Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Pacienti přes muziku se konečně dočkali
Odpovědět
Roguekk
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2012, 19:34

Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od Roguekk »

Ahoj
Nerad vás otravuji ale mam menší problémek. Samozřejmě jsem před vytvořením tohoto tématu prolez ostatní abych tu zbytečně neděla duplicitu. (viewtopic.php?t=247&postdays=0&postorder=asc&start=0 a viewtopic.php?f=21&t=693&hilit=kod+na+radio)

Tak teď popíšu můj problém. Přítelkyně si pořídila z autobazaru opel corsa 2002 (myslím že má motor 1,7 diesel). Když si chtěla pustit radio samozřejmě zablokované, v autobazaru to neuměli odblokovat ale dali ji všechny potřebné věci (kod, manulal atd) tedy si myslela jak si to doma ona nebo někdo udělá.

Teď ten problém: Přečetl jsem si několik postupu návodu a typu jak na to :1) vypnout rádio podržet AS zapnout radio a čekat dokud to nepípne nebo se na displeji neoběví místo (safe) code a pak pomlčky bohužel nic AS jsem držel přes deset minut a nic
2) vypnout radio a najednou zmačkknout AS a ON na radiu a opět čekat zase nic
3) zapnout radio a zmáčknout AS opět čekat
Nevím jestli jsem takové nemehlo nebo nevím, ale pořád mi svítí jen a jen safe (jestli dělam něco špatně budu rád za opravení)

Jenže já když se do něčeho zaberu musím to vyřešit tak jsem lítal i po anglických forech atd, kde jsem se dočetl že by mohl být problém v zapojení radia , tedy jsem s boži vule radio vyndal a naštěsti jsem vyučen eletrikářem ( ne autoeletrikář ale základy jsou stejné) tedy jsem začal měřit jednotlivé napajeni (odsppinaci skříňky a napajeni na "stálo) a zde jsem našel malý problémek. Na napajecím bloki mezi piny 7-8 jsem opravdu po otočeni klíčku n aměřil cca 12V tedy správně (podle mě) ale mezi piny 4-8 kde by mělo být 12 na stálo je nula (myslím napajeni paměti?). Muže to být spojen s tím že se ani nedostanu do režimu odblokováni radia? prosím o radu.

A další jestli ano má to vlil první bych samozřejmě šel po pojistce ale bohužel nevím kde radio má svojí pojistku nenašel jsem nikde poppis jednotlivých pojistek. Tak prosim hodnou bitost aby mi když tak poradila.

Děkuji za každý návrh, postup, doporučení.
Nerad jsem otravoval, ale už si nevím rady. :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od duskov »

Takze prvne vitej na foru a hodne stesti pri provozu Corsy :-). A at si tvoje pritelkyne zalozi zde profil a muze se podelit o radosti a strasti s Corsou :-).

A ted uz teda k problemu - pokud sviti trvale "SAFE" a neprepne se do zadavani kodu, muze to znamenat, ze kod byl jiz zadan nekolikrat spatne. Pote se prodluzuji intervaly mezi zadavanim kodu (v nejhorsim pripade to je az nekolik dni). Nech autoradio svitit jen v zakladu (SAFE), casem by se to melo odblokovat a melo by byt mozne opet zadat kod. Jinak ke kodu - jsi si jisty, ze je to opravdu od toho radia? Dostal jsi original "CAR PASS"?
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Roguekk
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2012, 19:34

Re: Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od Roguekk »

jj jsem si jist.
takže kombinace AS a zapnuti radia se nedělá? jo četl jsem že se interval pořád zvyšuje ale že je normalní že se tam oběvy safe a diky tehle kombinaci bych se měl dostat do CODE a pak pomlčky přece nebudu držet nekolik dni as? Nebo to špatně chapu ?
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od duskov »

zapni radio a nech ho tak, nic nemackej, nic nezkousej... klidne s tim i jezdete, to je fuk. Za nejaky cas se bud prepne do "----", nebo to zkusis s tim AS a zapnutim znovu. Ale dej tomu fakt cas.

Nekde jsem jeste cetl, ze semtam pomahalo u nekterych modelu i vytazeni radia z napajeni (nechat ho tak nejakou dobu) a pak znovu zapojit. Tim by se melo vyresetovat. Ale nevim u kterych modelu to fungovalo a u kterych uz ne. U novejsich radii uz to neslo.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Roguekk
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2012, 19:34

Re: Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od Roguekk »

Dobře mam ho venku tak ho tak necham delší dobu a když to nepomuže bude holt jezdit se zaplím radiem :) myslím že to baterku nezabije :) . Jen otazka k tomu napajeni je mi totiž divne že tam těch 12V neni nevíš přes jakou pojisku to jede?
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od duskov »

Počkej, podívám se do věštěcké koule :lol: .... hmmmm.... mrkni se na F12 (20A), F35 (5A). Jsou to 2x červené kabely.

Jinak to ze Ti na nejaky pin nejde trvale 12V muze jen znamenat, ze je pocitano s tim, ze bude radio pouzivano pouze s klicem v zapalovani. Neni to nic neobvykleho.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Roguekk
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2012, 19:34

Re: Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od Roguekk »

Aha :D to ti moc diky ja bych kvuli tomu snad předělal uplně celou kabeláž, ale stejně je to na palici když si tam teoreticky budu chtít dát novější radio které bude těch 12V potřebovat na paměť tak mi to bude celkem k ho...:)

Jinak je tam radio CDR 2005 na cd. Podle mého by měl mít pamětˇaspon na stanice ne? tedy trvalé 12V by měl mít...

A nevíš jestli tohle radio jde nějak "resetovat" aby začalo dopočítávání "safe" od "nuly" ? Jestli tam někde je baterka která drží vnitřní paměť nebo něco podobného? Mam ho zatím venku dva dny necham ho podle tvých rad ještě do pátku ale počítam s tím že to assi nepomuže:(.

Diky za snahu
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od duskov »

Nevim jak to presne je, ale mam radio ktere nejde bez klicku, ale pamet drzi v pohode. Muzes mrknout zda neni nejake napeti i na jinych pinech. Ale mrkni na ty pojistky ktere jsem uvadel, treba bude nejaka fakt prepalena. Moznost to je. Popr. mas moznost na pin kde ma byt trvale 12V zavest (premostit) napajeni z pinu kde je jen po otoceni klicem. Pak by melo reagovat aspon na test.

Rekl bych, ze 2 dny stacej bohate. Baterku to v sobe asi mit nebude. Bud si to drzi pres nejake kondenzatory, nebo se to zapisuje do nejake EEPROM. Pokud se to zapisuje do nejake pameti, tak jsi asi dost v haji a musel by jsi do Opela.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Roguekk
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2012, 19:34

Re: Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od Roguekk »

To jak tvrdíš ty to je normalní že bez klíčku nejde aby to šlo bez kličku tak by muselo být stále napětí myslím na žlutem kabelu. Dělá se to vlastně aby člověk nezapoměl nechat zaplé radio. Ale spíše nevím co to uděla s radiem ktere je na kod když nebude mít přívot napětí na paměť jestli to má vliv a nebo ne :) .Zkusim to nějak přemostit a najít tu pojistku. Ale asi to nebude na chvilku a moc se na to "těším" :D
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od duskov »

Hledani pojistek je v pohode - pojistkova skrinka :-). A dokonce jsou pojistky ocislovane :-).
Tady mas ty co hledas zaznacene.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Roguekk
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2012, 19:34

Re: Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od Roguekk »

Diky moc za super obrazek. Nemnáš nahodou ještě seznam co jednotlivá pojistka chraní? :) :banan:
0101
Příspěvky: 1
Registrován: 26 pro 2011, 14:29

Re: Problém s radiem (dekodování)-pojistky

Příspěvek od 0101 »

vyskusaj otocit klucik v zapalovani do polohy jedna, zatlac ho dnu a pokial ho drzis zatlaceny, podrz AS a ON az kym to nepipne
Odpovědět