Změna podsvícení>Palubovka,topení,budíky ,TID

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

ja osobne jsem nemenil zatim podsvetleni jen jsem zkousel barevne zarovky ale jako dobra moznost se tu naskytuje ohebny neon ktery je na 12v prumery delaj ruzne i 0.5cm a proste snim obtocit tachometrmozna by pak bylo vse lepe videt ale nevim jak to bude s regulatorem svitu
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

dikes :wink: kdyby si na to nahodou nekde narazil tak budu vdecen za odkaz ja se na to mrknu az vecer doma :roll:
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Jak ste vyndavali budíky, myslím povolit náhon tachometru, pač tam je málo místa a bojím se o poškození.Model do 7/96.dík :shock:
Uživatelský avatar
chyna.cz
Příspěvky: 151
Registrován: 25 říj 2007, 08:05
Bydliště: Krupka u TP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chyna.cz »

vstupní napětí - úbytek na diodě lomeno počtu ampér

např 1 dioda 2,5V a 20mA

14.4 -2,5 / 20 = 0,595kOhmů

když budeš počítat v Ampéréch a né v mApérech tak ti to vyjde v ohmech a né v kiloohmech jako mě. doporučuji dávat vždycky větší odpory. budou ti stačit nějaký 0,5W
music is my life
zatím 160km/h :-)
Palko
Příspěvky: 65
Registrován: 03 led 2008, 09:10
Bydliště: Třemešná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palko »

A dají se koupit tyhle žárovky náhodou kdybych to zdupal???
Uživatelský avatar
chyna.cz
Příspěvky: 151
Registrován: 25 říj 2007, 08:05
Bydliště: Krupka u TP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chyna.cz »

kabely odtamtud vyvíst můžeš vždycky a napojit paralelně +na+ a -na-
skus to.když to bude svítit furt málo tak uber odpor
koupit se dá všechno
music is my life
zatím 160km/h :-)
Palko
Příspěvky: 65
Registrován: 03 led 2008, 09:10
Bydliště: Třemešná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palko »

chyna.cz píše:no do toho zelenýho sráče si tu diodu taky nějak dal ne? tak to od tý diody natahej a je to.

No já jsem to udělal podel toho obrázku.
Právě že tam nechci nic tahat.Víš.To chci tak jak to má být ale jinou barvu.A těch 82 K ohmů je moc co
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Jo maj je v Kelly ,cca 30,- / kus. Kupoval jsem je do TID. Vem si jednu s sebou a podle ní ti je daj :wink:
Uživatelský avatar
Marty
Příspěvky: 55
Registrován: 26 říj 2007, 15:35
Bydliště: Nejdek

Příspěvek od Marty »

lubo87 píše:hochove kdys je rec o tom otackomery.je to problem namontovat take do mojej corsi kdys otackomer nemaam?asi nie co 8)
Ahoj.. Já osobně to měnil cca před měsícem a bez problému. Pokud ji vyměníš za stejný typ, tak by to mělo fungovat. Mám tu starší verzi, tachometr s bovdenem co začíná na 20km (W=1150). Vyměnil jsem kus za kus, žádná úprava a funguje komplet vše, jak otáčkoměr tak magické oko..
Opel Corsa B, 1.2i, X12SZ
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

tak sem už taky konečně přešel na modrou...ale mam tam jen 3 žárovečky, takže mi to nahoře moc nesvítí, ale no co, drbat se s tim nebudu...mam jinej problem...doufam že mi někdo ňak rozumně poradíte...vyměnil sem aj ty žárovečky v tom panelu jak ten display ukazuje tu teplotu datum a tak, a stejnak to nesvítí...jako dyž na to svitilo slunkom, tak bylo vidět, že to jede, ale nesvítí to, a předtim mě to dělalo to, že to svítilo, a jak sem zapnul světla tak to zhaslo....to bude asi kontakt někde ne? nestalo se to někomu už? DIK!
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

nahoře to moc nesvítí no :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

sou tam jen 3
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

jo, řekl sem že chcu ty stejny ale modry....jaky bych měl teda chtít? abych to nemusel pak cely překopávat a jen to zas jednoduše vyměnit...
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

No já se v tom orientuju jen zběžně, tohle co máš jsou diodový žárovky a pak jsou ty Led-diody a ty maj větší rozptyl a dýl vydrží. Ale musí mít stejnou patici. A pak jsou ty co maj kluci a ty se lepěj dokola tacháku tavnou pistolí a musíš k nim naletovat odpor ke každý. A když jich tam dáš víc tak to svítí peckově :lol: Zkusim sehnat link na ty ledky
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

jo to sem viděl jak to tam chlapi lepili tou pistolou, ale ja nechcu s elektrikou kamoš, mam jen rad světýlka a dyž to šecko pěkně svítí...tady v Brně je (prej podle nich) největší sklad tuningovývh dílů atd... určitě viš vo co de... D&M Autodoplnky a tam sem byl dneska pro to, chlapovi trvalo dost dlouho než vyhrabal tady ty žárovečky...skusil bych ty LEDky, ale nevim jesi je budou mět... jedině někde v elektru kde prodavaj tady ty blbůstky... (sem za těch 6 žároveček dal 160,- a to sem měl ještě slevu 15%) jinak DIK za radu!
Odpovědět