Corsa B 1.2 cuká

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
HonzaT
Příspěvky: 25
Registrován: 01 pro 2010, 20:50
Bydliště: Tábor

Corsa B 1.2 cuká

Příspěvek od HonzaT »

Mám problém s Corsou B 1.2i. V poslední době (cca měsíc) začala při nižších otáčkách nepříjemně cukat při přišlápnutí plynu. Byl jsem zvyklý jezdit spíše v nižších otáčkách - ve městě pokud to nebylo do kopce tak na čtyřku, okolo 30-40 tacho jsem tam měl trojku a auto s tím nemělo problém a poměrně slušně reagovalo i na plyn. Tedď v obci musím držet trojku, čtyrka necuká jen při volnoběhu. Při pomalém přidávání plynu se problém většinou neprojeví. Problém nezávisí na teplotě motoru, dělá to studená i ohřátá. Mám teď v plánu výměnu oleje, normálně měním po cca 10tis, teď je tam už zhruba 14- přes léto jsem víc jezdil.
Olej to skoro nežere, mezi výměnama nedolévám a ubyde tak od horní rysky do půlky intervalu. Vzduchovej filtr je poměrně čistej, měnil jsem ho loni v létě. Zvedla se mi i spotřeba (z 5,6 na 6,2), ale to přičítám nutnosti šlapat jí víc na krk.
Napadlo mne vyměnit svíce, už tam svejch 30-40 tis mít budou, jaký byste doporučili?
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa B 1.2 cuká

Příspěvek od Gooder »

Tipnul bych to na svíčky(obzvlášť bych je zkusil, když se Ti blíží výměna). Já u O1RS měl podobný problém, při plném plynu auto zaškubalo, jako by vynechalo turbo. Mám nové svíčky a je po problémech. Asi bych moc nelaboroval se svíčkama a nějaké koupil, třeba NGK :wink:

Pokud to nebudou svíčky, tak pak bych šel dál -> klapka -> zapalovací kabely -> sání. Ale nebudeme předbíhat :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Corsa B 1.2 cuká

Příspěvek od Hgi »

HonzaT píše:
... jaký byste doporučili?
jakýkoliv nejlevnější mrdky... klidně naše Brisk. Je to úplně FUK, co tam dáš za svíčky, důležitý je, aby byly nový.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa B 1.2 cuká

Příspěvek od Gooder »

Koupil bych osvědčené, pokud to jede na Brisky, klidně ty. NGK byl jen příklad, protože je používám, koncernový 1.8T je celkem citlivý na svíčky a defacto jediné bezproblémové jsou právě NGK.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
martan01
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2015, 11:08

Re: Corsa B 1.2 cuká

Příspěvek od martan01 »

Ahoj mam totozny problem.
Mam nove svicky a novy Egr a auto obcas stale pocukne.
Pokud jedu na nizsi kvalt tak je vse ok.
Dokonce jsem novemu egru neveril a vyrobil ucpavku a vse ne stejne.
Ma nekdo nejakou radu?
Dobb
Příspěvky: 2
Registrován: 21 led 2016, 21:28

Re: Corsa B 1.2 cuká

Příspěvek od Dobb »

Já měl podobný problém, jen s tím rozdílem, že někdy po ránu hned po nastartování a přidání plynu se zadusilo a chcíplo. Po druhém nastartování a přidání už vše OK. Jinak mě to taky cukalo podobně, jak píšete. Obě závady vyřešila výměna zapalovacích kabelů. Jeden z nich měl odpor přes 20 Mohmů. Jsem rád, že mi to neodrovnalo cívku. Tzn. zkuste kabely, ale jestli se už svíčky blíží svému konci, tak i ty. :wink:
Odpovědět