Uniká olej z motoru

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Nedos
Příspěvky: 11
Registrován: 01 srp 2014, 11:50

Uniká olej z motoru

Příspěvek od Nedos »

Zdravím. Začal mi nějak divně smrdět motor, tak jsem koukl jak vypadá a čekalo mě nemilé překvapení. Mezi motorem a tím černým krytem začal unikat olej, nejvíc asi v místech pod napuštěním oleje. Doteď tam nebyl jedinej olejovej flíček. Napadlo mě že by to asi mohlo být vadný těsnění. Spíš se teda chci zeptat jestli by to mohlo být těsněním, jestli jde sehnat nový a jestli se ten kryt dá odmontovat a těsnění v domácích podmínkách. Připadá mi zbytečný vozit to do servisu. Ale samozřejmě si rád poslechnu každou radu.
Dík

Obrázek
Opel Corsa C, 1.0 12V
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Uniká olej z motoru

Příspěvek od FatriX »

kup, odšroubuj ten dekl, a vyměn to těsnění (očisti krasně a osmasti) pak namontuj dotahni na moment a je to :) hračka asi na pul až 3/4 hodky moment nevim je v knizce :)
micromax1
Příspěvky: 51
Registrován: 13 dub 2011, 02:36

Re: Uniká olej z motoru

Příspěvek od micromax1 »

moment je 10Nm...
Nedos
Příspěvky: 11
Registrován: 01 srp 2014, 11:50

Re: Uniká olej z motoru

Příspěvek od Nedos »

Dík moc za radu. Ještě takovej blbej dotaz. Co to je? Těsnení na víko motoru nebo tak něco?
Opel Corsa C, 1.0 12V
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Uniká olej z motoru

Příspěvek od FatriX »

těsnění víka ventilů Motor x10xe 40kw odšroubuj ty šroubky a vlevo bude držet lištička tu tahem nahoru vytáhni pak by již nic nemělo bránit v cestě k sundání víka ventilů
Nedos
Příspěvky: 11
Registrován: 01 srp 2014, 11:50

Re: Uniká olej z motoru

Příspěvek od Nedos »

Dolů to šlo snadno, čištění bylo nejhorší. Těsnění stálo 500,-. Pořád jsem nechápal jak to skrz tu gumu může najednou prosakovat. Když jsem z toho pak šťoural kusy plastu místo gumy už mi to bylo jasný :-) Dík všem za rady.
Opel Corsa C, 1.0 12V
Odpovědět