Zapojení neonů do interiéru

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Jurry
Příspěvky: 6
Registrován: 30 kvě 2007, 08:00

Zapojení neonů do interiéru

Příspěvek od Jurry »

Ahoj, kamarád mě požádal abych mu zapojil LED neony do jeho corsy, kde je nejrozumější se u corsy připojit tak, aby se osvětlení rožínalo při otevření dveří?

Nebo popřípadě kde bych našel dráty co jdou nahoru do stropní lampičky, díky za pomoc :wink:
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

No pokud pri otevreni dveri, tak v rohu o nohy ridice je takove cidlo a ze zadu musi se na to nejak napojit a pak by to melo fungovat pri otevreni dveri, ted jde asi o to aby to nejak zvladnul vykon a neco nekde nebouchlo :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Jurry
Příspěvky: 6
Registrován: 30 kvě 2007, 08:00

Příspěvek od Jurry »

To by měl s přehledem, ledky nemají skoro žádný odběr. Jinak nemá náhodou corsa nějakou komfortku nebo tak.

Jde o to že když to připojím za spínač u řidiče, jestli to bude fungovat i po otevření u spolujezdce

popř. nějaké el. schéma byste někdo neměl?
Mike Mad
Corsa forever
Příspěvky: 328
Registrován: 06 pro 2006, 08:30
Bydliště: Sleepy Hollow
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Mad »

:idea: nejjednodussi je to napojit nahore primo na svetylko...je tam jen +-...ja na to mam taky neony na strope a mam mezi tim jeste navic vypinace, abych je mohl vypnout kdyz chci mit otevreny dvere. pri zavrenych dverich se to zapne klasicky vytazenim prepinace svetel. a jinak to funguje pri otevreni dveri (jedno kterych) :wink:

jinak draty nahoru ke svetylku vedou pod levym sloupkem, staci nahore pod krytkou odsroubovat jeden torx t25, stahnout gumu dveri a sloupek uz drzi jen na 2 cvaclikach nacvaklejch :twisted:
Opel Corsa B ... PRODANO
VW Jetta 2 Coupe
Wenca R.I.P
Příspěvky: 42
Registrován: 24 srp 2007, 15:16
Bydliště: Praha 5

Podsvícení interieru>neony

Příspěvek od Wenca R.I.P »

zdárek všem, máte někdo zkušenosti s konektorem
4 pin molex PSU konektor
spíš, jestli je těžký vytahat z toho dva kábly na 12V

http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/ ... -6091.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Wenca R.I.P Corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Skoč si do GESu nebo GM a kup si u nich proti kus molexu k těm trubicím a navíc zástrčku do autozásuvky. Kdyby ses zeptal včera, tak sem ti to přesně ukázal jak to mam udělaný. Na těch 12 V si vytáhni jeden z těch černějch (úplně jedno jakej) a žlutej. Snad ti nemsim řikat co je plus a co minus. Kdybs vytáh červenej a černej, tak tam máš 5 V. Když bereš schéma voltáží podle počítače.

P.S.: já kupoval tohle http://www.alza.cz/fluorescencni-katodo ... d58008.htm, ale na CzechComputer. Byl to dual, takže tam jsou dvě katody s jednim invertorem v balení.
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
Wenca R.I.P
Příspěvky: 42
Registrován: 24 srp 2007, 15:16
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Wenca R.I.P »

a nepamatuješ se, kolik stojí ten priotikus? budu muset kupovat dva
Wenca R.I.P Corsa B 1.0 12V
Wenca R.I.P
Příspěvky: 42
Registrován: 24 srp 2007, 15:16
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Wenca R.I.P »

to mikro: hele ten vypínač toho podsvícení je na tom úchytu?
a odkud si vyváděl těch 12V? od pojistek?
Wenca R.I.P Corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Ten molexovej protikus stojí pár korun. Prodává se to samostatně. Ten umělej šmejd z kterýho lezou drátky a ty vnitřní spojovací trubičky, takže si to ohlídej, abys nepřišel dom a nezjistil, že máš jen kousek hezkýho plastu :)

To co mam já je komplet set => dvě trubice, napájecí invertor, vypínač, konektor molex

Nee, udělal sem si ten protikus, takže to v podsatět vypadá jako kdybych to měl zapojený z kompu, ale na druhej konec toho protikusu přes kablíky sem si dal normální autozástčku, takže to normál dávám do zapalovače, ale dneska sem si trochu hrál a udělal sem si tam v tom prostoru mezi šalckou a zapalovačem vypínač do toho plastu a vedu kablíky spodem a budu to mít vytažený přímo od přívodu do zapalovače, takže budu moc svítí a zároveň např. nabíjet PDAčko. A navíc nehrozí, že vymlátim baterku, že to bude přes klíčky.
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
Wenca R.I.P
Příspěvky: 42
Registrován: 24 srp 2007, 15:16
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Wenca R.I.P »

to mikro: já to nejspíš v tejdnu koupim, pak to tam o víkendu nahodim, budeš na tom sraze 15.9? bych to u tebe zkouknul, minule mě to nenapadlo
Wenca R.I.P Corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Tak na 80% budu. Ale teďka už toho u mě moc neuvidíš, protože dneska si s tim ještě dohraju a bude to komplet až na vypínač a kablíky k těm trubicím schovaný v tom tunelu mezi sedačkama. Ale můžu ti přivízt ten kousek pro napájení (molex-autozásuvka).
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
Wenca R.I.P
Příspěvky: 42
Registrován: 24 srp 2007, 15:16
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Wenca R.I.P »

to micro: ok, kdyžtak to vem sebou, kdybych to měl zapojený blbě, tak bych to od tebe pokoupil
Wenca R.I.P Corsa B 1.0 12V
Wenca R.I.P
Příspěvky: 42
Registrován: 24 srp 2007, 15:16
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Wenca R.I.P »

je možný ty neony odpálit třeba tim, že sem je blbě připojil?
ps žádný výbuch, zajiskření, viditelné poškození, nic
prostě nejdou :cry:
Wenca R.I.P Corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Blbost. Jedině, že by byly nějaký divný a byly napájený 5V a ne 12V, ale byla by to fakt stupidita. Zkontroluj jestli jsou ty neony napájený ze žlutýho a černýho kabelu co je hned vedle něj, protože můžou bejt napájený ze žlutýho a černýho co je ob jeden, ale fakt jen doměnky. Ve skutečnosti by to mělo fungovat na to udělátko co sem ti dal. Jestli máš doma multimetr, tak to zkus proměřit, jestli tam vůbec leze šťáva. Vyzkoušet ty neony na něčem jinym, atd... Nějakym způsobem to musí jít ošetřit.
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

podsvetleni 0.5v

Příspěvek od styxxy »

ahoj vsem dneska jsem rozebiral cely stredovy panel abych si podsvitil jinou barvicku nezli bylou a tak jsem si sel koupit diody atd... ale kdyz jsem to cele montoval tak jsem zjistil ze podsviceni neni napajeno 12v ale 0.5v je tohle mozne..?? newite nekdo jak to mam tedy udelat..?? nechcesemi kupovat orig. zarovky a barvit je n modro radsi bych ty led diody tak mi prosim napiste jak na to...
Odpovědět