Poskakuje, otáčky

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od Gooder »

Tak hlavně O1RS(1.8T AUQ, jsou totiž 1.8T i s lankem) má elektronický plyn, takže tam jednotka vychází z čidel a tamtím postupem se krásně ozkouší a přenastaví na novou polohu. Jinak je možné, že bude fungovat postup od DeloveKoule i od Mamba. Něco takového jsem četl i u té Octavie.

DelovaKoule: Není u Tebe v okolí někdo s bezproblémovou Corsou?
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

Tak hoši, dneska jsem vyčistil klapku i z druhé strany, vyresetoval jednotku a skákání a cukání se zlepšilo asi o 80%, takže spokojenost. Sehnal jsem už i ořech na EGR,tak zítra jestli nebude moc pršet,tak tam dám i tu záslepku. Jinak koukal jsem, že jsou tam ty šrouby blbě přístupný skrz olejovej filtr, takže ho mám nechat odkapat a normálně oddělat?
Opel corsa B 1.0 12V
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od Gooder »

Tak to jsi mě potěšil :jj_good: Jsem zvědavý na změnu po zaslepení toho EGR :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od DelovaKoule »

Gooder: Bohužel nikdo známý nejezdí v Corse :-) Ale případně kdyby tady byl někdo ochotný z Ostravy

Micelin: K tomu EGRu - taky jsem ho měl venku a olejový filtr jsem nevytahoval vůbec. Ten EGR je na pravoboku a drží ho myslím 4 torx (na ořech) šrouby a dej si pozor po sundání ti vyteče chladící kapalina (tak cca půl litru?) tak tu musíš potom zase dolít (destilka) já jsem ji dolil akorát do nádržky s kapalinou :-) a ten přístup k těm šroubům je tam docela na pikaču takže hodně štěstí :D
Corsa B 1.0 V12 :D
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

vždyť tam ten ořech nemůžu ani omylem dostat :D sundám ten filtr a kašlu na to :D
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 42
Registrován: 02 črc 2014, 14:52
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od LordMMX »

ja som sa tam s orechom dostal bez problémov.
Opel Corsa 1.0 X10XE , r.v. 1/1999, 2x Airbag, central, modra metaliza ...
Daewoo Nexia "QRI" 1.5 A15MF, r.v. 9/1996, airbag, ac, abs, central, astra GSi brakes, astra interior, etc...
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od DelovaKoule »

Myslím že na jeden šroub jsem potřeboval prodloužení šroubováku :-) no přeji ať se dílo zdaří :D
Corsa B 1.0 V12 :D
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

no doufám,že se zdaří, doufám,že se aspon torchu zmírní ten déšť,abych to mohl udělat :)
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

doprkna, kdyz jsem to zaslepil, tak to zaclo zrat vodu, co s tim? jsem z toho uplně na prášky
Opel corsa B 1.0 12V
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od dubi »

Ti to teče okolo tý záslepky? Jakou máš tu záslepku, máš tam 2 těsnění?
Obrázek
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

Jsou tam 2 těsnění a voda jde normálně do motoru a kouří z výfuku...jsou jen dvě možnosti, buď na to těsnění dát na prase silikon nebo tu záslepku tam nedát, ani jedna možnost není úplně bomba, přece jenom jsem za to dal 400. Mockrát už to taky nemůžu rozebrat, nevím kolik ten závit ještě vydrží a destilka se mi taky nechce pořád kupovat, jak jsem to rozdělal podruhé,tak to vyteklo úplně všechno :evil: :evil: :debil: ,ovšem nejspíš tam bohužel padne ten červenej silikon na motory
Opel corsa B 1.0 12V
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od DelovaKoule »

Micalin: Jak to zacalo zrat vodu? Dolil jsi tu vodu?

Návod na vyčištění váhy vzduchu (na vlastní nebezpečí) - možné řešení škubání, skákání a check engine auta:
Rád bych se s Vámi chtěl podělit o takový malý úspěch co se mi dnes povedl. Jezdil jsem tak 2 roky s tím že auto škubalo (a svítila check engine kontrolka) když jsem dal plný plyn a po ránu taky, ze začátku jsem to chtěl řešit, ale co jsem našel tak to byla to buď lambda sonda, různé snímače nebo váha vzduchu. Tak jsem se na to vykašlal protože se s tím jezdit dalo (a kupovat ty drahé pičičinky se mi nechtělo). No a dneska jsem tak z nudy pátral čím by se to dalo spravit...

Co tedy s tím?:
Na nějakém EN fóru jsem našel, že to bude na 90% váha vzduchu (anglicky MAF Mass Air Flow sensor), no a protože jsem se zhrozil když jsem viděl že stojí kolem 2 500 Kč (BOSCH - všude se říká jedině Bosch...) no tak jsem došel k tomu, že se dá váha vzduchu vyčistit. Upozornění: nepoužívat WD40 a podobné oleje/čističe - měl by to být čistič který se zbaví nečistot a nezanechá žádnou stopu/olej atp.

Teoreticky o váze vzduchu (Tohle je vlastními slovy jak si myslím že to funguje):
Váha vzduchu - přes tohle to udělátko protéká vzduch nasávaný do motoru. Takže měří asi průtok/množství vzduchu a podle toho to namíchá směs. Má to v sobě nějaký vyhřívané drátky kolem kterých protéká vzduch a čím rychleji a více to saje vzduch, tak tím rychleji se ten drátek ochlazuje a tím to dokáže změřit ten průtok/množství vzduchu (změna odporu?). Tyto drátky a hejblata co jsou vevnitř se časem zaoxidují/zaprasí tak je dobré to vyčistit, ale opatrně!

Proto je dobré udělat tohle (Pokud máte BOSCH nevím jestli to funguje u jiných):
1. Vytáhnout váhu vzduchu ze sání.
2. Váha má dvě části tunel a v tom tunelu samotný senzor který musíme vytáhnout (Má dva speciální torx šroubky které obecně nejdou odšroubovat (uvidíte proč) takže na to použjte kombinované kleště (Kombinačky)
3. Vytáhnutí senzoru - velice opatrně! Jde to ztuha protože je tam gumové těsnění. Viz. obrázek
4. Sprej na čištění - já použil Čistič kontaktů ve spreji z Hornbachu za 65Kč :D viz. obrázek Upozornění: nepoužívat WD40 a podobné oleje/čističe - měl by to být čistič který se zbaví nečistot a nezanechá žádnou stopu/olej atp.
5. Pořádně vystříkat to tam kde jsou šipky (viz. obrázek) a vůbec na to nesahat jenom to párkrát prostříknout ať se odplaví ty nečistoty.
6. Vše dát dohromady a spokojeně jezdit
Cistic.jpg
MAF_Frontside.JPG
Po projetí se z líné Corsy stalo něco jiného něco děsivého... :twisted: :twisted: :twisted: na trojku to kdysi nejelo ani 80 a teď 100 :-) krása odezva plynu je úplně jiná :dancer:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) DelovaKoule dne 17 říj 2014, 20:25, celkem upraveno 1 x.
Corsa B 1.0 V12 :D
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

samozřejmě,že jsem ji dolil.. jsem si jistej, že na 100% to žere vodu přes to těsnění u EGRu, protože nic jinýho s vodou jsem nedělal a předtím to nekouřilo vubec. Jednu chvilu se zamnou nedalo absolutně jet(asi ten fridex),neviděl jsem za sebe, ted je to trochu lepší,ale pořád to kouří a musím dolívat.
Opel corsa B 1.0 12V
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od dubi »

Počkej, skrz EGRko ti nemůže jít voda do motoru ne :?: To bys měl asi fouklý těsnění pod hlavou...
Obrázek
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od DelovaKoule »

No tak to bych chtělo asi dost přetěsnit ten výfukový otvor...
Přes to EGR teče voda (chladí ho) no a asi se to nějak dostane do výfuku - má to dva otvory výfuk a voda - zaslepuje se výfuk (přes EGR fučí sračky z výfuku)
Corsa B 1.0 V12 :D
Odpovědět