Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Příspěvek od Velbloud »

Předem bych chtěl poděkovat MIKE MADOVI a ERICOVI, za osvětlení tématu a bez kterých bych nevěděl jak nato :lol:

Žárovky (Diody) v Corse B jsou jiné před faceliftem a po faceliftu.

Před faceliftem:
na přístrojovce jsou 2ks s paticí T10
za topením 2ks MICRO
popelník 1ks MICRO
ovl. topení - klima 2 ks MICRO
v hodinách 2 ks s paticí T10
spínač světel 1 ks MICRO

po faceliftu:
na přístrojovce jsou 3ks s paticí TID
za topením 2ks MICRO
popelník 1ks MICRO
ovl. topení - klima 2 ks MICRO
v hodinách 2 ks s paticí TID
spínač světel 1 ks MICRO

Dioda T10 (žárovka co je v parkovačkách)
Obrázek

Dioda TID
Obrázek

Dioda MICRO
Obrázek

dále jsou v interiéru ještě tyto dvě (osvícení interiéru a kufru)
Obrázek

demontaz ala MIKE MAD:

Základem je vyndat výdechy topení, nepoužívat šroubováky, atd. - žádné násilí - sice se to dostane ven, ale za cenu zníčení pulky věcí okolo. Výdechy se vyndají tak, že se otočí dolů a zabere se aby se vytočily ještě víc než normálně, pak se jen vytáhnou směrem ven (nasazení to samé ;o)) Krajní výdechy, resp. jejich rámečky už pak drží jen na šroubkách, který jsou pod těmy výdechy. Prostřední panel - musí se sundat lištička pod šoupátkem ventilace, dva šroubky jsou tady a dva pod výdechy topení (při nasazování se postupuje stejně). Krajní výdechy, resp. jejich rámečky už pak drží jen na šroubkách, které jsou pod těmy výdedechy. Prostřední panel - musí se sundat lištička pod šoupátkem ventilace. Dva šroubky jsou tady a dva pod výdechy topení. Musí se vyndat ovladače topení, prostřední jde blbě ale jde (Poznámka Velblouda... prej je pod ním nějaký místečko kde se zatlačí a jde lehce vyndat.. já se s tím mordoval hodinu a na něj jsem nepřišel :lol: ). Šroubky pod výdechyma umožní sundat kapličku pro hodiny a teploměr, další pak zkora uvolní středový panel. Teď jsou dvě možnosti jak odpojit takla topení: buď se vytáhnou samotný táhla (Mike Mad: strašnej woser :lol: ), nebo se odmontuje kryt od spodku ovladačů, jsou tam k nim zezadu šikmo shora na středovým panelu dva mosazný torxový šroubky. Popelník drží jen shora na 2 šroubcích které jsou vidět a dva zespodu.

demontáž středového knoflíku
Obrázek

Pokud budete některé díly lakovat tak:
zaklad na plasty> jemne zdrsnit smirglem>strikaci kit (plnic)>barva>bezb.lak (2 vrstvy)

nechte pořádně zatvrdnout ať si tonepoškrábete při nasazování zpět..

P.S. Stejně si to poškrábete, protože nandat to správně a hlavně aby vám u toho neruply nervy je umění :lol:



další návod a fotodokumentace http://djpeak.borec.cz/
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

zdar corsaci,to podsvětlení je mazec to chci taky,ale výměna za diody mi nikdy nepomohla,svítilo to slabě,nebylo nic vidět.co s tím,to seriové se mi nelibí.V palubovce na osvětlení budíků mám mám jen dvě žárovky 12v 5w a tady píšeš že při úpřavě tam máš 3,tak to nevim.Mohl bys mi nějak poradit co a jak,pokud to není složité,moc eletrice nerozumim.Diky moc Ondra.posli mi prosim kdyžtak maila sladascorsa@seznam.cz
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Zdravím Ondro :D

Ty budeš mít asi ještě Béčko před faceliftem, že? Tzn. do 97 roku....

tento model, jak jsem psal má totiž v palubovce pouze dvě "parkovačky" a je pravda, že s nima to moc nesvítí... Nejvíc by Ti o tom řekl asi náš člen - MikeMad, ten má stejný model a už si to dělal... já mám už po faceliftový model a mám tam právě 3 diody TID a můžu říct, že s nima to svítí daleko líp než s žárovkama ;o)

Tzn:
- řešením pro Tebe je buď si koupit dvě diody "parkovačky" (T10) - prodávaj se v každým krámu s autodílama... ale to nebude svítit nijak extra moc...(ale zase barvou jakou budeš chtít) ¨
- nebo si to udělat zvlášť z diod a můžeš si tam dát vysokosvítivý a kolik budeš chtít, aby Ti to dobře svítilo - návod najdeš tady http://djpeak.borec.cz
- nebo pokud to chceš opravdu super, tak si nechat udělat rovnou podsvícení tzv. indigo ( www.newman-tuning.com )
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Oky, vyřeš to tedy diodama jsou tam tyhle:

Před faceliftem:
na přístrojovce jsou 2ks s paticí T10
za topením 2ks MICRO
popelník 1ks MICRO
ovl. topení - klima 2 ks MICRO
v hodinách 2 ks s paticí T10
spínač světel 1 ks MICRO

tzn. stačí ti 2 balení "diod do parkovaček" (po 2ks v balení) a 1 balení "micro diod (po 5 ks v balení). Koupíš je v každém obchodě s tuning díly... pokud budeš chtít my máme klubovou slevu na www.cartechgroup.cz stačí říct, že jsi z corsaclubu :D
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

nekdy zacatkem roku se do toho pustim (pristrojovka bez otackomeru), takze muzu udelat malou fotodokumentaci i s "druhym" navodem ;-)
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

Díky,ty mi sice radíš diody,ale mě by asi nestačily jen dvě v budíkách to mi svítilo slabě,přístrojovku bych nechal klidně seriově to mi nevadí,ale jen ty budíky bych chtěl jinak,ale bohužel s tím nemám dobrou zkušenost,takže nevím.Zkoušel jsem plno diod,ale prostě žárovce se to nevyrovná svítivostí a barevné žárovky jsou na nic hned sleze barva.Plno věcí mám,ale tohle jsem ještě nevyřešil,proto žádám o radu zkušenější.Jestli bys mohl nějak jěště poradit,byl bych moc rád.Díky
epona
Příspěvky: 134
Registrován: 25 pro 2006, 15:26
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epona »

:D Tak mě napadá, jak jsi dával žárovky za budíky? Mám trošku strach, aby se nerozdrbaly rafičky.. Taky mám budíky bez otáček, takže o jeden méně.. :wink:
Modrá corsa
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

já vyndal budíky a místo těch žárovek co osvětlují budíky jsem dal diody,ale jak říkám slabě to svítilo!!!!!!!!!!!!Takže nevím co s tím,s tímhle moc zkušenost nemám!!!!!!!!!
Newman
Corsa forever
Příspěvky: 265
Registrován: 12 pro 2006, 08:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Newman »

A jak poznám jestli mám před nebo po faceliftu, kvuli žárovkám?
:shock:
Obrázek
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

Newman13 píše:A jak poznám jestli mám před nebo po faceliftu, kvuli žárovkám? :shock:
vsechny zarovky sou stejny, jen si myslim, ze se lisi kdyz mas budiky s nebo bez otackomeru ;-)

ja zatim resil jen ten prostredni panel s ovladacema topeni a do nej mi stacili ty 2 maly ;-)


to all: kdyz date vyhrivani zadniho okna, rozsviti se ten vypinac nebo ne :-)
Newman
Corsa forever
Příspěvky: 265
Registrován: 12 pro 2006, 08:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Newman »

Tak to znamená, že už jsem po když mám přelom 96/97, já právě plánuju vyměnit všechny žárovky budíky mi svítí do zelena rádio oranžově a topení mi pro jistotu nesvítí vůbec :(
Obrázek
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Aha no tak to si asi musis s ni vyresit jinakohledne toho topeni me sviti ano vyhrivani zadniho okna kdyz za to zatahnu ale zvytek mi nesviti :wink: :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

newmy.. tak to tam máš klasický dvě parkovačky... ty jsem u kolegáčka bral Mini Mikovi.., ten to bude taky teď dělat... jinak nejlíp by ti to popsal Mike Mad, protože ten je asi před rokem měnil a taky má tři budíky ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
BroucekzPrahy
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2007, 06:46
Bydliště: Praha - Západ

Podsvícení ovladačů topení

Příspěvek od BroucekzPrahy »

Odešlo mi podsvícení ovladačů topení. I po přečtení návodů s obrázkama se mi pořád nepovedlo více než vyšroubovat ty 4 šroubky středového panelu a jeho mírného povytažení (takového, že tam ani pořádně nevidím a do té mezery nedostanu ani ruku). Vůbec nevím, jak to vytáhnout víc, aniž bych něco urval a jak vyndat ty knoflíky ovladačů topení. Mohu tedy požádat o podrobnější radu pro méně chápavého? Díky! :)
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Brouček: Musíš to udělat takhle:


je to jednoduchý ;o)) základem je pootočit výdechy ventilace tak aby si se tim dostal k základním dvěma šroubům.. a pak odděllat vrchní displej(2šrouby).. a tím se ti otevře prostor pro vyšroubování ostatních šroubů ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Odpovědět