Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
vaverkat
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2012, 21:45

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od vaverkat »

Velbloud píše:Předem bych chtěl poděkovat MIKE MADOVI a ERICOVI, za osvětlení tématu a bez kterých bych nevěděl jak nato :lol:

Žárovky (Diody) v Corse B jsou jiné před faceliftem a po faceliftu.

Před faceliftem:
na přístrojovce jsou 2ks s paticí T10
za topením 2ks MICRO
popelník 1ks MICRO
ovl. topení - klima 2 ks MICRO
v hodinách 2 ks s paticí T10
spínač světel 1 ks MICRO

po faceliftu:
na přístrojovce jsou 3ks s paticí TID
za topením 2ks MICRO
popelník 1ks MICRO
ovl. topení - klima 2 ks MICRO
v hodinách 2 ks s paticí TID
spínač světel 1 ks MICRO

Dioda T10 (žárovka co je v parkovačkách)
Obrázek

Dioda TID
Obrázek

Dioda MICRO
Obrázek

dále jsou v interiéru ještě tyto dvě (osvícení interiéru a kufru)
Obrázek

demontaz ala MIKE MAD:

Základem je vyndat výdechy topení, nepoužívat šroubováky, atd. - žádné násilí - sice se to dostane ven, ale za cenu zníčení pulky věcí okolo. Výdechy se vyndají tak, že se otočí dolů a zabere se aby se vytočily ještě víc než normálně, pak se jen vytáhnou směrem ven (nasazení to samé ;o)) Krajní výdechy, resp. jejich rámečky už pak drží jen na šroubkách, který jsou pod těmy výdechy. Prostřední panel - musí se sundat lištička pod šoupátkem ventilace, dva šroubky jsou tady a dva pod výdechy topení (při nasazování se postupuje stejně). Krajní výdechy, resp. jejich rámečky už pak drží jen na šroubkách, které jsou pod těmy výdedechy. Prostřední panel - musí se sundat lištička pod šoupátkem ventilace. Dva šroubky jsou tady a dva pod výdechy topení. Musí se vyndat ovladače topení, prostřední jde blbě ale jde (Poznámka Velblouda... prej je pod ním nějaký místečko kde se zatlačí a jde lehce vyndat.. já se s tím mordoval hodinu a na něj jsem nepřišel :lol: ). Šroubky pod výdechyma umožní sundat kapličku pro hodiny a teploměr, další pak zkora uvolní středový panel. Teď jsou dvě možnosti jak odpojit takla topení: buď se vytáhnou samotný táhla (Mike Mad: strašnej woser :lol: ), nebo se odmontuje kryt od spodku ovladačů, jsou tam k nim zezadu šikmo shora na středovým panelu dva mosazný torxový šroubky. Popelník drží jen shora na 2 šroubcích které jsou vidět a dva zespodu.

demontáž středového knoflíku
Obrázek

Pokud budete některé díly lakovat tak:
zaklad na plasty> jemne zdrsnit smirglem>strikaci kit (plnic)>barva>bezb.lak (2 vrstvy)

nechte pořádně zatvrdnout ať si tonepoškrábete při nasazování zpět..

P.S. Stejně si to poškrábete, protože nandat to správně a hlavně aby vám u toho neruply nervy je umění :lol:



další návod a fotodokumentace http://djpeak.borec.cz/
Potřeboval bych poradit jak vyměnit tu žárovku v prostředním ovladači (ten na větrák) tlačítko sundat umím ale jak dál?
Dík
VaSa
Příspěvky: 38
Registrován: 20 bře 2012, 19:41

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od VaSa »

HELP vyndal jsem budíky abych věděl jak na LEDKY a nějak mi nefachá tachometr jinak palivová nádrž funguje teplota i budíky nevíte co stím??
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od obcannofka »

chci dát červený žárovky žárovky do hodin a rovnou dám asi nový na podsvit budíků, tam asi nemá cenu dávat barevný co, nebo jste někdo zkoušel barevný SMD ? a když je v hodinách klasická bílá žárovka, svítí oranžově a když tam dám červený diodový, bude svítit červeně, nebo se to musí nějak upravit. Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od jamal.jefries »

bude to svítit opravdu červeně já tam mam bílý a svítí to krásně bíle a do těch budíku mam za to že smd do patice co máš na obrázku ještě nikdo nezkoušel ale jinak se dělá podsvit přímo pod budíky protože když tam dáš klasický ledky do patice tak to nahovno svítí ;-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od obcannofka »

díky jamale ;) kdybych zkusil ty smd, tak určitě pak napíšu, jak to faká, ale ještě zatím nevím co tam dám :)
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Mcstreet
Příspěvky: 15
Registrován: 22 črc 2012, 17:18
Bydliště: Most

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od Mcstreet »

Ahoj všimnul jsem si, že pár lidí si vyměnilo diodu v přepínači světel, taky jsem to skusil a nestačil se divit kolik to má součástek :evil: tak to sem dávam ať vás to taky nepřekvapí :lol:

PS: ty kuličky tam byly dvě
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od Hgi »

jo, přeji upřímnou soustrast, když to budeš skládat dohromady. Já nad tím zuřil dvě hodiny, než jsem přišel na to, jakým způsobem to složit tak, aby si ty měděný plošky dosedly tak jak by měly....
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
Sekys
Příspěvky: 34
Registrován: 26 srp 2012, 23:28
Bydliště: Valmez

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od Sekys »

Zdravím všecky, nepročítal jsem všech 25 stránek, tak se zeptám zrovna: Jak je to se žárovkama na Céčkovou Corsu? :think: Předpokládám, že tam budou jiné, než u béčka, co? Přemýšlím nad změnou, ale nechci se to do toho pouštět bezhlavě...
Corsa C 1.4 16V sport - this gonna be legen - wait for it - daaary!
Moje Corsa:

Kód: Vybrat vše

http://forum.corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9374&p=136791#p136791
Uživatelský avatar
Hosak
Příspěvky: 191
Registrován: 29 srp 2008, 22:57
Bydliště: Bratislava SK

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od Hosak »

Na cecko potrebujes 3x taketo http://www.autodoplnky.cz/sys.php?actio ... ew-061.jpg patica T5 (2x podsvietenie ovladania kurenia a 1x zapalovac) dalej 7x takuto http://www.autodoplnky.cz/sys.php?actio ... ta-008.jpg patica B8,5 (2x TID, 4x budiky, 1x ovladanie svetiel.)

EDIT : Ale to ze som nahadzal obrazky z autodoplny cz neznamena ze ich mas otial kupovat lebo je to tam neskutocne predrazene ;)

EDIT 2 : Pripadne tu mas celi kit na pristrojovku za 15libier len neviem kolko je odtial postovne https://www.crazyleds.co.uk/Corsa-C-LED-dash-kit.html
Corsa C Z13 DT

[url=http://]Tigra A X14 XE[/url]

Obrázek

Life is not fair, get used to it.
zdendau
Příspěvky: 29
Registrován: 02 lis 2011, 16:41

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od zdendau »

tak jsem měnil žárovky ve středním panelu ale to byla hrůza.ty dva ofukovače se sklopí dolu a pod nimi jsou šrouby.dole jak je táhlo na venkovní přisávání tam jsou také dva.po odklopení kapličky to celé vyndáme a zůstane nám to vyset na táhlech a kabelech.u táhel odepneme struny a na těch packách co to drží jsou taková křidélka tak za ty zabereme směrem ven a ono to odpadne.odpojíme kabely ale ty co vedou na výstrahu ty necháme .musíme vyndat knoflíky ten pravý jde prostřední je tady někde popsaný tam ze spodku zatlačíme v té dírce třeba malým imbusem ale ten levý nejde vůbec ven nakonec jsem musel použít hodně síly a vzteku a nakonec šel.odpadne nám přední panel a máme před sebou bílou kostku pod kterou jsou žárovky.s tou bílou kostkou jsem původně nemohl hnout tak jsem ještě rozdělal celý kryt .nakonec jsem přišel na to že jsem to nemusel rozebírat stačilo tu bílou kostku z boku nadzdvihnout malým šroubovákem.teď jsem se konečně dostal na žárovky jsou tam ty malé asi průměr 3mm.než to zaděláte tak si je rozsviťte ať to pak nemusíte znovu rozebírat.možná že by tam šly dát ledky ale spočítat na 14,4v bílé a modré mají asi od 3,1 až 3,6v.rozebíral jsem to asi dvě hodiny a složené to bylo asi za dvacet minut.ale hlavně to už svítí už mi tam nic nesvítilo.pokusil jsem se to popsat zcela jednoduše .snad se to někomu hodí možná že to jde i jinak ale nevím jak.
corsa b 1,2 97
šindyk
Příspěvky: 135
Registrován: 06 črc 2012, 13:42
Bydliště: Brno a okolí

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od šindyk »

Myslíte že by šly dát do budíků 4smd led diody bílé, koupil bych asi tyhle a nalepil pod budiky 1pod palivomer, 2pod tacho, 1pod teplomer tak by to nemuselo svitit spatne. Skusim je koupit a dat je tam a potom napisu http://www.gme.cz/led-smd/led-0805-whit ... -p960-038/
Corsa X10XE tříhrnek
zdendau
Příspěvky: 29
Registrován: 02 lis 2011, 16:41

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od zdendau »

pak jsou ještě tříbarevné podle napětí co do toho leze a tříbarevné co mají více vývodů tam by bylo ovládání asi složitější ale pokud by se našel někdo kdo umí programovat čipy tak naprogramovat čip a bylo by vystaráno a barva by se mohla nastavit jakákoli.
Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 648
Registrován: 21 dub 2010, 22:04
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od Bobek »

šindy pokud ti můžu poradit, tak si přečti tohle:
kup si tenhle pás http://aukro.cz/led-pasek-smd3528-4-8w- ... 97788.html
k tomu pár metrů drátů, všechno napájej do série (ty moduly jsou většinou po 3 ledkách) a zapoj na osvětlení přístrojovky.. Já to tak mám v autě (4 na tacho a 6 ve středovém a 2 v TIDku) a svítí to suprově.
o čem mluví kolega podemnou je tohle: http://aukro.cz/rgb-led-barevny-pasek-s ... 55312.html, ale k čemu ti bude osvětlení palubovky dalšíma 150 tisícema barviček..

btw těma 5 metrama obmotáš těch cors 10 :vali_se:
Nálepky dle vlastního návrhu! Levně!
šindyk
Příspěvky: 135
Registrován: 06 črc 2012, 13:42
Bydliště: Brno a okolí

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od šindyk »

No já už mám koupený ledky a odpory pro topení tak sem chtěl nejaké rozptylné ledky s velkym uhlem svitu pro budiky. Chtěl sem si to udělat doma než kupovat za xxkč pásek. Ledky stojí pár korun a nalepit a sletovat to je taky hned :jj_good: .
Corsa X10XE tříhrnek
Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 648
Registrován: 21 dub 2010, 22:04
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od Bobek »

Jak chceš :-) Ale je to lepší než se sr*t s ledkama. Btw taky jsem měl ledky s "vysokým úhlem svitu" a výsledek byl na 2 věci..
Nálepky dle vlastního návrhu! Levně!
Odpovědět