Nestartuje - baterka , alternator, nebo neco jineho??

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
HeX
Příspěvky: 86
Registrován: 02 led 2012, 01:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nestartuje - baterka , alternator, nebo neco jineho??

Příspěvek od HeX »

Od vcerejska me moje corsa b nejde nastarovat. Rano jsem jel do skoly s tim ze pul cesty jsem mel pustenej i zesilovac k basaku.. V druhe pulce jsem ho uz vypnul. Po zaparkovami jsem vypnul vse co se jen dalo a utikal do skoly.. Kdyz jsem se po 3 hodinach vratil k autu ... Auto jen skytlo .. Rikam si vymlacena baterka... Vecer jsem dojel s kamosem ze to nahodime pres kabely... Auto chytlo hnedka.. Parada oddelavame kabely a nechavam nastartovany a chvilu kecame .Cca po 4 minutach auto z niceho nic chciplo... Takze znova kabely a ze hned pojedem... Jenze asi po 30 metrech sem zjistil ze nesviti svetla a po dalsich 20 auto opet chciplo... Takze auto dotlacit zpet a domu v mazde :-/ .. Dnes odpoledne jsem tam dojel s lanem ze auto odtahnem... Projistotu jsem znova zkusil start pres kabely.. Ale scenar stejny.. Start v pohode ale tak za 20s opet chcipa... Takze auto jelo na lane az domu s tim ze misto vystrazneho blikani jen divne chrcelo... Cca pred hodinou jsem zkusil baterku cca 20min nabijet kabelama .. A pak i s nema nastartovat.. Tak jedine co tak se mi rozvitilo vnitrni svetlo v aute ale starter se ani nepohnul.. ( i s kabelama) .. Takze baterka je ted na nabijecce doma.. Asi po minute me napadlo zmerit napeti , tak sem nabijecku odpojil a zmeril 12,5V :-X ... Mno takze pokud se nekdo docetl az sem... Napada vas co s tim ?
Corsa B --- 1.5D 37kW
Uživatelský avatar
HeX
Příspěvky: 86
Registrován: 02 led 2012, 01:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje - baterka , alternator, nebo neco jineho??

Příspěvek od HeX »

Tak... Baterku jsem ted dal do auta, strcil klice do zapalovani.. Rozvitili se kontrolky , otocim klickem a... Vubec nic .. Jako bych ani nemel starter.. Zkousim vydelat klicky, znova zandam otocim a tentokrat se nerozlo vubec nic... Jako by tam ani baterka nebyla.. Jdu premerit baterku a 12,7V ... Zkousim znova nastartovat odezva nulova... Vyndam a zkontroluju pojistky cojsou u motoru.. A ty jsou v pohode.. Tak zkousim znova nastartovat... Nic.. Vylizam chvilu koukam, zas premeruju zase ok.. Lezu do auta zkousim stropni svetlo... Sviti! Tak zkousim nastartovat a! Motor bezi! Svetla sviti... Mereni pri volnobehu 12V pri plynu 12,8V ... Jedu se projet ( cca 6 kilaku...) motor vypnu... Merim pri vypnuti ( 12,4) start brz problemu... Jedu dal tak ( 10km) vypinam motor. Po 5min opet nahazuji bez problemu... Dojedu domu a pri vypnuti ( 12,7V) s vse funguje... Tak mi prosim reknete... Co tomu auto sakra bylo???
Corsa B --- 1.5D 37kW
Odpovědět