Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

pernmi
Příspěvky: 17
Registrován: 29 led 2014, 21:00

Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od pernmi »

Zdravím, chtěl se zeptat, mám Opel Corsu D z roku 2010...do minulého týdne bez problému, dokud jsem nepřejel velký kus betonu uprostřed silnice středem auta, došlo na odření výfuku a proříznutí hliníkové olejové vany, nechal to zavařit, ale svar mírně propouští a nejspíš bych tu vanu vyměnil za novou hliníkovou. Věděl by někdo, kde bych ji sehnal za dobré peníze? Také po této nehodě jsem zjistil, že ukazatel paliva vyskočil na max. nádrže (ale před nehodou jsem měl necelou půl nádrže a dojezd na palubním počítači místo aby klesal je na maximu. Zároveň nebliká protiprokluz ani ESP...

Díky za vaše odpovědi.
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od schleza »

Pravděpodobně si kromě vany a výfuku vzal taky kabeláž. Takže se mrknout v tom místě kde si škrtl jestli tam vede kabeláž a případně ji opravit.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od Co-RS-ák »

spíš bych mrknul na čidlo paliva v nádrži, bude někde zaseknutý nahoře.. jinak řečeno plovák.. u béčka je pod zadníma sedačkama v nádrži, kde to je u D netuším
kabely na tohle se snad nevodí pod autem, jestli to vzal středem, tak už vůbec.. ne?
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od schleza »

No těžko říct co soudruzi vymysleli, ale některý automobilky si s tím hlavu nelámají a tahají je pod autem a ještě tam visí pod autem že utrhnout ji není žádný problém.

Ale s tím plovákem máš dobrý nápad. Toď tedy otázka co ten antiprokluz :urcite?: Že by se tou ranou utrhlo čidlo?

Edit: Nejsou ty čidla v pneumatikách? Něco jsem zaslech takového...
Naposledy upravil(a) schleza dne 30 led 2014, 00:01, celkem upraveno 3 x.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od Co-RS-ák »

to je fakt, stačí kouknout jak vede lanko ruční brzdy u béčka :roll:
záleží jak to trefil a kam mu to pak vlítlo.. nevim jak je to tam řešený.. ale buď rád , že máš auto bez ESP :mrgreen:
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od schleza »

To je fakt, čím více je tam tech kravin tak je těžší hledat poruchy. Zlatej trabant ten nemá ani řídící jednotku. :lol:

Tak zvednout auto a prohlédnout co se kde ještě mimo jiné poškodilo
pernmi
Příspěvky: 17
Registrován: 29 led 2014, 21:00

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od pernmi »

Díky za vaše rady, mrknu se na to...ale pokud bych nic nenašel, nezbude mi, než zajet do autorizovaného a tam to nebude levné.... Jinak vzal jsem to v přímce, přesně středem od olejové vany po celé délce výfuku a ještě za ním, ale to jsou takové ty oděrky, které nešly hloub...měl jsem to dvakrát na zvedáku, a ani tamní "technici" nic dalšího nenašli. Dám vědět, jakmile to bude vyřešeno v čem a kde to bylo. Díky. :? :cry: :wink:
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od knedlik »

stim ESP je tam asi milion cidel na prokluz kol jsou to stejna jako na ABS ale pak jsou tam na ruzne polohy auta zkus se podivat poradne na to misto ktery jsi trefil na druhou stranu kdyz je ESP v chybe tak se kontrolka rozsviti na porad jako u abs mam taky esp vetsinou v chybe nejaky cidlo pod volantem :D
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od Co-RS-ák »

Nemusis hned jezdit do autorizaku, staci nekdo kdo tomu rozumi, odkud jsi?
pernmi
Příspěvky: 17
Registrován: 29 led 2014, 21:00

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od pernmi »

Jasný. :wink: Jsem z Opavska.
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od petanek192 »

u saaba zadne extra kable nejsou a esp to ma vse je z cidel abs a fungujem zkus odpojit baterku tak na 15min bacha na kod radia a uvidis treba to jen vyhodilo chybu a je treba ji takhle vymazat pokud ne urcite to nekam vem na diagnostiku :jj_good: :jj_good: :jj_good:
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
pernmi
Příspěvky: 17
Registrován: 29 led 2014, 21:00

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od pernmi »

Včera jsem to měl na základní diagnostice, kde nic nehlásilo chybu - ABS, atd...bez závady, přesto byla spuštěna jen ta základní, taková ta na dálku...zkusím to s tou baterkou a případně ještě jednoho co dělává diagnostiky v jednom zdejším servisu... :wink:
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od knedlik »

petranek pokud mas esp tak tam mas urcite vic cidel trebas cidlo pricneho zrychleni; natoceni volantu atd. :wink:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od jamal.jefries »

promazáno od OT
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
pernmi
Příspěvky: 17
Registrován: 29 led 2014, 21:00

Re: Měření dojezdu a ukazatel paliva nereaguje, ESP atd..

Příspěvek od pernmi »

Zdravím po kratší odmlce,
jelikož po dvou místních neautorizovaných servisech a základní diagnostice na nic nepřišli, mimo to, že mi svařili a zatmelili olejovou hliníkovou vanu, ze které ještě místy vzlíná a objevuje se kapička oleje- v místě svaření (po sem mě to všechno stálo 2 500,-), jsem byl nucen navštívit autorizovaný servis, kde mi řekli, že vana je svařená fajn a pokud by z ní začalo kapat, mám přijet a že mi ji vymění (nevím kolik si naúčtují) ,ale za novou bych musel vypláznout 7 tis. A v čem byla chyba při měření dojezdu a že ukazatel paliva se mi sekl na maximu a nic neukazoval? Přesně jak jsem psal na začátku, šutr, který jsem trefil prostředkem podvozku auta to schytal i plovák, který v nádrži se odpružil,vylétl do vzduchu a při nárazu v nádrži se rozsekal na několik střepů, schytala to i umělohmotná stěna, jen čerpadlo a motorek zůstaly funkční. Posílám foto, jak to vypadalo. Měl jsem si vybrat zda chci vyměnit za úplně nový za 13 500,- nebo nechat si ho vyměnit za použitý z jiné Corsy za 5000,- plus 1000,- za odčerpání paliva,vyčištění nádrže od střepů. Protože jsem čekal 3 dny na opravu, dostal jsem náhradní auto za další 1000,- takže v konečné fázi mě šutr vyšel na 10 tis. Auto bylo také na TECH 2 diagnostice, a tam nic nenašli, že by bylo špatně s elektrikou,tak budu doufat, že ESP a protikluz se rozsvítí až na ně přijde správný čas i počasí :wink: Navíc mi bylo řečeno, kdybych z místa neodjel a nechal řešit pojišťovnu, nehoda by mě vyšla na 30 tis. ale stalo se to v - 15 stupních,za tmy a i ostatní auta odjela z místa, takže než riskovat, že vyteče olej (už v té chvíli ze mě tekl čurkem) a zadřu motor (taktéž zasílám fotografii), aby se částka vyšplhala nahoru a přijdu o všechny bonusy na pojistce, to fakt ne. :wink:

Tak snad už na nic takového na našich silnicích nenarazím. Buďte pozorní, ne vždy na první pohled cokoli vypadá tak, jak si můžete myslet :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět