Turbo 1.5_TD>nastavení

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Turbo 1.5_TD>nastavení

Příspěvek od nezdvorak »

Mám takovou otázečku: nemáte někdo zkušenost s úpravama nebo nevíte, kde se dočíst více o nastavení turba u téhle "B" Corsy? Začínám z toho být trochu nešťastnej. Opravdový nárust zrychlení je znatelný až od 2.750 rpm...
Nejlepší by to bylo od 2.000. Další věc je, že prej nemá řídící jednotku (nechal bych to klidně načipovat). A takový věci, jako intercooler nebo větší turbo tam cpát nechci, jde mi jen o to nastavení....
díky
Obrázek
patricrock.corsa
Příspěvky: 2
Registrován: 15 dub 2009, 12:51
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Opel corsa 1.5 TD

Příspěvek od patricrock.corsa »

Ahoj mám opel corsa1.5 TD a mám to přečipováno turbo mi zabiralo približne n astejnych otačkach jako tobe po chiptuningu se mi turbo spousti uz u 1800 otackach stojito sice nejake penize ale potom je to parádni jízdA :D
Opel corsa 1.5TD patricrock
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nezdvorak »

tak ať hledám, kde hledám, nikdo není schopnej tenhle motor načipovat, jseš si opravdu jistej, že máš X15DT ???
Obrázek
patricrock.corsa
Příspěvky: 2
Registrován: 15 dub 2009, 12:51
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patricrock.corsa »

už nemam v sobotu večer sem naboural
Opel corsa 1.5TD patricrock
Ferenzzo
Příspěvky: 9
Registrován: 27 úno 2012, 23:02

Re: Turbo 1.5_TD>nastavení

Příspěvek od Ferenzzo »

jestli nemáš řj, tak musíš mechanicky :wink:
Uživatelský avatar
Pučis89
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 690
Registrován: 11 pro 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo 1.5_TD>nastavení

Příspěvek od Pučis89 »

a to udelam jak?
1.5 TD
Uživatelský avatar
preludak
Příspěvky: 39
Registrován: 17 lis 2011, 13:52
Bydliště: Severní Morava

Re: Turbo 1.5_TD>nastavení

Příspěvek od preludak »

To by mně taky zajímalo..... :vali_se:
Corsa B 1.5 TD opět ve výstavbě.Houby!Už jezdí!!
Uživatelský avatar
Fošna
Příspěvky: 1468
Registrován: 09 črc 2008, 21:05
Bydliště: Česká Lípa

Re: Turbo 1.5_TD>nastavení

Příspěvek od Fošna »

Tyhle starý Turbodiesely mají jednoduchý nízkotlaký turbo bez naklápěcích lopatek... jestli chceš z auta vymáčknout nějaký výkon, tak nejjednodušší cesta je přidat tlak na turbu a na naftě... ale všechno s mírou. Když přidáš moc na tlaku, tak ti může odfouknout těsnění pod hlavou. Každopádně počítej s tím, že ti to bude hulit a na STK neprojdeš :D
Corsa A 12NC (43PS)--- EX
Corsa B X14SZ (60PS)--- EX
Astra F X17DTL (65PS)--- EX
Zafira A Y20DTH (100PS)
Ferenzzo
Příspěvky: 9
Registrován: 27 úno 2012, 23:02

Re: Turbo 1.5_TD>nastavení

Příspěvek od Ferenzzo »

preluďak čemu se :lol:

... musíš upravit čerpadlo. Přesněji do čerpadla hlavně nevrtej, jen uprav korektor. S rozumem, je to o "lazení" .. jestli k tomu máš vztah a je to tvoje auto :) tak se toho neboj. Před tím tvým lazením doporučuju pořídit si barometr a v kabině sledovat co ti dělá turbo. Přidá se ti tím i na tlaku. Sice ne moc, ale dřív se naplní a ten motůrek ti bude táhnout pěkně až do konce (odvislé podle tvé úpravy korektoru) ... zároveň s tímto máš tu možnost přidat na turbu (nebo vyměnit za větší) .. vše je o tvé zručnosti, času a penězích.

Já takhle upravuji hodně aut, mám tak i svoji astru g s motorem x17dtl :lol: skoro druhým rokem .. jízda je s tím moc pěkná :wink:
Uživatelský avatar
preludak
Příspěvky: 39
Registrován: 17 lis 2011, 13:52
Bydliště: Severní Morava

Re: Turbo 1.5_TD>nastavení

Příspěvek od preludak »

Tak budík na tlak už mám.Sice je jen hozený v zadu na sedačce protože motor je mimo auto a ještě koupím boost control.Jak se dá motor do auta tak se zapojí budík a uvidím kolik to tlačí.Pak se to boost controlem trochu zvedne a uvidíme.Další co pak je v plánu tak intercooler.Pak turbo z kadetta 1.5td co má vývod dolů nebo astry ať se dá líp laborovat s hadicemi.pak se uvidí co se bude dít.
Corsa B 1.5 TD opět ve výstavbě.Houby!Už jezdí!!
KubaRoadCrime
Příspěvky: 119
Registrován: 13 kvě 2009, 19:30
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo 1.5_TD>nastavení

Příspěvek od KubaRoadCrime »

Pánové? Takový dotaz ... x17d motor isuzu... vydržel by kdyby se tam dalo turbo z x17dt... ? sání hadice turbo svody... jde spíš o vnitřek motoru...Máte někdo zkušenosti?
Béčko v déčku na eRDéčkách
Odpovědět