Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
TomMiga
Příspěvky: 16
Registrován: 30 zář 2012, 23:09
Bydliště: Dolní Poustevna

Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od TomMiga »

Ahoj. Pokud by měl někdo z Vás cestu a chuť se zamnou zastavit v RBK v PcObchod-u vedle kebabu a ukázal mi kde najdu čidlo klikovky, tak bych mu byl vděčný. Nejlépe dneska do 17:00 nebo klidně i zítra v rozmezí od 9:00 do 17:00.

Nebo alespoň fotku s umístěním, kde to čidlo najdu.

Info o autu :
Corsa B r.v. 2000, typ motoru X10XE
Závada : občas nestartuje, a od relátka za kastlikem jde slyšet cvakání. Když je motor studenej tak se to nestává, stává se to jen když je motor zahřátej. A na roztlačení to funguje.

Kdyžtak moje číslo je : 702 286 435 ( PS je to můj služebák, takže ho mám u sebe pořád )
Opel Corsa B; 1.0; 12V modrá; 3dveřko; rv:2000
foto :

Kód: Vybrat vše

http://imageshack.us/photo/my-images/585/autiicko.jpg/ -předchozí corsa,nynní v autobazaru v Pihelu
moje nová corsa : zatím není fotka :-(
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od dubi »

Čidlo klikovky najdeš zezadu na motoru, pod starterem.
Když to budeš měnit, tak je dobrý mít auto víc zvednutý, aby jsi tam mohl manipulovat rukama, protože je k němu hroznej přístup.
A poradim ti, až to čidlo budeš měnit, tak to nový čidlo něčim namaž a ujisti se, že jsi ho tam domáčkl pořádně. Já jsem to zkoušel měnit na ulici, pořádně jsem tam neviděl, čidlo jsem nedomáčkl a podařilo se mi při utahování zlomit tu packu!!!(na tom obrázku je vidět, kde je to lepený) :roll: Napodruhý jsem to měl vyměněný během 5 minut. :D
JInak to čidlo uvidíš, když zvedneš pravý přední kolo a koukneš skrz tu díru pro poloosu a ořech na povolení toho šroubu je tušim č.8. :wink:

Fotku mám jen tuhle, tak snad pomůže, je to pohled zespodu, když si lehneš pod auto :arrow:
Obrázek
Edit: Ještě jedno foto
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od MAMBO »

tak orientačně, co muže stat nove čidlo v originalu?
Corsa B 1.0 5 dveř
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od dubi »

Original je tušim Bosch a já ho kupoval asi za 850kč. Koupíš i levnější kolem 400kč. Hlavně to nebrat z Kelly a podobných, tam za to chtěj strašný peníze, pokud teda nemáš slevu. Nechci tu dělat nikomu reklamu, ale dobrý ceny má granex a auto-pilot.
Obrázek
micromax1
Příspěvky: 51
Registrován: 13 dub 2011, 02:36

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od micromax1 »

Original čidlo stojí v Opelu na X10XE :D Kód dílu 6238109
Název dílu 0-SENSOR
Cena bez DPH 2 136 Kč
Cena s DPH 2 584,56 Kč
DPH 21.0 %
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od obcannofka »

já tenkrát koupil německý topran za nějakých 450 kč :D je tam už více jak 2 roky a noproblema ;)
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od dubi »

No mě by spíš zajímalo, jestli mají všichni výrobci tak nesmyslně vyřešený to vybrání u tý packy. To moje čidlo už bylo nejspíš jednou měněný, bylo tam nějaký italský a to to vybrání nemělo a přišlo mi celkově takový bytelnější. A předchozí majitel ho neměnil, takže tam bylo taky dýl jak 3 roky.
Obrázek
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od obcannofka »

já tam měl origo bosch, to nový jsem tam dával opatrně, tak sem ho naštěstí nezlomil.
To starý jsme pak zkoušeli ke kámošovi do auta, protože mu to nestartovalo vůbec, čidlo nepomohlo a samozřejmě jsme ho zlomili :D
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od dubi »

Já to měnil v Praze na ulici(ještě k tomu trochu v kopci) a auto jsem měl zvedlnutý tim nůžkovym heverem, tak sem se docela bál a pořádně jsem na to ani neviděl. Doma jsem ho tam pak rval silou a musel jsem s nim přitom otáčet oběma rukama, jinak tam nešlo. No mě se to podařilo nastartovat i s tim starym čidlem, ale až po tom, co bylo týden vyndaný...nechápu. :mrgreen:
Obrázek
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od obcannofka »

Mě to se starým jezdilo normálně, ale jak se auto ohřálo na provozní teplotu a vyřadil jsi, nebo zastavil, prostě když byly malý otáčky, tak to chcíplo a nastartovalo to tak za 5 - 10 minut, až to trochu zchladlo, pak jsem normálně dojel až domů, ale musel jsem to pořád držet v otáčkách :D
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
TomMiga
Příspěvky: 16
Registrován: 30 zář 2012, 23:09
Bydliště: Dolní Poustevna

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od TomMiga »

Tak nakonec jsem ho sehnal za 600kč ale není to přímo BOSCH ale nějaký KW nebo nějak tak. Musel jsem teda půjčit nájezdy a výměna byla za 5 minut. Teď už auto šlape v pohodě.
Jen mě dneska čeká ještě výměna EGR ( sehnal jsem ho za 400 kč ) protože pořád svítí kontrolka motoru a na diagnostice mi řekli že je EGR špatnej.

A pak poslední věc která mi zlobí je zatáčení. Doleva to jde úplně v pohodě zlehka ale doprava to jde ztuha a pak jakoby to přeskočí přes nějakej zub a jde to zase lehce. Moje koza má elektronický servo a to je prej v hajzlu. Ale už jsem sehnal na jednom vrakáči takže ho budu mít za cca 600kč
Opel Corsa B; 1.0; 12V modrá; 3dveřko; rv:2000
foto :

Kód: Vybrat vše

http://imageshack.us/photo/my-images/585/autiicko.jpg/ -předchozí corsa,nynní v autobazaru v Pihelu
moje nová corsa : zatím není fotka :-(
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od jamal.jefries »

jj na tom servu se sere jeden potenciometr je to reseny i tady na foru :-);-).Doporucoval bych ten egr potom zaslepit je tady na foru navod jak to udelat a mas od nej nadosmrti pokoj :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Corsa B r.v.2000 čidlo klikovky

Příspěvek od MAMBO »

Kolik tipujete že to muže vydržet z vyroby to čidlo najet km?
Corsa B 1.0 5 dveř
Odpovědět