Snímač polohy klikového hřídele

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
YauMan
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2012, 15:39

Snímač polohy klikového hřídele

Příspěvek od YauMan »

Ahoj.. Mám Corsu B 1.2 i 16V X12XE..Prosím o radu.. Dneska mi diagnostika ukázala špatné čidlo polohy klikového hřídele (auto se dusí a nechce jet).. Chtěl bych se zeptat, kde se to čidlo nachází (foto bych ocenil), popřípadě jestli si ho budu moci vyměnit sám či s tím musím do servisu. A také jestli koupit levnější nebo dražší.. Díky za odpovědi :-)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Snímač polohy klikového hřídele

Příspěvek od Gooder »

Ahoj, jestli máš chvilku, projeď tohle: viewtopic.php?f=43&t=341

Já tu jsem teĎ jen na skok, ale mám pocit, že tu někdo zmiňoval i čidlo teploty chladící kapaliny. Na odkaze výše, na straně 6 viewtopic.php?p=77738#p77738 to řešil langdon, pod ním měl podobný problém Kani, diagnostika mu hlásila taky čidlo, vyměnil ho a nic. Dál jsem to teď nedočetl. Jestli budu mít večer chvíli čas, mrknu na to, pokud sem neodpoví někdo znalejší :wink:
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Snímač polohy klikového hřídele

Příspěvek od Gooder »

Tak jsem na to koukal. Pokud diagnostika ukazuje to čidlo kliky, zkusil bych ho.

Najdeš ho zde:
martye30 píše:je to ze strany spolujezce tedy v pravo, musis sundat prave predni kolo pak uvidis klinovy remen...ta soucastka je vlastne snimac takze je na drzaku a asi centimetr od toho remenu
Případně pak bych zkusil to čidlo teploty. Tady trochu k němu je: viewtopic.php?f=30&t=10260&start=30

Ohledně ceny toho čidla, zkus kontaktovat uživatele "Kady". Má příznivější ceny oproti Kelly.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
YauMan
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2012, 15:39

Re: Snímač polohy klikového hřídele

Příspěvek od YauMan »

Tak jsme vyměnili to čidlo a auto jede tak jak má :-)
Odpovědět