Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od radimvrah »

Zdravím všechny, předem se chci omluvit za případný název tohoto témata, ale nevím jak jinak to pojmenovat....
Co se týče závady, tak se jedná o to, že když zařadím jakýkoliv rychlostní stupeň, tak při zrychlování mi corsa cca při 1700ot/min jakoby vynechává, nebo jak to popsat (cca 2 vteřiny) a pak najednou zase jede dál.... Nevím jak přesně to popsat, ale dám přímo příklad.... Zařadím 1. rychl. stupeň a rozjíždím se, mám cca 1700 ot., motor cukne na 2 vteřiny a auto pokračuje v jízdě, jako by se nic nedělo... Nevšiml jsem si, zda to motor dělá za studena nebo i když je ohřátý, ale mám za to, že to dělá i když je ohřátý. Jinak motor takto zlobí jen při těchto otáčkách. Vím, že otáčky jsou poněkud nízké, ale vadí mi to dost při rozjezdu, když chci "rychle" vypadnout ze semaforů a motor mi po chvilce vyplivne a pak se zase chytí a jede dál, tak je to divnej pocit....
Jinak svíčky jsou rok (max 2 roky) staré, palivový filtr je cca 3 měsíce starý a tento problém auto dělá při tankování jakéhokoliv benzinu. Jinak váhy vzduchu mám 2 a obě jsou OK a kolísání otáček na volnoběh jsem nijak nezaznamenal.
Proto prosím všechny, kdo by věděl co by s tím mohlo být, aby mi napsal, děkuji moc. Jo a ještě ohledně ukazatele ručičky paliva... V zatáčce, nebo do kopce mi palivo ubývá/přibývá, je vadný plovák, nebo je to normální chyba corsi? Slyšel jsem totiž už pár lidí, že jim to také tak zlobí... Děkuji tedy všem za jakékoliv info.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 42
Registrován: 02 črc 2014, 14:52
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od LordMMX »

odpoj EGR ventil a skús sa ísť previezť...
Obrázek

odpoj len kábel čo do neho vedie, bude ti síce svietiť kontrolka motora, ale ak sa vytratia problémy s cukaním tak to znamená že je EGR v prdeli.
Opel Corsa 1.0 X10XE , r.v. 1/1999, 2x Airbag, central, modra metaliza ...
Daewoo Nexia "QRI" 1.5 A15MF, r.v. 9/1996, airbag, ac, abs, central, astra GSi brakes, astra interior, etc...
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od radimvrah »

Dnes to zkusím, díky za tip. :)
Jo a kolik cca stojí egr, či je lepší ho rovnou zaslepit?
Kdysi jsem egr čistil (vytekla mi z něj voda), což by prej mělo být ale OK, protože je snad chlazený vodou (nemá egr speciální nádobu na tu vodu, co ho chladila?)
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od dubi »

Ano, skrz EGR ti teče voda, takže když to rozebíráš, tak vypustit. Já odpojuju hadici od chladiče, která vede do expanzky. Mě to taky dělalo bordel, ta jehla v tom ventilu už vůbec nechodila. Několikrát jsem to prostříkal čističem na motory od mafry a šroubovákem jsem se snažil tu jehlu rozhýbat. Pak jsem to ještě prostříkával Concorem a nakonec zaslepil. :wink:
Obrázek
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od radimvrah »

Tak vada je opravdu na EGRku.... :/ Chci se zeptat, zda můžu nějaký čas jezdit s tím, že nebudu mít EGR zapojen (bude mi svítit kontrolka motoru), či bez zapojení jezdit nemohu/nebo raději nejezdit.... Časem bych to buď vyměnil, nebo rovnou zaslepil.... A zaslepuje se to tak, že EGR vyndám, dám těsnění a na těsnění záslepku, EGR namontuji zpět a toť vše...? Prosím odpověď na všechny tyto moje otázky v pořadí jak jsem je napsal pro lepší orientaci.... :D děkuji moc :)
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od dubi »

Vadit by to asi nemělo, na vectře ho máme odpojenej už nějakej čas a jezdíme v pohodě. :wink:
O zaslepení jsem psal něco tady: viewtopic.php?f=30&t=11114&p=157265&hil ... AD#p157265
Akorát někdo měl problém s tím, že se mu po zaslepení ztrácela voda a dávali na to těsnění ještě těsnící tmel. Já s tím problém neměl, dotáhl jsem to trochu víc, ale s citem a vše OK. :jj_good:
Co s tím EGR máš? Zkoušel jsi ho pročistit, jak jsem psal?
Obrázek
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od MAMBO »

radimvrah píše:Tak vada je opravdu na EGRku.... :/ Chci se zeptat, zda můžu nějaký čas jezdit s tím, že nebudu mít EGR zapojen (bude mi svítit kontrolka motoru), či bez zapojení jezdit nemohu/nebo raději nejezdit.... Časem bych to buď vyměnil, nebo rovnou zaslepil.... A zaslepuje se to tak, že EGR vyndám, dám těsnění a na těsnění záslepku, EGR namontuji zpět a toť vše...? Prosím odpověď na všechny tyto moje otázky v pořadí jak jsem je napsal pro lepší orientaci.... :D děkuji moc :)


Dvě nové těsnění bych dal. Jedno mi nestačilo a teklo to.
Corsa B 1.0 5 dveř
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od radimvrah »

Hele když jsem EGR vyndal z auta, tak byl relativně čistej, jen voda byla totální hnus.... Voda vypadala, že je zrezlá (tím myslím, že voda byla zrzavá jakoby zbarvená asi od zrezlých trubek či od čeho). Jinak jsem jinou špínu v EGRku nenašel. a hadice na vodu co vedli k EGR byli tak na pevno nasazené, že ani sundat nešli, navíc vypadali, že kdybych nějakou tu hadici nařízl, že bych jí pak zkrátil a znovu nasadil EGR, tak by to nešlo, protože hadice se zdáli stářím poznamenané.
PS: nechci se hrnout do nějakých větších či prekérních oprav, protože pracuji mimo bydliště vždy několik dní v týdnu a když přijedu domu, tak potřebuji aby auto jezdilo a ne, abych po příjezdu z práce dělal 3 dny auto, neměl na nic jiného čas a pak zase do práce na 10 dní... :) Jinak si auto rád opravím sám, respektive na to mám i školu, ale nikdy jsem nedělal práci kterou jsem vystudoval, čili věci znám spíše z lavice, ale spoustu jiných věcí umím na autě opravit... :D :)

Jinak moc díky za ten odkaz s tím návodem.... :) EGR jsem čistil v loni v létě, ale na tu jehlu jsem se ani nemrkl :/ tak to letos budu muset napravit a podívám se na to celé znovu, až bude čas. Jinak nevíš zda se záslepka a těsnění dají někde v ČR koupit taky levně jako na ebay? Vím, že se to dá vyrobit i "Made in home", ale radši už hotové těsnění i se záslepkou, než se s tím prdět.... :)
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od dubi »

Jo, ty hadice jdou naprd, ale s trochou síly a šroubovákem se to dá. :lol:
Tyjo v ČR netuším. Já to bral rovnou z ebaye z Anglie tuším, takže to tu bylo i celkem rychle.
Chce to si s tím trochu pohrát no, naprat tam něco na to odkarbonování, chvilku to nechat, pak nějakej malej úzkej šroubováček a zkoušet tu jehlu vytahovat a pořád dokola. Drbal jsem se s tim asi hodinu, ale rozchodil jsem to. :mrgreen: U vectry to bylo lehčí, má ten EGR líp řešenej. :D
Obrázek
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od radimvrah »

S objednáním věcí z anglie mám vždy takovou smůlu, že jsem se nikdy nedočkal věcí dříve jak za měsíc.... :( :D takže se mi čekat nechce a v ČR se mi za to ty nesmyslné částky taky dávat nechce.... :D
Jinak co se týče té jehly, tak ta jehla je to co jsem zakroužkoval na obrázku? A to má "jezdit" nahoru a dolu jo? To totiž ani nevím a když jsem měl EGR venku, tak jsem to ani nějak nezkoušel.... Když jsem měl EGR venku, tak jsem byl vyplašenej z toho, že mi něco teče z EGR, pak to co mi to teče za hnus z EGRka (ta hnusná voda), a z toho, že mi nejdou sundat ty hadice... :D To že je EGR chlazené vodou u corsi jsem zjistil až po čase.. :D Jinak co bych měl udělat, když mám takto hnusnou vodu v okruhu, kde je EGR? Stačilo by jí jen vyměnit, nebo musím najít místo příčiny a vyměnit, či co?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od dubi »

Já tu vodu mám taky oranžovou a mám takový dojem, že to obarvuje nemrzka. :wink:

To není ono, tohle je nějaký čidlo nejspíš. :?: Tim otvorem teče ta voda.
Tu jehlu najdeš v těch dvou otvorech(nalevo a dole), vychází jakoby z toho válečku. Tudy ti proudí spaliny a zanáší se to. :D
Obrázek
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od radimvrah »

Tak nějak přesně nevím, kde tu jehlu hledat..... :/ :D asi budu muset na to auto vážně někdy vlítnout, až přijedu z práce, ale to abych měl už rovnou i to nové těsnění sakra! :D
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od dubi »

Ta jehla je tady :arrow:
Obrázek
Obrázek
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od radimvrah »

Dobře díky moc :) tak se snad do toho brzy pustím :)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 42
Registrován: 02 črc 2014, 14:52
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání / kolísání motoru 1.0 corsa B

Příspěvek od LordMMX »

ja mám kábel z EGR odpojený odkedy som zistil že po prečistení to robilo paseku (to isté čo radimovi) ... a aj STK/EK som spravil bez problémov. Vôbec to nevadí, len svieti kontrolka...

odporúčam vypucovať, povoziť sa pár km nech si zalieta tá ihla v EGRku a potom zaslepiť a pokoj na večné veky...

Na nexii som EGR zlikvidoval úplne a auto ožilo... a na corse sa to chystám urobiť tiež...
Opel Corsa 1.0 X10XE , r.v. 1/1999, 2x Airbag, central, modra metaliza ...
Daewoo Nexia "QRI" 1.5 A15MF, r.v. 9/1996, airbag, ac, abs, central, astra GSi brakes, astra interior, etc...
Odpovědět