Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Zdravím hoši.
Mám šílenej problém ohledně corsi, protože jí potřebuji na dennodenní dojíždění do práce. Začnu kompletně od začátku, aby jste měli představu...
Odpoledne sedám do auta, v pohodě startuji (jako obvykle cca 2 vteřiny), potom sedám do auta a jedu pryč (cca 45km), auto jede v pohodě, nikde nic neukazuje (závady) a podobně a dojedu na místo kam jsem potřeboval a auto vypnu. Po cca 1,5 hod se vracím do auta a od té doby už nenastartuji. Zkoušel jsem to asi 20x a naprosto bez šance.
Nejdřív po nastartování auto jakoby "chytlo", ale bylo to jen bublání ve vejfuku a pak to samo hned zhaslo. Zkoušel jsem tedy zároveň při startování přidat plyn, zda to nějak nechytne, ale marně. Po několikanásobném marnivém startování už motor jen točí, ale ani "nezaprdí" do výfuku, jak bublal předtím, když jsem ho startoval.
Tudíž mě hned napadlo, zda to není čerpadlem, když tam předtím benzín šel, ale malinko, že to jaksi chytlo, ale teď už jen točím, ale nenatočím.
Poprosil bych všechny, kdo měl či má stejný problém jako já, nebo ví jak to opravit, aby mi prosím napsal, je to opravdu důležité děkuji.
PS: nemůžu si momentálně dovolit jít a kupovat náhradní díly typu: "Koupím tohle a zjistím, zda to bude tím či ne"
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od dubi »

Co zkusit nejdřív hledat, k tomuhle problému je tady snad milion témat :wink:

Jinak může to být čerpadlo, může to být čidlo klikovky... Svítí tí kontrolka motoru?
Čerpadlo otestuješ nejlíp tak, že ho vyndáš a natvrdo ho přes dráty na chvilku připojíš na baterku a uvidíš jestli běží. :wink:
Já měl stejný problém, prvně to bylo tím čidlem klikovky... někdo říká, že by měla svítít kontrolka motoru, ale mě nesvítilo nic, vyměnil jsem ho a jezdil dál.
Napodruhý jsem po dlouhym bádání a měnění všeho možnýho(čidlo teploty, relé čerpadla) zjistil, že mám jen špatný kontakt na + v konektoru u čerpadla :D

zkus ještě počíst například tady:
viewtopic.php?f=30&t=10719
viewtopic.php?f=43&t=857&hilit=nestartuje&start=150
Obrázek
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Ahoj hledal jsem vše možné, jen jsem myslel, že by mi někdo poradil trochu jinak, protože jsem se nikde nedočetl, že by po cca 1,5 hod z ničeho nic nenastartovali. Ale každopádně děkuji! :) mám toho spoustu přečteného a skoro všude raděj to čidlo kliky, tak mě napadá, zda ho také nezkusím....
Bohužel nemám měřák abych si zkusil změřit napětí, které jde do čerpadla.
Takže mi nezbývá nic jiného, než zkusit koupit to čidlo a doufat v tohle...
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od dubi »

Odkud jsi?

Nic nekupuj, jestli máš to čerpadlo kde vyndat, tak to zkus jak jsem psal. Budou to pak zbytečně vyhozený prachy, vim o čem mluvim. :D :wink:
Nebo teď mě napadla jednodušší varianta. Teoreticky bys to měl zjistit i tím, že odpojíš vstupní hadičku do palivovýho filtru ne? Když ti někdo zastartuje, tak by měl jít benzín, kterej odchytíš třeba do petky :D
Obrázek
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Jsem z Ústeckého kraje.
Dneska jsem chtěl vyndat to čerpadlo, abych si ho někde odzkoušel, ale naprosto vůbec jsem nepřišel na to, jak ho vyndat... :D napadlo mě to, že je tam takové pojistné "víčko", které musím nějakým směrem otočit a vyndám "víčko" a pak i čerpadlo, ale s tím "víčkem" se mi taky nepodařilo hnout....
A která je vstupní hadička do palivového filtru? Neměl bych spíš odpojit tu hadičku, která jde od čerpadla směrem k motoru? a i tak nevím která to je z těch 2 :D
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od dubi »

Aha, tak to jsi daleko...
Nevybavuju si úplně detailně jak to tam přesně je, ale je tam nějaký víčko s packama, který jsem povoloval pomocí šroubováku a kladiva... je to popsaný v knížce "Jak na to"
Já myslel odpojit hadičku přímo u palivovýho filtru, ale vlastně by šla jen sundat ta hadička přímo u čerpadla. Měla by to být asi ta vlevo po směru jízdy. Když si tam dáš hadr a někdo ti zastartuje tak to uvidíš no... :)
Obrázek
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Noooo tak to asi zítra zkusím no :D moc se mi do toho popravdě nechce, ale co mi zbývá :D jinak jsem zvuk čerpadla, že by seplo nikdy neslyšel (i když auto fungovalo), u našeho diesla to je jiné, tam čerpadlo krásně slyším! :)
Tak to zítra nebo někdy zkusím s tou hadicí a startováním :)
PS: nemáš nějakou radu na to, pokud mám třeba vzduch v hadicích (kdyby náhodou), tak to nejlépe, či nejrychleji ovzdušnit?
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od dubi »

Jo, určitě to vyzkoušej, je to lepší, než vyhodit zbytečně peníze...
Já čerpadlo taky neslyším. :D Odvzdušnění netuším, ani nevím, jestli se palivová soustava vůbec odvzdušňuje :D
Obrázek
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Tak co se mých rodičů auta týče, tak ty mají TDI a tam se naftový filtr musí zalít naftou a zbytek se ovzdušní tak, že to natlakuje čerpadlo a vzduch se ztratí v prostorách toho filtru...
Jinak to určo vyzkouším, tak zatím díky za radu, a kdyby to nepomohlo, zítra se tu ozvu jak jsem dopadl.. :)
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od FatriX »

benzin se sam odvzdusni jinak staci odpojit ty hadicky co vedou do toho víka pod sedackou a pustit klicek a mel by strikat benzin staci odpojit ty hadicky .... nez se srat pod autem. a taky jinak lepsi zkusit zmacknout ventilek na vstrikovaci liste jestli strika z ni benzin tak co furt resite? :D
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Tak docela prča pánové... :D hledám nějaké to relátko na A sloupku co je všude v návodech a já tam žádné pojebané relátko nemám.... Sundal jsem plasty a nic krom svazku kabelů tam nebylo! Sahal jsem rukou kam až dosáhnu a nikde naprosto nic, byl tam jen jeden spoj na zacvaknutí (konektor) a nic víc... Sakra, tak jak to mám udělat.

Jak píše FatriX, tak nějakej ventilek jsem tam taky nikde nenašel... Našel jsem normálně hadice, co by měli vést benzín do motoru, ale ty hadice tam jsou tak debilně, že je rozmontovávat fakt nechci.... mám 1.0 obsah, může mi někdo prosím poradit co a jak? Relátko na propojení čerpadla nikde nemám a potřebuji odzkoušet to čerpadlo...
Nenapadá mě nic, jak vyzkoušet čepradlo. Mám přichycené hadičky k čerpadlu sponama, co jsou jen na 1 použití, takže se mi tam nechce nějak zápasit se štípačkama... A odpojovat hadičku i palivového filtru také nechci, protože se mi už kdysi při výměně filtru stalo, že to bylo natlakované a benzín mi vychčel po garáži a i mě celého ohodil, takže kvůli tomu tlaku a také kvůli špatnému rozpojení hadiček se mi nic i filtru dělat nechce. A jediné kde by se dali rozpojit hadičky je u motoru (zezadu u víka motoru), ale když jsem viděl ten totálně na ho*no přístup, tak se mi do toho také nechce a už mě tedy totálně vůbec nic nenapadá co a jak bych měl zkusit.

Jinak svíčky mám staré cca 1 až 1,5 roku a filtr jsem měnil před necelým půl rokem.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od FatriX »

fakt špekulant :D ty hadice pod tim vickem jdou rozpojit v pohodě a ta spona je super kleštěma ji spátky secvakneš jinak ten ventilej je když otevřeš motor tak přímo před tebou uprostřed nahoře je ventilek na vstřikovací liště (MÁ MOŽNÁ ČERNOU ČEPIČKU) tu sundáš a zmáčkneš čudlík jak u autoventilku jinak relatko je tam kde sundáš kastlík a za kastlíkem v pravo nahoře jsou tam 4 relátka nebo 3 další věc, to víčko povolíš ten okroužek tak že s ním otočíš buď ve směru nebo proti prostě pohoda.
radimvrah
Příspěvky: 44
Registrován: 23 lis 2014, 00:05

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od radimvrah »

Jsem asi špekulant no :( :D
Hele žádnej ventilek jak ty popisuješ jsem nikde neviděl :( :D můžeš mi prosím hodit foto? :)
A u čerpadla, jakou hadici mám odpojit, abych neodpojoval zbytečně obě, na to abych zjistil, zda jde čerpadlo? A zkusit čerpadlo můžu i tak, že jen odpojím 1 hadičku od čerpadla a dám klíček do polohy před startováním ne?
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od FatriX »

dalsi vec musis startovat tocit jinak se cerpadlo nerozbehne nepomuze dat klicek do 2he polohy musis tocit neni to jak třeba u golfa :) foto musim najit a myslim že ta hadice je ta v pravo ta na straně řidiče
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa b 1.0 nejde nastartovat, že by čerpadlo?

Příspěvek od FatriX »

foto here


tu cepicku sundat a zmacknout ventilej jestli strikne benzin tak je tam tlak a cerpadlo fachci tak budes muset zajet do kelly nebo nekde a kupit snimac otacek klikove hridele :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět