Opel Corsa 1.4 rok výroby 1994 - problém kontrolka motoru

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
malfec
Příspěvky: 5
Registrován: 22 úno 2014, 11:19

Opel Corsa 1.4 rok výroby 1994 - problém kontrolka motoru

Příspěvek od malfec »

Hezký den přeji

Mám tohle auto: Opel Corsa 1.4 benzín, rok výroby 1994 - snad stačí pro upřesnění
( http://www.katalog-automobilu.cz/inzerc ... rettyPhoto ) - inzerát není můj ale auto stejné

Pokusil jsem se prohledat fórum, nicméně jsem nenašel úplně identický problém se vším všudy, proto chci poprosit o pomoc touto formou:
občas se mi stavalo že když jedu do kopce že z ničeho nic klesne výkon / otáčky ale motor nechcípne - po přidání plynu se auto normálně rozjede. - žádná kontrolka neproblikne
tento týden to ovšem vygradovalo tak že v úterý mi auto začalo chcípat cca po 50m, vždy stačilo vypnout motor, zapnout motor a prošlapavat na volnoběh plyn, pak zařadit jedničku a auto se rozjelo - při chcípnutí vždy svítili dvě kontrolky a to červená olej a oranžová s bleskem (asi motor?) (tahle akorat s bleskem http://www.poradte.cz/picture/2011/600552.jpg)
auto jsem hodil do servisu, tam mi dolili olej a vyměnili olejový filtr, auto otestovali a závada se jim již neprojevila.

včera jsem si auto přebral, dojel s ním v pohodě domů (cca 10km) pak auto dvě hodiny stálo, pak jsem s ním ujel cca 20km opět vše v pořádku a nechal ho od páteční 19h do dnešní sobotní 10h ranní stát (auto stálo na rovině-těžko říct jestli to může mít vliv pro jistotu píšu všechny mě laikovy dostupné informace) v 10h jsem vyjel a cca po 1km, mi to v kopci v tunelu chcíplo zase (dnes už jen s oranžovou kontrolkou motoru již uvedenou nahoře), hodil jsem blikačky, a auto po několika pokusech s turováním naskočilo, po cca 8km když jsem jel z kopce a měl zařazeno čtyřku, při rychlosti 60km/h (řekl bych že u tohohle auta vcelku optimum-soudím jako laik dle zvuku), opět začali padat otáčky a auto se mírně cukalo, rychle jsem podřadil na trojku otáčky se nahodily nahorů a dojel jsem dalších 8km domů - bez chcípnutí, - jel jsem cca 45km/h - opět problikávala oranžová kontrolka - nesetkal se prosím někdo s něčím podobným?
- Rád bych uvedl přesné hodnoty jak lítají otáčky nicméně na panelu nemám vůbec otáčkoměr, všechno to soudím dle zvuku motoru :(

Další postřeh - v létě jsem řešil problém ještě s přehříváním motoru - v kolonách - abych občas dojel bez chcípaní (vždy se podařilo s turováním po chvilce nastartovat) napadlo mě zapnout topení naplno, stáhnout okýnka a odsát takhle z motoru teplej vzduch - pak v servise vyčistili zaoxidovanou cívku umístěnou vpravo od motoru - a přestalo to - teď se to stává i když je teplota OK

Poslední dotaz: může na tohle chcípání mít vliv - když jedu z kopce na neutral, bez zařazené rychlosti? je vždy lepší mít tohle starší auto pod nějakou rychlostí? nebo je to úplná blbost, mam totiž pocit že to chcípání alespoň v létě ovlivnoval právě ten neutral a včera jsem rovněž na neutral jel docela dlouho z kopce (tak 5km)

Auto už je "veterán", má naježděno přes 188tisíc km ale mám ho rád.

Děkuji pokud jste to přečetli až sem a přeji hezkou sobotu.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Corsa 1.4 rok výroby 1994 - problém kontrolka motor

Příspěvek od FatriX »

zajit na diag a tam ti zjistí co to je pokud tam nic nebude tak si myslim čerpadlo v nádrži, nebo ukostření cívky.
malfec
Příspěvky: 5
Registrován: 22 úno 2014, 11:19

Re: Opel Corsa 1.4 rok výroby 1994 - problém kontrolka motor

Příspěvek od malfec »

diagnostiku zkusíme, snad tam něco bude, ještě podotknu že jsem měl skoro plnou nádrž - cca 35litrů benzínu.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Corsa 1.4 rok výroby 1994 - problém kontrolka motor

Příspěvek od FatriX »

na diag by se to mělo ukázat co to je :) jinak máš 16v nebo 8v zkus napsat typ motoru najdeš ho ve velkém TP
malfec
Příspěvky: 5
Registrován: 22 úno 2014, 11:19

Re: Opel Corsa 1.4 rok výroby 1994 - problém kontrolka motor

Příspěvek od malfec »

tak situace po skoro třech týdnech je taková že diagnostika/y neukázala nic, nepodařilo se ani v oficiálním opel servise auto spárovat (nerozumím tomu)

každopádně pánove změřili kompresní tlak ve válcích a dva měli málo.
takže je zde podezření že se prý seká regulační ventil olejového čerpadla, tím pádem se nedovírají ventily... :X
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Opel Corsa 1.4 rok výroby 1994 - problém kontrolka motor

Příspěvek od Hgi »

co má společnýho dovírání ventilů s tlakem olejovýho čerpadla? Řekl bych, že nic. Pokud by olejový čerpadlo dávalo malej tlak, tak by šlo akorát málo oleje k vačkám (u 16V motorů, u 8V k jedné vačce), nic víc...

A kdyby byl tlak oleje skutečně malej, že by šlo málo oleje k vačkám/vačce, tak by ti mohly cvakat hydroštely, a tím pádem se špatně otevírat ventily, ale to uslyšíš, jak ten motor běží....

Spíš bych řekl, že máš podpálený dva ventily nebo ojetý kroužky.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
malfec
Příspěvky: 5
Registrován: 22 úno 2014, 11:19

Re: Opel Corsa 1.4 rok výroby 1994 - problém kontrolka motor

Příspěvek od malfec »

tohle mi teď psal mecháník:
"Ventily jsou opravený prave ze dva valce nemely kompresi a byly podpálený ventily,To je to proc jsme sundavali tu hlavu, Ted jse o to, že nejde proud na palivové čerpadlo,
Ale samotné čerpadlo funguje, to uz jsem zkousel na prímo dratama
Já totiz ani nemuzu nikde zjistit rozkreslení a popis relátek
Cívka má na starosti jiskru a cerpadlo tlačí benzín"
malfec
Příspěvky: 5
Registrován: 22 úno 2014, 11:19

Re: Opel Corsa 1.4 rok výroby 1994 - problém kontrolka motor

Příspěvek od malfec »

napadá mě, vyzkoušet druhý klíč, jestli to nemůže dělat imobilizer, prošel jsem fórum a našel jsem že by to tím mohlo být.. :X dá se imobilizer odpojit? :X
Odpovědět