Jaké repro do dveří

Pacienti přes muziku se konečně dočkali
Odpovědět
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

ono tady to bude asi tezky to rozume propazat precijen vetsina prizpevku na neco navazuje a jsou v nich urcity info :wink: ale je pravda ze treba s tema repro by to chtelo mit svuj topic jelikoz to resi asi vetsina majitelu 8)
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

zdravim zavodnici tak jsem se dohoupal ktomu z si chci poridit repro do prednech dveri na corsu B tak odvas potrebuju poradit moc se v tom neorijentuju mi pozadavky jsou: aby byli vysky zvlast a v baleni vyhybka nejlepe te co se nani steluje propusnost cena 1000kc - 2000kc ale zas aby byl kvalitni zvuk a dobrej pretlak na basy vysky ciste..!! repro chci hnat poiuze pres radio to znamena ze 250w a podobne neni treba staci bohate 30w rms. pokud chapu dobre kdyz mam sonyho 4*50w ne? a ted nevim zda koupit repro s hloubkou rovnou pro montaz nebo spis bych radeji aby byla membrana repra videt takze s nakim tim krouzkem redukcnim ci jak to funguje ze bych vylamal z tech plastovych kaps ve dverich tu kryci mzrizku a repraky lezly venpozdeji bych dodelal laminatem chci neco jako toxik-q ale nemam kdo by mi z mdf udelal ty adaptery tak ted mi poradte diky
revilohifi.cz
Příspěvky: 15
Registrován: 11 říj 2008, 22:39
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od revilohifi.cz »

Záleží na tom, jestli si tedy s tím chceš, nebo nechceš vyhrát.. reproduktory s vysokou citlivostí a přitom možností útlumu výškového reproduktoru na zapojení na rádio a se skutečně dobrým přednesem jen tak do tvé cenové relace neseženeš.. Určitá varianta by tu byla u Crunch BMX 6.2, kde je možnost útlumu výškového reproduktoru 0/-3/-6db, není tam ale zvýraznění. Což zas na druhou stranu na mylarové výšky je asi jen dobře.. http://www.revilohifi.cz/crunch-bmx-6-2c.html

Osobní zkušenost se zapojením jen na rádio mám nejlepší s Helix Dark Blue 62.1, mají nízkou zatížitelnost a vysokou citlivost, hedvábné výšky, navíc získlaly v testu Car and Hifi ocenění "nej zvuk" http://www.revilohifi.cz/helix-dark-blue-62-1.html.. Ty bych ti asi doporučil nejvíce.. A do třetice jsou hodně využívané a skutečně hodně kvalitně hrající uDimension Element 6 Comp s prakticky stejnými vlastnostmi jako jsou Helixy http://www.revilohifi.cz/udimension-ele ... -comp.html, tam je ale bohužel ta cena ještě vyšší..

Potom jsou tu finančně dostupné Kicx GFQ, a samozřejmě další reproduktory, ale na ně by to chtělo už zesilovač..
www.relaxmeeting.cz - nejpohodovější sraz v republice
www.revilohifi.cz - reproduktory, zesilovače, autorádia, subwoofery a mnoho dalšího do Vašeho plechového miláčka
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

diky za rady ikdyz jen ten prvni odkaz jde otevrit!!! jinak repro bych tam chtel jak ho koupim hnedka nainstalovat ale nebudu mit casek nato ted si hrat s laminem a podobne ale zas chci aby repro nebylo schovane takze z mdf udelat drzak na repro ci tak neco nebo zda staci nake ty plastove jak prodavaj uz hotove nevim nemam stim zkusenosti... jo a neni 100w rms zbytecne moc? kdyz radio ma nakych 20nebo kolik? jo a koukal jsme na tenhle set http://www.revilohifi.cz/helix-dark-blu ... -akce.html neni nakej podobnej treba o neco levnejsi..?? ovaly bych stejne kupoval ale je to prome ted dost penez potrebuju do toho vrazit kolem 2000kc tak jestly neni neco podobnyho s nizsim vykonem misto 50w rms trebas 30 nebo tak neco
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

styxxy:
jestli chceš ještě něco levnějšího tak se koukni na aukro.cz,je tam toho mraky....víš jak to se potom nebavíme o autohifi, ale o srač....

hele co jsi dal ten odkaz tak je no nejlepší varianta setu na rádio, kterou můžeš za ty koruny pořídit....a ještě k tomu je v akci

jinak co ti nešel otevřít ten odkaz.... http://www.hifonics.cz/crunch/194-bmx-62c.html

na rádio taky v pohodě

víš co bych ti napsal a nebo už to i zmínil Revilo...mysli trochu dopředu!!!
můj názor je takovej - je dobré vybírat věc a trochu zapřemejšlet, protože stejnak neskončíš u toho, že repra zůstanou zapojené na rádio a budeš schánět zesilovač

já bych udělal toto: pořídil bych už silnější kompa a to třeba i zmiňované KickX (za tu cenu nemaj asi konkurenci)
nebo třeba něco z řad Crunch a nebo také Hifonics (Hifonics je už s cenou trochu vejš)
a kouknul bych se na autohificlubcz a Pavel 528 prodává v sekci odzkoušené zesilovače např. Magnat, MacAudio, Crunch....za velice příjemné ceny

protože jestli koupíš set ten Helix (kompa+ovály) nebude to hrát jako např. kompa Crunch, KickX zapojené na rádio...a to mi věř

zeptej se toxika ten nemá woofer a je naprosto spokojenej jak mu dokážou kompa a ovály kurevsky zabasovat....a jede přes zesilovač

STYXXY...zapřemejšlej o tom
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

takze takhle ovaly necham byt a chci neco zatim jen dopredu jiz jsem uvazoval nad timto http://www.revilohifi.cz/crunch-bmx-6-2c.html je to dobra volba kdyz to ted potahnu jen pres radio a pozdej itrebas úres zesik..?? jinak mam zesik 2*150w ale zatim snim tahnu subwoofer tak mozna pozdeji bych to pouzil na to repro jak teda..?? a namontuju tyhle repraky tam bez problemu? ze bych je ted schoval jak maj byt a pozdeji na jare to dodelal s laminem atd..??
revilohifi.cz
Příspěvky: 15
Registrován: 11 říj 2008, 22:39
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od revilohifi.cz »

ty odkazy nejdou, protože se k nim na závěr přiřadily čárky a tečky.. :-(
tady jsou samostatně..
http://www.revilohifi.cz/helix-dark-blue-62-1.html
http://www.revilohifi.cz/udimension-ele ... -comp.html

Jinak, abych ti odpověděl... 2t za oboje je fakt málo na to, aby jsi koupil něco, s čím budeš spokojen. Co se týká Crunch BMX, tak ano.. budou ti hrát jen na rádio dobře, nicméně opět.. to nej ti ukáží až na zesilovači. Takže pokud skutečně do budoucna ten zes plánuješ, tak mě nezbývá, než ti je schválit..

Jinak s tvrzením, že Helixy při zapojení na rádio nebudou hrát tak, jak Crunch, nebo Kicx, nesouhlasím.. Právě díky nižší zatížitelnosti a vysoké citlivosti budou hrát hodně dobře. Nebudou hrát víc, nebo míň nahlas, ale budou přesnější a dynamičtější, jak Crunch BMX, nebo Kicx jakékoliv řady při stejném typu zapojení (takže na rádio). Nicméně na zesilovači by ti Helixy Dark Blue zas tak moc navíc neukázaly, což je zas přesný opak Crunch a Kicx, které právě na zesiku ukáží, co v nich je..

Další věc, kterou si každý musí uvědomit je samotná montáž.. pokud pro reproduktory nemáš udělané ozvučnice atd., tak z nich nikdy nedostaneš vše, co v nich je.. Je jasné, že pokud člověk řeší kompa za 1500 a nepřemýšlí nad něčím dalším, tak nebude dávat 2000,-Kč za tlumení a ostatní věci k instalaci, ale pokud člověk takto přemýšlí, měl by to rovnou směrovat tímto směrem. Přeci jen se v autohifi pohybuju už nějaký ten pátek a vím, že pokud si někdo něco udělá jen "prozatím", tak to předělává až buď když koupí naprosto něco jiného, nebo když to spálí.. Tohoto by se měl asi člověk vyvarovat, aby nevyhazoval kačky do luftu jen kvůli tomu, že nejprve něco odflákl..
www.relaxmeeting.cz - nejpohodovější sraz v republice
www.revilohifi.cz - reproduktory, zesilovače, autorádia, subwoofery a mnoho dalšího do Vašeho plechového miláčka
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

tak ja jsem se rozhodl pro ty co jsme jiz uvadel jen zda mi je schvalujete ted je hodim jen na radio a vlete jak buou kacky bych zkusil zesik dvere odzvucnit bych chtel akorat je to drahy ty tlumici pasty a ted mam origo repro a jako je mi to k poslechu fakt dobry o basy se stara woofer a o vysky repro a nestezuju si takze si myslim ze kdyz koupim to co sem ukazoval ze na rok spokojenej budu ne? nechci zas az tak investovat do hudby kdyz nemam jeste auto hotove tak mam si je zitra koupit ci ne?
revilohifi.cz
Příspěvky: 15
Registrován: 11 říj 2008, 22:39
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od revilohifi.cz »

no jestli je chceš mít do víkendu doma, tak asi ano.. :-) tohle ti přeci koneckonců nikdo snad nařídit, nebo zakázat nemůže. :-)
www.relaxmeeting.cz - nejpohodovější sraz v republice
www.revilohifi.cz - reproduktory, zesilovače, autorádia, subwoofery a mnoho dalšího do Vašeho plechového miláčka
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

no me jde spis oto ze jakozto student kterej ani ted nemuze chodit na zadny brigady nema ani floka tak si chci poridit naky repro za co nejnizsi moznou cenu a tahnout to jen pres radio tojd vse takze jsem chtel naky alternativy reproduktoru s dobrym zvukem (i basami) za malinko penizku tak jak zni odpoved? klidne vezmu i jinaci repro jeste sem si rikal co tohle to...?? http://www.audioplaneta.cz/d/hifonics-zxi-6-5c/
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

Revilo: tam sem se trochu zamotal :oops: :oops: :oops:
"protože jestli koupíš set ten Helix (kompa+ovály) nebude to hrát jako např. kompa Crunch, KickX zapojené na rádio...a to mi věř
"
a v téhle větě mělo bejt napsáno....jednoznačně!!!zapojené na zesilovač :wink: nevim jak mi to ulítllo :D

Styxy: přímo tyto kompa mám...netroufám si srovnávat Hifonics a v tuto dobu hooodně profláklý kompa KICKX

...ale pokud chceš jít už zase vejš než je Crunch - tak ani v jednom případě neuděláš chybu
revilohifi.cz
Příspěvky: 15
Registrován: 11 říj 2008, 22:39
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od revilohifi.cz »

Hifonics ZXi 6.5C potřebují hodně vybudit.. To už je lepší varianta Crunch.. Navíc u Hifa mě překvapily jen 12mm výšky.. :-(
www.relaxmeeting.cz - nejpohodovější sraz v republice
www.revilohifi.cz - reproduktory, zesilovače, autorádia, subwoofery a mnoho dalšího do Vašeho plechového miláčka
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

takze ty Hifonics ZXi 6.5C schvalujete ci ne kdyz bych je ted hnal radiem a pozdeji zesikem?
revilohifi.cz
Příspěvky: 15
Registrován: 11 říj 2008, 22:39
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od revilohifi.cz »

řeknu to asi takto.. na rádiu to bude bída a co se týká zesilovače, tak aby ti ukázaly, co umí, tak potřebuješ opravdu těch 100W RMS na kanál..
Teď se mrkni na zesilovače, na co takové vyjdou a podle toho se rozhodni, protože jestli do něj nebudeš chtít tolik vrazit, tak vážně nemá smysl do toho tolik vrážet..

P.S. koukám, jak jdeš cenově nahoru. Tak pokud by sis přidal ještě pár peněz, tak se schválně mrkni na Helix E 136 Esprit.. to je po zvukové stráce opravdu luxus.. navíc zahrají výborně i na rádiu.. http://www.revilohifi.cz/helix-e-136-esprit.html
www.relaxmeeting.cz - nejpohodovější sraz v republice
www.revilohifi.cz - reproduktory, zesilovače, autorádia, subwoofery a mnoho dalšího do Vašeho plechového miláčka
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

Opel Corsa B 1.2i X12SZ
Odpovědět