Výkon motoru

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Výkon motoru

Příspěvek od Hgi »

no, poradím autorovi....

mrkni na vzduchovej filtr, jestli není ucpanej nebo na palivovej filtr... Především tyhle dvě věci by na to mohly mít největší vliv.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Výkon motoru

Příspěvek od Kolardo »

zkoušel jsem to projet i bez filtru a žádná změna :( co se týče paliváku, tak mám špatný čerpadlo... je tam studený kontakt, takže když je zima, tak čerpadlo nefachá, ale pochybuju, že by to mělo nějaký vliv, když je auto teplé...
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Výkon motoru

Příspěvek od Gooder »

Možná bych zkusil to čerpadlo. Sežeň někoho v okolí, kdo má Corsu, Astru nebo něco takového, odkud si můžeš půjčit čerpadlo. Nebo vlastně Ty máš druhou Corsu na díly, ne? Tak vezmi z ní, za zkoušku nic nedáš.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
patnous
Příspěvky: 233
Registrován: 19 zář 2010, 20:39
Bydliště: Ledenice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkon motoru

Příspěvek od patnous »

boha jeho co tu resis když říkáš že máš špatný čerpadlo a máš ještě na něm studeňák tak se nediv že ti to jede na hov..............
Jaro už se blíží všechno kvete a moje auto není pozadu :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkon motoru

Příspěvek od petanek192 »

Ja myslim ze je v celku jasne kdo je tu na drogach .

Pockam jeste 14 dni pak tu das dotaz no dosel mi benzin auto nejede nevite nekdo proc ?

Ses vazne deb!l !
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Výkon motoru

Příspěvek od Kolardo »

Gooder, mám dvě, takže to určitě zkusím :) ale zdá se mi, že čerpadlo tlačí dobře... zkusím je porovnat.. stopnu si, za jak dlouho kolik natlačí a pokud v tom bude výraznější rozdíl, tak je jasné, kde je chybka :)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Výkon motoru

Příspěvek od Gooder »

Z jakého motoru máš to druhé čerpadlo? X10XE má totiž výkonější než většina 8mi ventilových motorů v Corsách(vyjímka je snad 1.4 s 60kW). Já když přestavoval ten můj motor na 60kW, tak jsem použil z Astry GSi/Tigry 16V(Bohužel teď nevím, které tam mám, v servisu měly celkem 3 čerpadla a mám jen jedno. Ale ono to je jedno, měla by být stejná).

Kdyby jsi měl to slabší, zkus si půjčit silnější a pokud by bylo vadné, tak já to moje budu prodávat :wink:
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Výkon motoru

Příspěvek od Kolardo »

mám jednu corsu na ježdění a 2 další na ND ... 1.0 12v a 1.4 :) Zkusím to :) uvidíme :)
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Výkon motoru

Příspěvek od Kolardo »

Tak problém asi vyřešen... sundal jsem ten sportovní filtr, propláchl pod vodou (biť se mi nezdál špinavej) a auta tahá jak drak... ještě počkám do zítra... pár dní, než ten filtr pořádně proschne, jelikož i při té jízdě před týdnem jsem vypozoroval, že to auto v mlze tahá líp, než na normálním vzduchu... Vím, že studený a vlhký vzduch autům svědčí líp, takže se chci ještě přesvědčit, zda teda chyba byla v tom, že byl filtr zanesen ( ale žádný sajrajt z něj netekl) nebo že by to bylo vlhkým filtrem? Celkem mě to zaráží... celou dobu od koupě to jezdilo na hovno, na dvojku se ti dusilo do kopce a najednou je z toho uplně jiné auto :)
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Výkon motoru

Příspěvek od jamal.jefries »

to protáhni bez filtru a poznáš jestli to je filtrem nebo ne ;-) :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Výkon motoru

Příspěvek od Gooder »

Dej tam airbox s papírovým filtrem místo sportovního filtru a pojede to lépe. Věř mi, já jsem měl několik filtrů a nakonec jsem zpět vrátil airbox. Ten filtr kvalitně a funkčně za pár stovek neodstíníš. Tyhle filtry stojí tak 2500Kč a výš(samozřejmě za tuhle cenu koupíš ty levnější netolik kvalitní). Já sehnal za dobrou cenu BMC CDA, ale nestihl jsem ho dát do Corsy. Až ho zkompletuju(nějaké hadice mi chybí), tak ho možná zkusím, u něj věřím, že by to mohlo být poznat. Každopádně u Tebe bych tam dal nový papírový filtr a bude se motoru dýchat lépe :-D

Jinak jestli máš doma na díly Corsu s tím výkonnějším čerpadlem, tak ho radši vyměň. Aby Tě náhodou někde nenechalo ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Výkon motoru

Příspěvek od Kolardo »

jak s výkonějším čerpadlem... nevím kdo to psal, snad ty, že ty 1.0 12v mají lepší čerpadla než ty 1.4 8v ? Včera jsem tu corsu od zadu celou rozkuchal a došlo i na výměnu čerpadla... dal jsem tam to druhý z tý 1.0 12v a ještě mi zbylo jedno z té 1.4 :) Akorád mi to čerpadlo píská, někde jsem četl, že je to tím sítem zespod... Pokud to nebude mít žádný vliv na funkčnost, což podle jízdních vlastností nemá, tak to nějak hrotit nebudu :)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Výkon motoru

Příspěvek od Gooder »

Ano, psal jsem to já. Ta 1.0 tlačí víc, protože ty 1.4 mají jednobodové vstřikování(kromě té zmiňované 1.4Si) ;)

Takle jsem to myslel. Psal jsi totiž, že to původní nějak zlobilo. Nebo případně můžeš to druhé vozit jako náhradní. Já takle v Octavii budu vozit zapalovací cívku :-D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkon motoru

Příspěvek od petanek192 »

Nepsal si nahore ze bez filtru to jelo taky nahovno ?

Original airbox je best ja treba menim vlozku s kazdym olejem tzn 3-4x do roka a nemam potize .

Lado jeste ze ten golf ma velkej kufr zachvily ho naplnis nahradnima dilama :jj_good:
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Výkon motoru

Příspěvek od Gooder »

Tak pro jistotu ji vozit můžu. Holt jsou dva typy, jedny se kazí a druhé ne. Údajně by tam měly být měněné, ale jedna do zásoby se neztratí :)

Jinak teď koukám, že jsi psal, že bez filtru žádná změna. Takže pokud jsi měnil i to čerpadlo, tak to spíš bylo čerpadlem :wink:
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Odpovědět