Corsa B 1.0 nestartuje

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od Korrpi »

tak buď rad, že se to nepotkalo :wink:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od svandava »

No budu doufat,ze ne, ze nejsou prihnuty ventily nebo pomlaceny pisty... Hlavne aby to bylo jenom v napinani, ted kdyz o tom premyslim, tak mi prijde ponekud podezrele,ze vule na retezu se tvori mezi koly na vackach...ze by jedna hridel nekde zadrhavala? Nebo to delaji ty hydraulicky stavitka ventilu? No prodebatujeme to s kamosem mechanikem zitra nad vinou klobasou...jen aby zbylo vino i do te klobasy :D
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od jamal.jefries »

a nebo muzes mit "ustrizenej" ten klinek kterej drzi v pozici vacku oproti tomu vackovimu kolu.zkosel si sundat ky kola z vacek ??? :-) :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od svandava »

Nezkousel,jsem jen zapaleny amater,tak chytam rozumy kde se da.
edt:Ale tocili jsme hridel klicem a kolo nemelo snahu se protocit jinak
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od dubi »

Tak já se opět přidám. :zed:
Už po třetí se mi stalo, že corsa nechce startovat(točí, nechytá). Prvně jsem měnil čidlo kliky a pomohlo. Podruhý jsem pročistil krokáč a pak pro jistotu vyměnil i čidlo teploty a asi po týdnu se to zmátořilo a začlo startovat(až po vyčištění krokáče, ale netuším, jestli to mohlo být tím), pak to asi po týdnu jednou nastartovalo asi na 10 pokus a zas 3 měsíce klid. Před 14 dny opět, týden nestartovala, přijel jsem domů, prostříkl krokáč a druhý den chytla a zas jezdila. Dnes po týdnu opět nic a chytla zas asi napodesátý. Od tý doby asi 10 startů a vše ok.
Je to s tím čištěním krokáče jen nějaká blbá náhoda nebo to opravdu může být tím :?: Zkoušel jsem odpojovat čidlo teploty a krokáč normálně zvyšuje volnoběh při nastartovanym motoru a při vypnutym vrčí... Dál za jízdy občas něco zacvaká od palubky, že by relé čerpadla? Cvaká to ze stejnýho místa, jako když startuju...
Kontrolka motoru nebliká při startovaní, ani nesvítí, prostě nic... takže diagnostika mi asi moc nepomůže což??
Nekdo nějaký nápad, případně podobnou zkušenost?
Obrázek
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od FatriX »

nějakým způsobem ti vynechává zapalování asi kable kostra nebo spínačka třeba a dalščí možnost drát co vede do snímače klikovky pročistit kontatky stříknout kontaktelem a i konektory ř.j. prostříknout a vyfoukat stlačeným vzduchem :) jak by to nepomohlo koukl bych na pojistky a relé
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od dubi »

Čidlo klikovky bylo venku, kontakt jsem prostříkl, stejně jako skoro vše, co šlo v motoráku rozpojit. :D Dneska ráno startovala v pohodě, pak jsem jel od dědy a zastavil. Chytla, ale začal houpat volnoběh, na plyn nereagovala a chcípla. Pak chytla asi na desátý otočení a teď jsem jezdil a zase v pohodě.
Je fakt zvláštní, jak vždycky prostříknu tu pružinku krokáče a druhý den to chytá, nechce se mi věřit že by to bylo tím. :mrgreen:
A ještě k tomu to bylo 2x po výměně oleje :mrgreen:
Obrázek
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od FatriX »

a nemáš palivák zasranej? nebo spíš sítko v nádrži nebo přidřené čerpadlo.
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa B 1.0 nestartuje

Příspěvek od dubi »

Palivák jsem měnil. Na to čerpadlo asi budu muset kouknout, u punta jsem měl něco podobnýho, ale to vždycky chvilku jelo, pak chvilku nejelo...
Obrázek
Odpovědět