Otáčkoměr>Výměna budíků s ot.,přídavný otáčkoměr atd.

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

perry15 : No.. A ukazuje skutecne spatne?? Popripade jakym zpusobem?? Jestli min ci lita jak se mu chce tak staci dotahnout (popripade skontrolovat spoje mezi budikem a vodivou folii co je zezadu na budikach) takove plechove maticky, ty staci sundat, prebrousit pilnickem, znovu nasadit, utahnout a bude to OK.... PS: napis presne co ten otackomer dela!! A jinak otackomery jsou u vsech Corsicek stejne (jen je rozdil u 3V a 4V) leda ze by jsi mel otackomer z 3V na 4V motor nebo opacne.. (kolik valcu mas?? a z jake corsi to je (4V, 3V)?? zasadni problem!!!!!!!! Da se to upravit ale pokud to nebudu mit na stole tak nemuzu radit..) :wink: ... Ten otackomer je vetsinou na 4V motor a tam je vzdy pocet impulzu na otacku stejny at je to Skoda 120L nebo opel corsa GSI :wink: (ale jinej bude na 3V, 6V ci 8V nebo 12V... Je to vzdy podle poctu valcu, pocet impulzu je vzdy u kazdeho motoru se stejnym poctem valcu stejny at je to honda nebo GMC)...
Naposledy upravil(a) Arci dne 02 dub 2010, 01:23, celkem upraveno 2 x.
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

Meritek: no uz mam jen ten dil co je strcenej v prevodovce ale pokud ma vsechny zuby tak bude urcite OK... Jinak ten snimac (co z nej vedou kabely) opravdu neodchazi..... Jakej mas presne problem???
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
perry15
Příspěvky: 167
Registrován: 29 lis 2007, 19:18
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perry15 »

Je od andrea.fuchs odsud z cc tak nevim jestli ho znas ale psal jsem jestli by napsal z jakyho je to motoru.jinak ja mam klasiku 1,2 takze 4V;)a ten i otackomer proste ukazuje extra nizky hodnoty, tj ze proste ja nevim tak odhadem pri 4000 ukazuje 1000...proste se to pohybuje realne nelita to jen to jede od 0 do max 1000 no
Meritek
Příspěvky: 99
Registrován: 05 srp 2009, 19:52
Bydliště: Štítná nad Vláří-Zlín

Příspěvek od Meritek »

tak že mi ten tachometr jde kdy se mu zachce. ale většinou si jen tak léce od 0 do 200 a pak se sekne někde. a načítají km i když třeba stojím a tachometr je seklý třeba na 200
perry15
Příspěvky: 167
Registrován: 29 lis 2007, 19:18
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perry15 »

Tak ty budiky jsou z c12sz to mam myslim i ja pokud to szje ten typ s rozdelovacem;)tak jestli to fakt jen neni blbej dotek
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

perry15 : hmm to bych videl opravdu na problem v otackomeru... Jestli jede jen do 1000Rpm tak to tim poctem valcu nebude...

Meritek : Tak by to chtelo skusit jestli kdyz tra chyba nastane a ty odpojis snimac (normal, za behu motoru) a pokud je v nem chyba tak by ten tachak mel spadnout na nulu... No a pokud ne tak je to v budikach :wink: ....
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
perry15
Příspěvky: 167
Registrován: 29 lis 2007, 19:18
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perry15 »

tak myslíš teda zkusit vynadat a jen zkusit očistit bo oškrábat kontakty jo?
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

No myslim ze primo v tom konektoru ty palubky nebude ale spis se podivej na kontakty primo toho budiku otackomeru (mel by byt spojen s tou folli takovejma plechovejma matickama) tak tam bych to ocistil... (vetsinou se ty maticky (jsou tam tri na tom otackomeru) povolej nebo zoxidujou a je to v haji)
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
perry15
Příspěvky: 167
Registrován: 29 lis 2007, 19:18
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perry15 »

Tak sem ocistil jak konektory tak i ty maticky a nic:(
perry15
Příspěvky: 167
Registrován: 29 lis 2007, 19:18
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perry15 »

a jiank já mám dvě jen:D mám jednu jakoby u otáčkoměru a druhou u paliva a naproti jsou taky dvě jakoby u teploty a tacháče
Uživatelský avatar
Cross27
Příspěvky: 280
Registrován: 19 úno 2009, 01:45
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cross27 »

Prosím o radu jestli se to nějak vyřešilo, dneska jsem splašil budíky s otáčkoměrem na muj c12nz, mech. nahon, 20-200km/h, vse funguje jak ma, jen otackomer jak nastartuju je porad na nule a jak dam motor naplno tak mi ukazuje necelych 1000 ot. leze to strasne pomalu nahoru. Tak nevim jestli je problem v budikach nebo v cem kdyz ctu o par radku vys to same. I prevodovy pomer mam stejny W=1150 jak mam u budiku bez otackomeru.
Corsa B 1.2i C12NZ >Moje Corsa<
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

mam ted ten crossuv otackomer doma a vsiml jsem si, ze je asi na diesel, pac je tam kontrolka na zhaveni svicek.. Tak jestli treba benzin a diesel nemaji jine otackomery? Mohl by to nekdo zkontrolovat?
Corsa B 1.0 12V 1998
Uživatelský avatar
Kubina
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 983
Registrován: 22 čer 2008, 22:33
Bydliště: Kladno/Louny/Praha-Zapad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubina »

dneska jsem prisel na to,ze mam sice otackomer do 8tis..ale v technicaku jem do 6tis..ma vubec coza z vyroby ot.do 8tis.?do kolika mate vy?
Za oknem padá sníh,v garaži smrdí líh.Všechno odmastit vyleštit motor,přemýšlim nad tim,jak udělat prostor.Všechno je venku,leští se leští,venku zas snih pěkně sviští.To je teda vděk,už se šteluje podvozek.Chybí dodělat pár vad,už mě čeká Tuning kap..:-D
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

videl jsem na corsu do 7tis (benzin) a do 6tis (nafta)..
Nicmene jsem videl treba ve starem focusu do 7tis a to byla nfta, ktera teda nevytoci ani 6tis volnym padem.. tak tezko rict.. zkus dat foto
Corsa B 1.0 12V 1998
Uživatelský avatar
Kubina
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 983
Registrován: 22 čer 2008, 22:33
Bydliště: Kladno/Louny/Praha-Zapad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubina »

ja mam benzinaka..ale je videt ze to nejsou z vyroby jsou to polepy..akorat nechapu proc to tam nekdo cpe..kdyz je delanej do 6.vym ja ted prd na kolika radim.a sloupnout to asi nepujde
Za oknem padá sníh,v garaži smrdí líh.Všechno odmastit vyleštit motor,přemýšlim nad tim,jak udělat prostor.Všechno je venku,leští se leští,venku zas snih pěkně sviští.To je teda vděk,už se šteluje podvozek.Chybí dodělat pár vad,už mě čeká Tuning kap..:-D
Odpovědět