Sportovní úpravy motoru

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Sportovní úpravy motoru

Příspěvek od styxxy »

dneska jsem dostal zajimavy motiv a tak jsem se rozhodl zalozit tema proty zvas, co by rádi ze svich motoru vyzdimaly jeste nakou tu kobylu navic a tak jsem smerujte vase zkusenosti, návrhy, komentare, a dotazy.





zaroven bych jsem venoval svuj prvni dotaz a to jak az slozite by bylo do me 1.2 napasovat nejake turbo zda je to mozne vyplati se to ci na kolik by me to vyslo po financni strance.
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

na 1.2 8 V bych turbo nedával.Kup si radši 1.4 16 V.To je lacinější než nějaký turbo...
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

styxxy:Mám ten samej motor co ty 1.2 33kw,je to držák ale je to courák,sice se rozjede na nějakých cca 160kmh,ale s tímto motorem jdou dělat úpravy jako je odlehčit setrvák,vyleštit sání,ojnice,snížit hlavu a někde jsem četl že se z toho dá dostat až 90 koní což by bylo krásný,ale cenově nevim na kolik to přijde,já mám doma ještě jeden motor a ten po chvílích dávam dohromady a tam zkusím nějaký ty úpravy a uvidím.Co se týká toho turba tak jsem viděl mechanicky za 1500Kč na netu a myslím že to bylo na www.wildman-tuning.cz
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Cenove nej vyjde kdyz tam vrazite C20NZ z kadetta GSi nebo ten motor byl i v opelu omega A a vectra B je to mtr 2.0 8V 85kw nektere verze 95kw a dat to do corsy jsem se ptal v jendom servisu a rikali neni problem prej privezte dame to tam 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

To styxxy: Přesně jak říká Ondra, taky mám tenhle motor a je to courák, ae zase spotřeba je uplně krásná =) jinak bych řekl že z 1,2 8V toho moc nedostaneš s úpravama, bo spíš se to peněžně nevyplatí.

To Ondra: tak to já sem ještě ze svýho couráku 160 nevyrazil, nejvíc co to šlo bylo nějakých 145 km/h :P prostě má v té chvíli zásek a už to nejde, na těch 160 bych asi musel jet tak z 5kilometrovýho kopce :D

Ae stejnak sem s ním spokojen hlavně kvůli spotřebě, pro studenta jak dělaný a víc jak 120 tadyk stejnak nemám potřebu jezdit. Akorát by to chtělo přidat na svižnosti třeba při předjíždění no =)
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

Berry: jn to je sice hezký ae jak to pak je s papírama? To už se na to musí jít oklikou ne?
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

To jo ty male motroy na tu spotrebu do te corsy supr a ta akcelereace taky neni zla ale je fakt mohla by byt vetsi

To Dub: tady uz se technicka a emise neresi to uz je vse obklikou :lol: :lol: :lol: :lol:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

Berry: jn právě :D a to už sou zase starosti navíc =) ae tak jednou to tak stejnak udělám =) kolik tak stojí takovej motůrek?
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Takovej motor stoji bez elektriky asi 3-4tis a s elektrikou v dobrym stavu treba tak 6-7tis ale tak je to kus od kusus a kdo ak na to specha jinak pak je dobre C20XE to jsem mel v kadettu zaklad 110Kw (ja mel dle brzdy 123kw) a tam uz jsou ceny pres 10tis a vys
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Chorche
Příspěvky: 15
Registrován: 29 kvě 2007, 22:32
Bydliště: Pragl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche »

Ondřej Sládek píše:styxxy:Mám ten samej motor co ty 1.2 33kw,je to držák ale je to courák,sice se rozjede na nějakých cca 160kmh,ale s tímto motorem jdou dělat úpravy jako je odlehčit setrvák,vyleštit sání,ojnice,snížit hlavu a někde jsem četl že se z toho dá dostat až 90 koní což by bylo krásný,ale cenově nevim na kolik to přijde,já mám doma ještě jeden motor a ten po chvílích dávam dohromady a tam zkusím nějaký ty úpravy a uvidím.Co se týká toho turba tak jsem viděl mechanicky za 1500Kč na netu a myslím že to bylo na www.wildman-tuning.cz
Tak to "mechanicky" nebo spis elektricky "turbo" je absolutne k nicemu, jedinou funkci jakou muze mit je to ze to bude restrikce v sani... takze absolutne zbytecne vyhozene penize
Opel Corsa A, r.v. 89, C14NZ, GSi look, disky O.Z. Racing Superturismo 15", el. stahovaci strecha Webasto AeroTop
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

jn a pak ještě někoho kdo ti to tam strčí a upgrade brzd páč se sériovkama na 1.2 by to bylo na zabití asi... to se pak ještě vyšplhá pokud nemáš známýho co by ti s tím pomohl
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
CZjojo
Příspěvky: 7
Registrován: 10 čer 2007, 15:29
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Courák

Příspěvek od CZjojo »

Taky mám 1.2 8v a štve mě jeho akcelerace, ale na dálnici jsem s ním vytáhl něco málo přes 160 a ještě mohl. Škoda je, že s tímhle motorem se moc věcí dělat nedá. Čekal jsem, že v této sekci poradíte na tento motůrek nějaký v celku levný fígl, ale jak vidím žádný není. :(
Scheni
Příspěvky: 36
Registrován: 06 čer 2007, 13:31
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Scheni »

Mnooo, taky mám 1,2 8V 33kW a zázraky se s tím dělat nedají.
Jediné východisko co je, je to, že motor musíte pořádně honit.
Já mu dávám čočku, a lítá dobře...

No, ale s tou spotřebou nevím, já jezdím za 7,5-8,5 L/100Km....

takže spotřeba je naprd :(

jinak na foto výstraha, jak to dopadá při honění motoru a aquaplaningu :shock:
ale už ji budu mít spravenou :)

Scheni
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CORSA 1,2 rv.97-33kW + HONDA CBR 900RR Fireblade
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

Scheni: hh tak to je vál ta spotřeba, já když ho fakt honím a vytáčím co to de tak spotřeba nepřesáhne 6,5 l/100km
nj corsa je malá a lehká tak s ní kaluž dokáže zamávat, vypadá to nepříjemně =) ae pár vyklepání a výměn to zpraví =)
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geri007 »

Zdravim kluci:-)))
tak koukam, ze tu honite osliky:-))
no jako ono na tech alejch obsazich to nema cenu neco spekulovat.. cenove se to nevypalti.. to ani na ty moji 1.6 C16NZ se nevyplati upravovat jak mechanicky tak elektornicky - to u zvubec ne...

jinak vas poopravim ten motor 2.0 8V z kadeta jste asi mysleli C20NE ten byl nejcasteji pouzivan.. jinak v 16V kadetech byly C20XE
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
Odpovědět