Corsa C rozsvěcuje se kontrolka mazání

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Zamčeno
feron58
Příspěvky: 15
Registrován: 15 led 2014, 18:38

Corsa C rozsvěcuje se kontrolka mazání

Příspěvek od feron58 »

nevíte někdo prosím proč se při delší jízdě rozsvěcuje kontrolka mazání i když je tam dost oleje,čidlo jsem vyměnil.Když je to studené tak to ma divný hvízdavý zvuk,ale jen někdy.Napadlo mě olejové čerpadlo,jestli tam je.Corsa C 1,0l
děkuji za radu
feron58
Příspěvky: 15
Registrován: 15 led 2014, 18:38

Re: Corsa C rozsvěcuje se kontrolka mazání

Příspěvek od feron58 »

tak moc děkuju za rady opravdu jste mi pomohli :(
vyměnil jsem motor protože ulítla ojnice
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: Corsa C rozsvěcuje se kontrolka mazání

Příspěvek od mglore »

po bitve kazdej general - ale popravde co jsi cekal, kdyz jezdis s autem kteremu sviti kontrolka mazani?
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Corsa C rozsvěcuje se kontrolka mazání

Příspěvek od Korrpi »

možná čekal to, že ma někdo napojenou křišťálovou kouli na jeho auto :banan:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Corsa C rozsvěcuje se kontrolka mazání

Příspěvek od Hgi »

feron58 píše:nevíte někdo prosím proč se při delší jízdě rozsvěcuje kontrolka mazání i když je tam dost oleje,čidlo jsem vyměnil.Když je to studené tak to ma divný hvízdavý zvuk,ale jen někdy.Napadlo mě olejové čerpadlo,jestli tam je.Corsa C 1,0l
děkuji za radu
Třeba proto, že nedochází k mazání motoru? :)

Pokud si vyměnil čidlo tlaku a oleje je tam dost, tak pravděpodobně olejový čerpadlo přestává fungovat jako čerpadlo nebo se zakusuje regulátor tlaku. Tzn. doporučuju místo čidla tlaku oleje tam strčit redukci a změřit kolik čerpadlo tlačí. Hned budeš vědět, jestli olejový čerpadlo tlačí to co má nebo ne.

Ale... to je už teď pasé. Za normálních okolností bych řekl dobře ti tak... dementům co jezděj s autem co svítí kontrolka mazání a pak se divej, proč se jim zadřel motor bych dycky poplácal po rameni.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
feron58
Příspěvky: 15
Registrován: 15 led 2014, 18:38

Re: Corsa C rozsvěcuje se kontrolka mazání

Příspěvek od feron58 »

Hgi píše:
feron58 píše:nevíte někdo prosím proč se při delší jízdě rozsvěcuje kontrolka mazání i když je tam dost oleje,čidlo jsem vyměnil.Když je to studené tak to ma divný hvízdavý zvuk,ale jen někdy.Napadlo mě olejové čerpadlo,jestli tam je.Corsa C 1,0l
děkuji za radu
Třeba proto, že nedochází k mazání motoru? :)

Pokud si vyměnil čidlo tlaku a oleje je tam dost, tak pravděpodobně olejový čerpadlo přestává fungovat jako čerpadlo nebo se zakusuje regulátor tlaku. Tzn. doporučuju místo čidla tlaku oleje tam strčit redukci a změřit kolik čerpadlo tlačí. Hned budeš vědět, jestli olejový čerpadlo tlačí to co má nebo ne.

Ale... to je už teď pasé. Za normálních okolností bych řekl dobře ti tak... dementům co jezděj s autem co svítí kontrolka mazání a pak se divej, proč se jim zadřel motor bych dycky poplácal po rameni.
tak koukam že jste tady samej borec,a toho dementa si nech ty bebile,neřikal jsem že svítí,ale že se občas rozsvěcuje
feron58
Příspěvky: 15
Registrován: 15 led 2014, 18:38

Re: Corsa C rozsvěcuje se kontrolka mazání

Příspěvek od feron58 »

Korrpi píše:možná čekal to, že ma někdo napojenou křišťálovou kouli na jeho auto :banan:
jsi moc chytrej,ale ne zas tolik za co se vydavaš
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Corsa C rozsvěcuje se kontrolka mazání

Příspěvek od Korrpi »

feron58 píše:jsi moc chytrej,ale ne zas tolik za co se vydavaš
to bolelo :cry: :cry:
Obrázek


ještě jsem si vzpoměl na jedno moudré lidové přísloví :)

Kdo maže, ten jede
Obrázek
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa C rozsvěcuje se kontrolka mazání

Příspěvek od Gooder »

Zamykám, nic není k tématu a už se jen urážíte.

PS pro ferona: Poslední dobou sem chodí pár lidí za den. Troufnu si říct, že většina z nich nemá s Tvým motorem zkušenosti. Navíc bych nečekal na rady zde na fóru(Určitě ne 10 dnů a potom tu ironicky děkoval, že nikdo nepomohl. Sám jsi si nevěděl rady, tak proč se zlobíš na ostatní, když taky nevěděli?) a raději někam zajel do servisu, kde zjistí více.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Zamčeno