Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

OK za chvíli se na to vrhnu a snad to tam taky budu mít :D
Hele a když se mi tam třeba ještě drží tlak, tak by asi bylo dobré to nejdřív odpustit, abych měl jistotu, že tam nic není, pak zkusit nastartovat a pak po zkoušce startování to zkusit znovu "odvzdušnit" tím ventilkem a pokud bude i teď stříkat ten benzín, tak by to tedy mělo fungovat že?
Tak doufám, že to tedy bude jen tím čidlem. Jinak to čidlo je na spolujezdcově, nebo na řidičově straně hned nad olejovou vanou?
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od FatriX »

no to je pry odvzdusnovak ale x10xe si to odvzdusni samo jinak cidlo je na ridicove strane fajne myslim mezi poloosou takže se tam da blbe dostat ale jde to
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od FatriX »

a jeste jedna vec pokud tam mas tlak tak je cerpadlo dobre
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od dubi »

Kde najdeš čidlo jsem psal tady :)
viewtopic.php?f=30&t=10988
Obrázek
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Tak jsem zmáčkl ten ventilek jak jsi mi radil a nic se nedělo, je pravda, že vytekla kapka benzínu, ale nic víc...
Jinak nemám v autě baterku, tak ani nevím, zda se ten tlak udržel, až tam dám baterku, zkusím to znovu nastartovat a uvidí se.
A jinak ten plast u spolujezdce jsem měl sundanej, ale nikde žádné relé... Musím tedy ještě sundat i jinej plast? Musím třeba vyndat i celej kaslik?
A ta hadice na čerpadlo si myslel tu, co je na levé straně, kdybych to bral po směru jízdy? A když tu hadici nalevo odpojím a budu startovat, tak bych měl vidět, zda teče benzín či ne a tím pádem se uvidí, zda je vadné to čerpadlo jo?
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od FatriX »

jo jinak primo musis kastlik vytahnout! a nad kastlikem skoro pod ventilaci tam jsou schovane
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Jo až tam joooo, ježiš marja... :D
A mám teda vůbec hledat ty relátka, když to čerpadlo můžu vyzkoušet tak, že budu jen startovat a přitom budu mít vypojenou 1 hadičku od čerpadla... Má to teda smysl hledat, jen abych propojil 2 piny relátka, když to můžu vyzkoušet i normálně?
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od FatriX »

jj to je jedno nemusis hledat ty relatka kdyz budes startovat :)
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Tak jsem zkoušel startovat, ale ani jednou hadičkou nešel benzín, jestli jo, tak je opravdu minimálně... A i ta palivová soustava nebyla pod tlakem, když jsem používal ten ventilek na upuštění tlaku... Čili bych to viděl na to čerpadlo... :/ a povoloval jsem čerpadlo v domnění, že bych ho mohl vyndat, ale sundal jsem jen víko a zhrozil jsem se a raději dál jsem se nepouštěl. Jsou tam 2 slabé kabílky, kterým se odlupuje bužírka, nejspíše kvůli výparům z benzinu a nejsem si jist, zda se třeba drátky nepotkávaj někde.... Každopádně páskouou na kabely bych se tam nedostal a beztak by je benzín (výpary) rozleptaly a asi by se sami rozlepili...
Čili teď zkusím zajet za nějakým servisákem a zeptat se, zda mají diagnostiku na opla a zároveň si jdu zjistit ceny... :(
Čerpadlo jsem našel kolem 1 000 Kč a i lehce pod, ale nevím jak na tom jsou se svojí kvalitou, jedná se o značky (Meyle, Delphi, Maxgear, Topran). Já jen doufám, že by stačilo jen to čerpadlo a ne celá přívodní jednotka...
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od FatriX »

tak jestli je to tak jak pises tak to bude asi cerpadlo s taci vymenit jen to cerpadlo jinak muzes mit i spatne rele nejprve zkusit natvrdo to cerpadlo jestli jede takze stejne ho musis vytahnout a diagnostika ti cerpadlo nenajde
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Tak děkuji kluci všem za rady, tipy a podobně. Jelikož jsem viděl, jaké prdění je s tím čerpadlem a ještě horší by bylo ho úplně vyndat, jak tam jsou ty spony na hadice uvnitř nádrže a ty konektory s drátky nešli rozpojit, tak jsem to raději zadělal a odvezl do vedlejší vesnice k mechanikovi. Sice nemá diagnostiku, ale mrkne na to a snad to opraví a nebude to snad něco extrémně drahé...
Tak ještě jednou všem moc díky a tuto diskuzi považuji za uzavřenou. Pokud někdo chce, může se tento celý příspěvek smazat, či zde ponechat, pro někoho, komu by to pomohlo (to ohledně uvolnění tlaku v palivovém potrubí.)
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Ještě bych měl kluci dotaz. Volal mi mechanik, že mám na 100% v hajzlu čerpadlo, prý jednou jde, pak z ničeho nic zase ne, tak s ním zacuká a pak zase jde.... A já bych potřeboval vědět, zda by jste mi někdo neposlal úplně přesný typ čerpadla na 1.0 obsah 1998 r.v. corsa b, nějaký odkaz, nebo něco, kde bych to mohl koupit. Nechci koupit špatné čerpadlo, abych pak nezjistil, že tam nesedí, přece jen přes net se něco špatně reklamuje... Předem děkuji za přesný typ toho čerpadla :)
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od FatriX »

tak to není čerpadlem ale dratama :) jinak ta ma byt vysokotlake cerpadlo co tlaci nad 3 bary (zubove cerpadlo) jsou to cerpadla pro 16v 12v ale nesmis tam dat z 8v to je odstredive a pak ti to nepojede to auto _D at se podiva na dratky popripade blbne konektor co vede do vícka kde jsou ty hadicky
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

hele měl to čerpadlo prej venku a blblo, tak nevím. Říkal, že tam zítra zkusí nějaké dát, zda bude OK, ale nevím jak to přesně myslel. Mě se jen jedná o to, abych nemusel měnit celej ten "koš" co tam je, to je to nejdražší....
Když nefunguje jen čerpadlo, stačí tedy jen koupit čerpadlo a ne ten komplet žene?
A jaké drátky máš na mysli, ty co jsou pod víčkem, co do něj (do víčka) vedou ty 2 hadice? a konektor myslíš i právě ten, co je z druhé strany toho víčka?
Já nevím no, zítra mu to kdyžtak řeknu o těch kabelech, pro dnešek má padla, tak ho už nebudu otravovat :D kdyby mu to nefungovalo, řeknu mu hned o těch kabelech. Jinak jako musím říct, že ty 2 slabé kabílky co vedou od toho konektoru zespod víčka do toho "koše", tak z nich byl cca z 50% upadaná bužírka, čili se mohli i vyzkratovat že? Bud se rozpadli stářím, nebo těmi výpary z benzínu. Ale je divné, že z těch jiných kabílků bužírka nepadala...
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

http://www.granex.cz/autodily/opel/cors ... tId=404270
Tento filtr by měl být ten správný ne?
Tlak 3 bary a napětí 12V, tak pokud je tento ten správný, tak ho asi objednám.
A proč má toto čerpadlo napětí 13,5V a ne 12V jako to co jsem sdílel výš?
http://www.granex.cz/autodily/opel/cors ... &do=redraw
Odpovědět