centrál, vůle v řízení, divný zvuk při přejetí výmolu

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
AJRimmerCZ
Příspěvky: 1
Registrován: 08 říj 2014, 11:18

centrál, vůle v řízení, divný zvuk při přejetí výmolu

Příspěvek od AJRimmerCZ »

Nazdar corsáci, koupil jsem si před půl rokem Corsu C 1,2 55kW. Mám ale na ní pár problémů
1. při zamykání se mi občas nezavřou levé zadní dveře, musím čudlík ručně zaklapnout (jakoby ten mechanismus nějak vázl)
2. mám celkem znatelnou vůli při otáčení volantem, ale když zkouším brát za kola tak tam vůle není
3. při přejetí výmolů se mě občas začně ozívat takový hodně divný zvuk nejvíc se podobá neuloženému nákladu na vozíku, prostě takové divné drnčení

Pokud by jste se někdo s něčím z toho setkali a věděli jestli to jde doma nějak rozumě opravit, nebo abych mohl říct rovnou mechanikovi co má vyměnit aby nemusel zkoušet různý věci měnit tak bych vám byl vděčný!
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: centrál, vůle v řízení, divný zvuk při přejetí výmolu

Příspěvek od Gooder »

S prvními 2 problémy mám zkušenost, ale u Octavie.

U mě se nezamykaly jedny dveře a u dalších dvou se nerozsvítilo světlo po otevření dveří. Měl jsem vadné mikrospínače v zámku, takže jsem koupil 3 zámky a je po problému. To druhé mi dělá taky, ale jen v každých 90°. Já mám vadné řízení a u mě je jediná možná oprava a to výměna.

Ale je to Octavie, u Corsy s tímhle zkušenost nemám.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
dauer962
Příspěvky: 4
Registrován: 12 lis 2014, 18:31

Re: centrál, vůle v řízení, divný zvuk při přejetí výmolu

Příspěvek od dauer962 »

Ten třetí problém zdá se, mám taky a začíná mě to pěkně srát. Nevím čim to může být. Mám měněné tlumiče zadní i s pružinama, byli špatné, myslel jsem to bude třeba tím,ale ne. Pak mě ještě napadl výfuk,ale jak to měli na zvedáku tak to bylo taky vše v pohodě. Tak už nevím :/
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: centrál, vůle v řízení, divný zvuk při přejetí výmolu

Příspěvek od jamal.jefries »

zkus vyměnit čepy řízení a spodní čepy v ramenou pokavaď bouchání bude přetrvávat mohli by to bejt samotný tyčky řízení který maj čep defakto na řízení.když si měnil ty tlumiče s pružinama měnil jsi u vrchní uložení tlumičů?tak už bych viděl problém opravdu přímo v řízení jak říká láďa.většinou když jsou v háji tlumiče tak to odnesou čepy.není to tak nákladný a výměna je taky jednoduchá takže bych začal odtamtuď :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: centrál, vůle v řízení, divný zvuk při přejetí výmolu

Příspěvek od MAMBO »

tež mi to dělalo s těma dveřma, ja nemam ale origo centrál, každopadně bych sundal ten tapecirung a podival se jestli to nechce trochu posunout nebo dotahnout, tam sou takove tyčky a šroubky. Není to složité jak se zdá v těch dveřích.
Corsa B 1.0 5 dveř
Nedos
Příspěvky: 11
Registrován: 01 srp 2014, 11:50

Re: centrál, vůle v řízení, divný zvuk při přejetí výmolu

Příspěvek od Nedos »

Já mám vymletou tyč řízení na pravým předním kole. Všechny čepy jsou vyměněný, ale ta tyč má vůli. Mechanik mi to ukazoval, pod prachovkou to má být leštěný kov, no já to měl celý zoxidovaný. Nechali sme to zatím tak, ničemu to nevadí, akorát to mlátí. Třeba máš podobný problém.
Opel Corsa C, 1.0 12V
Odpovědět