Corsa B nestartuje

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

PiT
Příspěvky: 7
Registrován: 02 pro 2013, 09:59

Corsa B nestartuje

Příspěvek od PiT »

Zdravim, Corsa B 1.0, r.v. 1998, najeto ~197000km. Pred par tydny zacala ma Corsa zlobit. Nekdy uplne nahodne nenastartuje vubec (4-5 pokusu), baterkou to neni, vlhkem a okolni teplotou zda se taky ne. Kdyz ji pak necham treba dve hodiny postat, pak nastartuje. Tohle udelala par krat, no vcera mi po cca 200km jizde pri dojezdu domu (nastesti pred barakem) zdechla uplne. Odtlacil/zaparkoval jsem ji, svitila kontrolka chyba motoru, nestartovala na X pokusu. Nechal jsem ji "odstat" cca dve hodiny, nastartovala na prvni tuk. Do servisu nevim jestli ma vyznam chodit, kdyz v 90% pripadu nastartuje na prvni pokus. Nejake napady? :think:
Soni
Příspěvky: 221
Registrován: 01 dub 2008, 16:07
Bydliště: Breclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od Soni »

Cidlo klikovky na 100%.
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od Hgi »

Na diagnostice se ti chyba čidla klikovky určitě objeví... tzn. nejdřív bych to napíchl na diagnostiku a pak bych kupoval nějaký čídla atd...
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
micromax1
Příspěvky: 51
Registrován: 13 dub 2011, 02:36

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od micromax1 »

čidlo na klice na 100 procent souhlasím, měl jsem to taky , jo a kup rovnou Bosch, já koupil Facet a 2x jsem ho šel vracet, po koupi Bosche hned bylo po problému.... :)
PiT
Příspěvky: 7
Registrován: 02 pro 2013, 09:59

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od PiT »

Nejsem si celkem jisty jestli je to cidlem kliky. Je normalni, kdyz po nastartovani za studena ma motor dokud ho par krat nevytocim (nerozebehnu se) ~1100 otacek na neutral? Pak se snormalizuje a otacky podle otackomeru kolisaji od zhruba 800 (pri brzdeni) do 1000 (po zabrzdeni, kdyz stojim na semaforech), vetsinou jsou lehce pod 1000. Nikdy predtim jsem to nejak vyrazne nesledoval, TK jsem delal pred trema mesici a vsechno bylo v poradku (970 otacek na neutral)...


Hgi:

Myslite, ze se na diagnostice neco objevi, kdyz kontrolka chyby elektriky po uspesnem startu zhasne? Ziju v Bratislave, nemam zadne zname automechaniky a moc se mi platit 30-50E za diagnostiku nechce. Predpokladam, ze to ma nejakou pamet a problikanim by jsem se k nejakemu error kodu dostal. Jakym zpusobem lze spravit diagnostiku / problik, plus mate, prosim, nekdo tabulku chybovych kodu? V starsich vlaknech co jsem nasel, uz byli bohuzel odkazy mrtve.
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od Kolardo »

Jenom info pro experty... po nastortování se motor netočí!!! je studenej, tak strošku ohledu na něj!!! Nech to pořádně zahřát na volnoběh, pak mu pár krát přidej na 2000 pak na 3000 a pak se rozjeď...

Klucí, já mám taky problém... Když je zima, tak mi auto nechce chytit... v motoru pořád něco klepe... Dostal jsem ty na nějaký Hydroštely, že prej nějak netlačej olej bo co, a proto klepou a že to bude mí vliv na to startování... pokud je auto zaběhnuté, tak naskočí... ale když dlouho stojí 5-6hodin, tak už je to těžší s tím startování... včera večer nějak extra kosa nebyla, nic méně mi auto chytit nechtělo, zkusil jsem po 20ti minutách a chytlo... mám podezření, že ta teplota tam bude hrát nějakou roli :) Nějaké nápady, návrhy? :) díky :)
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od jamal.jefries »

info pro experta.motor necham na volnobeh zahrat na provozku toe tak cca 10minut pak pojedu 2 km na nakup pak pred marketem natocim pockam 10 minut na provozku a zpatky domu :banan: inteligence hadr :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od Kolardo »

No asi tvoje inteligence hadr... asi tím bylo myšleno po ránu, když je to auto stuhlý, tak mu asi nemůžeš hned nacpat plnej knedlík, že ano? musíš to prostě nechat trošku prohřát, než mu naložíš.. a že tu 1.0 musíš nakládat bo to vůbec nejede :D
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od Korrpi »

hele experti.... hádáte se tu jako báby na trhu :lol: :lol:

nejlepší je prostě skočit do auta nastartovat a odjet.... žadný brmlání bůh ví jak dlouho na volnoběh... žádná kudla... prostě odjet jak človět a ne jak velkej fanda Paula Walkera stylem fást end rjůrijous...

protože na volnoběh trvá dýl než se zahřeje... a tím pádem vzniká větší mnošství emisí a tak


kolardo pokud ti nejde nastartovat v zimě tak si zkontroluj baterku :urcite?:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od Gooder »

Olej se na volnoběh moc neohřeje. Všimněte si, za jak dlouho se ohřeje voda. Porovnejte to s dobou za jízdy. Oleji to trvá jak dlouho, dvakrát déle? Na volnoběh by jsi to musel nechat sakra dlouho stát a stejně by ten olej nebyl zahřátej tak, jak by byl v případě jízdy. Hlavně na volnoběh se ten motor nemaže, tak jak by měl, když je to studené.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od jamal.jefries »

proto říkám že je to pí...... prostě skočíš a jedeš ale než se to zahřeje na provozku tak to točim max do 2000 otáček a néé to nechávat dvě hodiny nastartovaný na volnoběh a pak teprve jet :-D :-D :-D :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od Gooder »

Si myslím, že by jsi ten motor mohl klidně točit do takových 3000, že mu to nijak neublíží ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Kolardo
Příspěvky: 155
Registrován: 04 čer 2013, 14:48

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od Kolardo »

No tak né na volnoběh, ale prostě hned po nastorvání ho nemůžeš točit... chvilku na volno běh, pak trošku přidat, aby ten motor neměl takové šoky... baterkou to asi nebude, hele... mám 3 a ani jedna ničemu nepomáhá ( pokud nejsou v prdeli všechny tři) ale z motoru se mi ozívá jakési klepání, čím víc točím, tím víc to klepe... dostal jsem na jakési hydroštosy, má to mít nějakou spojitost s motorem a ovládání ventilů, nebo co....
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od Hgi »

hoši, hádáte se tu o ničem...

každopádně diagnostika starších opelů je trochu problém, protože jakmile vzniká nějaká proměnlivá závada, která po chvíli jízdy zmizí (třeba právě špatnej signál od čidla kliky), tak se to z jednotky samo smaže.. takže jedinná rozumná možnost, jak to dělal já, že máš diagnostiku napíchlou po čas jízdy a sleduješ co se kde objeví. Ono to nemusí bejt nutně čidlo kliky, ale klidně čidlo vačky. Ale faktem je, že čidlo kliky odchází častěji.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
PiT
Příspěvky: 7
Registrován: 02 pro 2013, 09:59

Re: Corsa B nestartuje

Příspěvek od PiT »

Mohl by me nekdo jako diteti vysvetlit kde se nachazi cidlo kliky? Nasel jsem jenom tohle ale zespodu jsem auto/motor jeste nevidel. Jakym zpusobem je orientovany tenhle obrazek? (tzn. kde je napr. predni maska auta)?

http://data.motor-talk.de/data/gallerie ... sition.jpg :hmmm:

[edit]

Je to v leve horni casti tehle fotky vlevo od te zrezle diry?

http://i1246.photobucket.com/albums/gg6 ... CN2874.jpg
Odpovědět