N:Vše pro maximální využívání slunce

Stálé nabídky prodeje dílů či úpravy dílů pro členy CorsaClubu

Moderátoři: Lukkas, Vtomas

Odpovědět
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

N:Vše pro maximální využívání slunce

Příspěvek od Tiger.s »

Lidi jelikož pár let pracuju ve firmě ktárá staví fve elektrárny tak sme se rozhodl že zkusím začít na vlastní pěst.
Pokud by jste někdo měli zájem tak není problém poradit případně něco navrhnout. Firmy nabízejí 1kw kolem 46tis kč mě vychází cena od 35-40kw velice záleží na panelech a jestli chcete 1f nebo 3f měnič.
Návratnost je kolem 5-6let při využití na zelený bonus. Přímí prodej téměř neděláme .

Do 14dnů budu dělat elekrárnu na můj barák tak doplním foto. JIných elektráren mám dost ale bez souhlasu majitelů .



Umím i montáže fototermiky zde muj baráček. A menší popis.
Boužel barák má střechu orientovanou na Východ-Západ a kolektory jsou nainstalováné na západní straně.
Kolektory jsou dva Schüco CTE 215 CH každý o výkonu 1,5kw propojené s boilerem který obsahuje dva hady (jeden solární) zatím jsou propojené do serie kvuli co nejvěší učinosti.
Čerpadlovou skupinu Schüco má na starosti řídící jednotka Schüco ite2020 .
Už skoro 4měsíce vše funguje bez jediného dohřevu elektrikou .Do boileru sem natočil 3F 6kw patronu.I při zatažené obloze a teplotách kolem 15stupňu panely ohřejou vodu na 40stupňů což na vykoupání bohatě stačí .
Jsem zvědav na zimu kdy se ukáže co umí kolektory . Pokud se ukážou funkční i v mrazech aspon za slunečného počasí rád bych panely dokoupil a připojil do akumulační nádrže a použít vodu aspon částečně vytápění. .

Přikládám pár foto .
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Samozřejmostí zůstávají kompletní elektromontáže od hromosvodů,eketro instalací bytů,antén a spousty dalšího!
Snad se vám to bude aspon trochu líbit. :oops:
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Odpovědět