Relé palivového čerpadla

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Relé palivového čerpadla

Příspěvek od FatriX »

Zdravím kluci potrebuju poradit s autem motor x10xe mám problém takový:
někdy mi nespíná relé čerpadla dojedu někam chcípnu a jak znovu třeba za chvíli startuju tak mi necvaká relé čerpadla a nenastartuju relé OK na drátky se čerpadlo rozběhne zkoušel jsem asi 4 relátka všechny ok ale proste nesepne při startování. Odpojím ř.j. a baterku po chvílu asi 30 sekund zapojím a zase startuje relé cvakne a jede v pohodě ale zase někdy prostě nejde imo je 100%ok. čerpadlo ok kabeláž ok neví někdo kde může být chyba? (poznámka. když nastaruju tak jedu klidně i 1000km bez chcípnutí) ale jakmile chcípnu tak znovu už nenastaruju jen pri odpojení a znovupřipojení baterky) díky za pomoc jesti někdo ví tak prosím poraďte Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Relé palivového čerpadla

Příspěvek od Hgi »

v <I> ECO jednotka ?
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé palivového čerpadla

Příspěvek od FatriX »

v co, trosku sem te nepochopil ze by ridici jednotka byla nějaka divná? :)
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Relé palivového čerpadla

Příspěvek od NoX »

resili sme podobny problem na Sintre, cerpadlo chvilema jelo a nejelo... zavada byla nakonec v kabelu, ktery mel nejaky prechodovy odpor a proste se vypekl.... a jakmile se kabel ohral, tak pak nechtelo auto chytat, ale za studena chytlo hnedka... vymenili sme kabelaz... zkus si projit elektriku, jestli nekde neuvidis vypecene draty...
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé palivového čerpadla

Příspěvek od FatriX »

no prosel sem kable a vsechny ok zadny nebyl spaleny ale zjistil jsem ze pod nohava u ridice v a sloupku jsou 2 velke konektory asi 30 pinove ty sem rozpojil a byly některé piny zaoxidované a komplet mokré tak jsem to vysušil vyčistil a zapojil zpět tak snad to bylo tím zatím je to OK :) i ř.j. EPS byla mokrá někde mi tam zatéká ale nenašel jsem kde mimochodem kape mi voda na pedál plynu a zjistil jsem že je nádobka na ten pylový filtr děravá takže tama se voda asi dostala i nad tu ř.j eps přes výdech jak jsem měl zaplý větrák tak vzduch dohnal vodu až k výdechu a ze spojky za výdechem to asi chčije .)
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé palivového čerpadla

Příspěvek od FatriX »

tak sem si myslel že je to vše ok ale bohužel a teď se k tomu přidalo i že už to chcípá za jízdy takže nejspíš snímač otáček kliky .)
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé palivového čerpadla

Příspěvek od FatriX »

no taže asi to bude haluv snimac (snimac otacek klikove hridele) už i za jízdy motor zhasne a pak nejde delší dobu nastartovat jen po čase takže asi už jsme doma vyměním ho a bude snad pokoj :D
Odpovědět