Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
BroucekzPrahy
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2007, 06:46
Bydliště: Praha - Západ

Příspěvek od BroucekzPrahy »

Velbloud: Moc díky, ale tohle už jsem četl! A taky jsem napsal, že šroubky nebyly problém! Problém byl ten panel pak vytáhnout, abych se dostal k těm torxům! A dalším problémem je vytažení těch ovladačů! Tak tohle mi moc nepomohlo. :cry:
Tiler
Příspěvky: 77
Registrován: 04 úno 2007, 20:37
Bydliště: Czech West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiler »

Jo, já se s palubkou taky potrápil, nemoh jsem sehnat žádný ledky s paticí, co by pořádně svítily. Tak jsem roztahal normální diody s větší svítivostí pod budíky i do středovýho panelu a přilepil tavnym lepidlem. Je to sice maso, ale stálo to za to.

Pokud by jste to někdo chtěl dělat, je ještě třeba ke každý diodě naletovat odpor, protože nejsou 12V
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

tak to podsvíceni je fakt mazec,kolik diod si musel dát pod budíky aby to takhle hezky svítilo,mám tam patici jen na dvě,ale to svítí úplně na nic..Musíš natahovat i jiný kabely nebo snad ne když jich tam dáš víc.Chtěl bych to taky tak poradíš mi??Díky
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

BroucekzPrahy píše:Velbloud: Moc díky, ale tohle už jsem četl! A taky jsem napsal, že šroubky nebyly problém! Problém byl ten panel pak vytáhnout, abych se dostal k těm torxům! A dalším problémem je vytažení těch ovladačů! Tak tohle mi moc nepomohlo. :cry:
jo promiň.. dneska ráno mi to nějak pomaleji chápalo ;o) prosim tě já to vyndal tak, že jsem odšroubovoval těma dvěma šroubama horní displej, ten sel lehce povyndá.. odpojí zezadu z elektriky a vyndá celej... tím se ti uvolní shora místo, abys tam viděl.. a pak už vidíš dál jak postupovat.. myslím, že je to tam připojený do elektriky a k ventilaci, proto to nejde ze začátku ven.. to stačí odpojit a pak už to jednoduše vyndáš.. k sobě je to pak už je zacvaknutý (pokud to "rozcvakneš, což asi budeš muset, tak je o nervy to dávat zase dohromady :D )




doufám, že jsem Ti v tom alespoň teď trochu poradil a hodně štěstí při rozebírání ;o)
Naposledy upravil(a) Velbloud dne 08 úno 2007, 19:39, celkem upraveno 1 x.
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Tiler
Příspěvky: 77
Registrován: 04 úno 2007, 20:37
Bydliště: Czech West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiler »

Ondřej Sládek píše:tak to podsvíceni je fakt mazec,kolik diod si musel dát pod budíky aby to takhle hezky svítilo,mám tam patici jen na dvě,ale to svítí úplně na nic..Musíš natahovat i jiný kabely nebo snad ne když jich tam dáš víc.Chtěl bych to taky tak poradíš mi??Díky
Pod tacho jsem dával myslim 6 diod, pod béňo a teplotu po 3. Použiješ kontakty z původního osvětlení a drátkama propojíš.
Do středovýho panelu jsem jich dal taky 6, budiky klidně vyndám a vyfotím, ale střed. panel už rozebírat nebudu, je to :?
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

BroucekzPrahy píše:Velbloud: Moc díky, ale tohle už jsem četl! A taky jsem napsal, že šroubky nebyly problém! Problém byl ten panel pak vytáhnout, abych se dostal k těm torxům! A dalším problémem je vytažení těch ovladačů! Tak tohle mi moc nepomohlo. :cry:
chce to trosku sily ;-) nebat se toho ;-)
jinak ovladace - ty dva krajni jdou vyndat bez problemu, a ten prostredni (ovladac topeni), tak ten ma zespoda durku, tak tam stracit neco tenkeho (osvedcil sem mi krizovej sroubovak) a zatlacit a on sam krasne vyskoci ;-)
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Newman13 píše:A v displeji jdou vyměnit žárovky v pohodě? :shock:
neboj, budíky jdou sundat dobře ;o) ono celkově to jde celkem snadno.. jen je to prostě plast ... a ten jde vždy hůř.. navíc dokud nezískáš na to grif.....

ale pokud budeš měnit jen žárovky kus za kus... tak to jde v poho.... pokud to budeš měnit za diody s odporama,jak to dělaj kluci, tak to bude asi trochu víc piplání..
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Brouček z Prahy: nemáš zač :D bude to ono, uvidíš... jinak kolik žárovek, to je napsaný na začátku tohohle tématu.. záleží to jestli máš pře faceliftem nebo po faceliftu... ale pod tím středovým panelem jsou "micro" žárovky/diody... jedna napravo, jedna na levo.. a jedna v prostředním ovládači :D
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

BroucekzPrahy píše:Velbloud: Tak to je v pořádku, to bych je tam měl někde najít. Na facelift si zatím netroufám, jen potřebuju vyměnit žárovky. Tam nejsou takové ty "parkovačky"? :?:
myslel jsem jestli máš corsu před nebo faceliftu ;o) (myslím, že se to lámalo v 96 roce...) protože se v nich lišej žárovky.... a co se týče výměny... když už to děláš tak tam dej rovnou diodový žárovky a rovnou si můžeš zvolit podsvícení jaký chceš.. výměna je to kus za kus...

jinak klasický parkovačka jsou jen v modelu před faceliftem a to jen v palubovce "pod budíkama" ;o) jinak jsou tam tzv. "micro"... ale jak říkám v mojim prvním příspěvku v tomto tématu to máš podrobně popsaní i s fotkama těch žárovek ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

BroucekzPrahy píše:Aha, s tím faceliftem jsem si spletl pojmy. Tohle bude před, je to prosinec '95. Ty žárovky jsem viděl. Jsou podobné jako parkovačky, ale já mám bez patice. Bude to pasovat? Ta celá výměna je hezká, ale pak bych je musel vyměnit všude. A to si zatím netroufám.
mno jestli máš 95" tak to jsou parkovačky :D jen ne obyč žárovky ale diodový parkovačky (bezpaticový ;o)) a neboj celá výměna není náročná.. jen se to chce obrnit trochou pevnejch nervů (protože plasty jsou plasty....) a 3 hodinkama volnýho času ( s rezervou)... a budeš mít všechno hotový ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

BroucekzPrahy píše:Sakra, teď to prozměnu nemyslí mně. Přehlédl jsem, že tam parkovačky ani nejdou. Tak se podívám po těch micro. Snad je najdu.
btw. micro maj v každým servisu nebo v každým tuningovým obchodě (to jsou rovnou diody)... např. www.cartechgroup.cz kde maj naši členové slevu je má taky.. tam jsem je kupoval já ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
BroucekzPrahy
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2007, 06:46
Bydliště: Praha - Západ

Příspěvek od BroucekzPrahy »

Velbloud: Na kolik mě asi celkově ta výměna podsvícení vyjde? Vůbec nemám tušení o cenách těchto hračiček. Tedy, počítám ty diody, popř. nějaké ty odpory, pokud jsou potřeba.
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno já kupoval pro Mini Mika rovnou diody ve tvaru žárovek ;o) tzn. jedno platíčko micro po 5ks (cca 300,-), a dvě platíčka "parkovaček" po 2ks v balení... (cca 100,- za platíčko ;o) .. toť vše ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

tak bloude chceš mi říci že toto podsvícení modré jak budíků tak palubky mi dá jen cca 3 hodky práce????To bych teda udělal,ale u mé corsy bych musel ještě něco předělat,protože když bych nahradil žárovky v budíkách za diody tak to vůbec nesvítí a to ještě nevim jestli kdybych dal pod ovladače na topení micro diody za ty původní 3 žárovky,jestli by to vůbec svítilo abych na to viděl.mě se to hodně líbí ale nevím jestli bych to zvládnul,ale pod budíky jsem to zkoušel a málo svitilo,pomalu vůbec..
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno já to říkám z vlastní zkušenosti z faceliftovýho modelu... mě to trvalo cca 3-5 hodin...

Ty máš předfaceliftový, a jak tu kluci říkali, tak u tohodle modelu je lepší udělat podsvícení přímo budíků v palubovce vysokosvítivejma diodama s odporama....
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Odpovědět