STK

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
mavaUH
Příspěvky: 9
Registrován: 11 čer 2013, 15:29

STK

Příspěvek od mavaUH »

Dobrý den,rád bych zde napsal moje zkušenosti z STK Březolupy. Byl jsem tam v roce 1999 s Favoritem po dědovi(Favorit měl najeto 32000km) a kde jsem dojel tam ho obdivovali,jezdil jsem i na jarní prohlídky do Araveru UH a i tam čučeli na pořád "zánovního" Favorita.Tak dojel jsem na STK a při měření účinnosti ruční brzdy mě zjistili,že pravé alevé kolo má větší rozdíl než 30% a vyhodili mě. Tak jsem doma brzdy rozebral,vyčistil,seřídil táhla,aby kola začala brzdit ve stejný okamžik a jel znovu na STK Březolupy.Tam opět zjištěno,že rozdíl větší než 30%.Tak jsem se lekl,co se děje.Pokud neprojdu po třetí,potom jde auto na ND nebo do šrotu.To by byla velká škoda.Tak jsem zajel do servisu v UH,který změřil brzdy na válcích a zjistil,že chodí naprosto souměrně.Uznají mě papír ze servisu na STK?Tak jsem jel na tehdy zánovní STK Araver Vlčnov,kde mě opět změřili brzdy a natiskly protokol o naprosto souměrné ruční brzdě. S tímto vyzbrojen(protokol ze servisu+protokol z STK Vlčnov)jsem jel tedy po třetí dodělat technickou v STK Březolupy a opět nesouměrnost brzd větší než 30% a auto vyřadit na trvalo z provozu.Ukázal jsem jim ty dva protokoly a technik jen něco zavrčel,vylepil STK na 2 roky jel jsem do prd...Od té doby jezdím na všechny STK jen ne do Březolup.Po 10 letech jsem se vydal do STK Březolupy udělat schválení výměny motoru(otec motor uvařil a zadřel),jelikož máme Favorit 135L,tak se mě podařilo sehnat motor 135LE(ten samý motor jen s katalizátorem). Na STK Březolupy mě vydali protokol,že motor nelze schválit,protože je čistší(LE-emisur-jezdil s katalizátorem)než původní karburátorový motor.Protokol jsem strčil do kapsy a jel na jinou nejbližší STK Kunovice,kde jsem dostal souhlasné stanovisko na výměnu motoru,protože je to totožný motor jako předchozí.Po ukázání papíru z STK Březolupy jen čuměli,proč mě to v Březolupech neuznali.Potřetí jsem jel zkusit Březolupy už jen na evidenční kontrolu koupeného auty.Aspoň mě technik zjebal,že číslo otrou je nečitelné.Bylo to cizí auto(japonec)a ani jsem po pravdě nevěděl kde číslo je.No ,hlavně ,že mě zjebal.Co si prosím o takové STK myslíte?Mám ji sice jen 6 kilometrů,ale na již jezdím všude jinam,jen né Březolupy.Podle mě jsou technici v Březolupech přinejmenším divní.S takovou šikanou a neznalostí jsem se nikde jinde nesetkal.To jsem byl na STK již na 6 stanici a všude příjemné jednání.Máte taky někoho známého kdo jel do Březolup?
Naposledy upravil(a) mavaUH dne 14 úno 2014, 18:01, celkem upraveno 1 x.
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: STK

Příspěvek od Gooder »

A nepomohla by nějaká stížnost někam nebo něco? Ani bych se nedivil, kdyby čekali, že z Tebe něco kápne.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
mavaUH
Příspěvky: 9
Registrován: 11 čer 2013, 15:29

Re: STK

Příspěvek od mavaUH »

Tam stáli tři mechanici dokola a hledělo na toho starého mechanika,který mě buzeroval. Tam podplácet nejde,když je tam tolik lidí.Naštěstí je tu dost jiných STK,kde je to v pohodě,např.V Kunovicích mě ještě zdarma změřil účinnost tlumičů.Tam je zcela jiný přístup k lidem.
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: STK

Příspěvek od Korrpi »

tak kdyz to neslo jednou, dvakrat trikrat proc se tam tedy vracis????? to mi docela hlava nebere :-/
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
mavaUH
Příspěvky: 9
Registrován: 11 čer 2013, 15:29

Re: STK

Příspěvek od mavaUH »

Jel jsem tam podruhé již jen na otypování vyměněného motoru a potřetí na evidenčku. STK bych tam samozřejmě už nikdy nerisk.Přoč jsem tam jel?Jen ze zvědavosti,zda jsem měl tehdy jen smůlu na špatně vyspaného technika nebo to tam je pořád takové.Jinak mám to tam z domu 6 km a na ostatní STK přes 20 km a tlačil mě čas tak jsem jel evidenčku udělat tam.Tak jsem řekl třikrát a dost. Příště si vemu volno a pojedu i dál.
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: STK

Příspěvek od knedlik »

hele tohle je vsude unas je to treba v Turnove jsem nemohl tak jsem nechal mladou at sjede s autem na evidencku no a jelikoz je to japonec ktery ma kod motoru zezadu na vystupku starteru a fakt to neni k nalezeni vyhodil technik mladou s tim ze na motoru chybi typ motoru a mlada me rikala ze proste otevrel kapotu zbezne posvitil na motor a kapotu zavrel proste byl linej hledat :roll: a takhle to tam funguje porad nedej boze abys mel ac homologovany ale tuningovy dil :roll:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
0703
Příspěvky: 84
Registrován: 16 čer 2012, 08:19

Re: STK

Příspěvek od 0703 »

Zdravím ! Já právě teď dojel z STK Březolupy a vylítl jsem ,prý špatný katalyzátor. Poradíte co a jak?? Díky.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: STK

Příspěvek od jamal.jefries »

na emisich si vylitl jo???a co mas za corsu???
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
0703
Příspěvky: 84
Registrován: 16 čer 2012, 08:19

Re: STK

Příspěvek od 0703 »

Corsa B. 1.0,12V, r.v. 2000.
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: STK

Příspěvek od Gooder »

A co jet na jinou STK? Měl si zahřátý motor?
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: STK

Příspěvek od jamal.jefries »

jestli chces mam doma katik necham ho za 500 :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
honzaj.
Příspěvky: 2
Registrován: 30 bře 2016, 11:52

Re: STK

Příspěvek od honzaj. »

Stížnost by určitě pomohla. Letos se STK hrozně moc zavírali a zbavovaly licencí, takže když dáš podnět, tak se na to zaměří. Jinak příště zkus na STK jinam. Já třeba jezdím do Autoplus a podobné problémy jsem neměl nikdy.
Odpovědět