries »

vim. je K.O. mel sem stejnej problem vymenil sem TID a je po problemu ;-) ;-) ;-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
MorfeoOlsen
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2012, 09:43

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od MorfeoOlsen »

jamal.jefries píše:vim. je K.O. mel sem stejnej problem vymenil sem TID a je po problemu ;-) ;-) ;-)
ty voges to uz by byl 3 TID co bych koupil behem 4 mesicu... do toho se mi moc nechce xD asi to ozelim a budu doufam ze se mi rozbehne jak jakemusi typkovi co tu psal o par stran zpatky....
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od jamal.jefries »

me se nerozbehl ani po roce takze s tim moc nepocitej :-D :-D :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
MorfeoOlsen
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2012, 09:43

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od MorfeoOlsen »

jamal.jefries píše:me se nerozbehl ani po roce takze s tim moc nepocitej :-D :-D :-D
hahaha no to mam pech ale kaslu na to kdyztak vypnu svetla abych si ho uzil :D
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od jamal.jefries »

a ty tam mas ted ledky????
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
MorfeoOlsen
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2012, 09:43

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od MorfeoOlsen »

no ty klasicke na bilo
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od jamal.jefries »

tak tam schválně zkus vrátit origoš žárovky jestli to pak půjde v pohodě protože mě se to taky stalo až když sem tam měnil LEDky :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Odpovědět