Opel corsa B skrat?

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
gery
Příspěvky: 10
Registrován: 05 lis 2011, 11:30

Opel corsa B skrat?

Příspěvek od gery »

Dobrý večer prajem všetkým, chcem sa opýtať či nemáte niekto skúsenosť s niečim takýmto: keď idem na mojej opel corsa b 1.4i tak mi slabne osvetlenie prístrojovej dosky cim dalej tým viac a napríklad mi aj klesá ručička ktorá mi ukazuje benzín..vôbec neviem kde môže byť skrat ak to teda skrat je...a posledná vec vybíja mi to aj baterku...prosím pomôžte Ďakujem
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel corsa B skrat?

Příspěvek od petanek192 »

A dobiji to ?
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
gery
Příspěvky: 10
Registrován: 05 lis 2011, 11:30

Re: Opel corsa B skrat?

Příspěvek od gery »

No tak myslím že áno len to podla mna vplyvom toho skratu dobyjat nestiha ale tak pravda je ze ani mi nesvieti kontrolka ze nedobija a ked chcem po tom nastartovat tak mam baterku skoro uplne vybitu..a este som sa chcel spytat ze ci by mi niekto nevedel poradit ako mam pomerat vsetko aby som mohol zistit kde by ten skrat mohol byt??poprosil by som navod ako pre zaciatocnika :D dakujem..
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel corsa B skrat?

Příspěvek od petanek192 »

Zmer napeti na pole + a - na baterce pred startem a po startu ....
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel corsa B skrat?

Příspěvek od Vašátor »

V první řadě je potřeba změřit, zda alternátor opravdu dobíjí. Podle toho co píšeš, tak si typuju že nedobíjí.

Změříš napětí na autobaterii, všechno je vypnuté = hodnotu si poznamenáš.
Nastartuješ auto, rozsvítíš potkávací světla a přímo na autobaterii změříš hodnotu napětí. To by při otáčkách motoru 1000ot a výše mělo být mezi 13,8-14,2V (max.14,5V). Pokud bude napětí nižší, je buď v háji regulace napětí či alternátor. Podíváš se na hodnotu napětí naměřenou před startem = napětí je stejné, čili vůbec nevzrostlo = alternátor vůbec nedobíjí.

Proveď měření, napiš co jsi zjistil a budeme pokračovat dále. Nerad se rozepisuji zbytečně. Pokud nevíš i přes můj popis, jak měření provézt, asi nemá smysl aby ses v tom šťoural.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
gery
Příspěvky: 10
Registrován: 05 lis 2011, 11:30

Re: Opel corsa B skrat?

Příspěvek od gery »

Ano, ďakujem veľmi pekne za rady...mali ste pravdu napetie mi pri zapnuti na baterke dosahovalo hodnoty okolo 12,07 V a klesalo takže asi mi treba vymeniť teda alternátor..ale tak aspoň som rád že to nie je skrat niekde kde by som ho ani do roka nenašiel :D...teraz už len pozhanať nejaky...Ďakujem
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel corsa B skrat?

Příspěvek od Vašátor »

V první řadě se podívej na pojistku dobíjení. Pokud je pojistka spálená, alternátor dobíjet nebude.
Jako druhé bych zkontroloval regulátor dobíjení - je umístěný na alternátoru. Nicméně chce to již trošku zkušeností. Pokud je pojistka OK, vymontoval bych alternátor, donesl jej do odborné firmy a nechal proměřit. Mají na to mašiny, alternátor připojí, regulátor napětí vyhodí a nahradí jiným ... a ihned víš, co odešlo.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Odpovědět