řazení rychlostí

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Podmyce
Příspěvky: 2
Registrován: 29 říj 2014, 14:49

řazení rychlostí

Příspěvek od Podmyce »

Zdravím všechny a prosím o radu. Dcera vlastní Corsu D a nejprve jí vypínalo servo, ale po výmazu závady to přestalo a v současné jí zlobí řazení rychlostí - zůstává zpátečka a nejde vyřadit až po chvíli nebo nejde zařadit 1 apod. Prosím o radu čím by toto mohlo být. Děkuji
Podmyce
Příspěvky: 2
Registrován: 29 říj 2014, 14:49

Re: řazení rychlostí

Příspěvek od Podmyce »

Věřím tomu, že se s takovou závadou málo kdo setkal, ale po návštěvě autoopravny(bohužel ne značkové) mi bylo sděleno, že se jedná zřejmě o problém v nějakém lanku a při zařazení 5, přeskočí pro mě laika neutrál do polohy mezi 3a4 a ředící páka zůstane mírně vpravo. S autem se dá normálně jezdit, jelikož při vyřazení je nutno vrátit zpět řadící páku do neutrálu mezi 1a2 a to tak, že se se přizvedne lanko, jako při řazení zpátečky, ale nezařadí se jen se páka posune zpět k sedadlu řidiče. Pak jde vše OK až do opětovného zařazení 5. Nevím jestli to to pomůže někomu jinému, ale čert nikdy nespí.
ridgeback
Příspěvky: 7
Registrován: 04 bře 2008, 15:04
Bydliště: Pardubice

Re: řazení rychlostí

Příspěvek od ridgeback »

Taky nám zlobilo řazení. Nejprve lehce, pak se to zhoršovalo. Auto mělo najeto cca 60.000,-Km. Někde na fóru jsem se dočetl, že některé modely měly špatnou kulisu řazení, která se časem vykloktala - či co a oprava pouze v autorizovaném servise. Zajel jsem do Opla, pověděl co to děla, mrkli na typ auta a hned věděli. Součástku vyměnily za cca 3.000,-Kč a je to OK.
Corsa C, 1,2 16V, r.v. 2002
Odpovědět