Opel Corsa 1.2 16V nestartuje

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Ungele
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2015, 18:01

Opel Corsa 1.2 16V nestartuje

Příspěvek od Ungele »

Ahoj lidi ,mam problem potřeboval bych poradit.Mám Opel Corsa B 1.2 16V 48 Kw r.v 1998.včera jsem jel pro syna 15km od mého bydliště a když jsem dojel na místo tak jsem vypnul motor. přišel jsem přibližně po 10 minutach a nešla nastartovat tak jsem si myslel že je to čidlo polohy klikového hřídele to mi totiž ukazala diagnostika před týdnem tak jsem ho dnes vyměnil a stale nejde nastartovat.jiskru normalně hazí ale mel jsem odpojený hadice od pumpy a nepodava to benzin tak jsem zkoušel ji vyměnit mam ještě jednu pumpu ale furt nic na palubce mi sviti kontrolka motoru a kdyz jsem to dnes napichnul tak mi to ukazalo agr ventil což by na to nemelo mit vliv a nic víc.a těd když otočím klíckem tak mi kontrolka motoru problikne a pak svítí na plno.a diagnostika nic neukazala jinak diagnostika je KTS od Bosche.děkuji za rady
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Opel Corsa 1.2 16V nestartuje

Příspěvek od dubi »

Já měl na litru špatný kontakt na tom konektoru u čerpadla. Stačilo jen očistit a lehce přiohnout ty plíšky v konektoru a jezdim :) Čerpadlo jsem měl vyndaný a napojený na tvrdo na drátky od baterky a jelo, takže jsem šel po elektrice, relátko pod palubkou atd. a nakonec jsem zjistil ten konektor.
Obrázek
Ungele
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2015, 18:01

Re: Opel Corsa 1.2 16V nestartuje

Příspěvek od Ungele »

A ktere je to relatko pod palubkou u spolujezdce když odendam kryt taktam mam řídící jednotku centralu dve relatka hned u ní a nahoře za kaslikem další dvě a 3 cvakaj a jedno ne je šedivý a malinký to co necvaka u něj je fialove a nahoře jsou zelený.a pochopil jsem že imobilizer to není to by ta kontrolka blikala pořad že ?tak mi nejde dohlavy kdyby to byl imobilizer jakto že to hazí jiskru ale palivo ne a proč to neukaže diagnostika že je problem z dodavkou paliva když to ma tlakový snímač na palivo?
Ungele
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2015, 18:01

Re: Opel Corsa 1.2 16V nestartuje

Příspěvek od Ungele »

Takjsemna to prišel. Napojil jsem čerpadlo na přímo a seplo.Nastartoval ale hned to chciplo takže imobilizer.Nevýte nikdo co stím?
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Opel Corsa 1.2 16V nestartuje

Příspěvek od jamal.jefries »

nechat ho vyradit nebo znova nakodovat :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Corsa 1.2 16V nestartuje

Příspěvek od FatriX »

to neni imo kdyby to byl imobilizer tak by kontrolka blikala! musis mit nejaky spatny kontakt bud spatbne relatko ale muze to byt klidne i vybitou baterkou mi se to teda nestalo ze by mi netlacilo ale kamos co ma stejnou corsu tak mu to delalo kvuli slabe baterky taky sem to nepochopil proc mi to nastartuje se zdechlou baterkou a mu ne divne ale tak to je zkus tu baterku
Ungele
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2015, 18:01

Re: Opel Corsa 1.2 16V nestartuje

Příspěvek od Ungele »

tak problem z čerpadlem vyřešen nějakej maník před anmi tam dal tajný vypínač na čerpadlo takže jsem ho odpojil a běží ale vyskytl se další problem už delší dobu jsem měl podezření na přeskočený řetěz o zub a ted se to zřejmě projevilo čerpadlo dava auto chytne jde do 3000 ot.min a během 10 sekund zase chcípne na diagnostice mi to furt hazí egr ale to je jina zavada ale stale to hlasí čidlo polohy klikoveho hřídele.To jsem minulý týden měnil za nove a stale ten samý problem tak jsem ho proměřil a je v pořadku i to staré čidlo tak jsem proměřil konektor i ten je v pořadku.tak mam podezření na ty rozvody že to palí uplně jindy na jiskru než by mělo.vyndal jsem dnbes i svíčky a ty bily uplně zalite benzínem a hlavně když to chytne tak hrozně zahuli a do bíla.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Opel Corsa 1.2 16V nestartuje

Příspěvek od jamal.jefries »

když to chytne tak si jdi čuchnout k vejfuku.jestli tě to bude štípat v nose tak je to špatný palivo :-) měl jsem úplně ten samej problém :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Ungele
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2015, 18:01

Re: Opel Corsa 1.2 16V nestartuje

Příspěvek od Ungele »

Jo to už mě take napadlo štípali mě z toho v očích tak jsem vypumpnul celou nadrže i z benzínove lišty na vstřiky pres ovzdušnovak a nalil jsem tam z jine benzinky 10 litru a nic ani neškytne ted už mi napadaj jen ty rozvody skusit
Odpovědět