Cvrlikání motoru ventilace?

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Cvrlikání motoru ventilace?

Příspěvek od tomasberan218 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli už jste se někdo s tímto problémem setkal.

Mám Corsu D 1.2 XER na LPG, rok stará, najeto cca 20 000km, a nedávno jsem začal pozorovat takové cvrlikání pod palubovou deskou spolujezdce. Chtěl bych se toho zbavit, protože je to fakt otravné a musím mít rádio hodně nahlas, abych to nevnímal, což taky kolikrát neni uplně ideální. Myslím ale že když zajedu do servisu tak budu akorát za trotla, protože tam nic neuslyší a řeknou mi že je všechno v pořádku (ono to na první pohled neni nic hrozného, ale když to posloucháte 2 hodiny denně, je to na zabití).

Co jsem zatím vypozoroval:

- Cvrliká to jen když je zahřátý motor, když nastartuju zahřátý motor, tak je taky chvíli ticho, ale po pár km to zase začne
- Dělá to jen na první stupeň větrání, stupně 2,3 a 4 jsou ok (bohužel nejčastěji potřebuju ten první)
- Když dám větrání na nulu, cvrlikání se na pár sekund zesílí a pak přestane uplně
- Když dám větrání na druhý stupeň a pak na první, najednou to přestane, ale po několika km to zase začne (nechápu :D), ale z 0 na 1 začne cvrlikat hned
- Studený/teplý vzduch nebo režimy (na okno, na nohy, do prostoru) na to nemají vliv, cvrlikání se zesílí když zapnu vnitřní cirkulaci
- Při jízdě to cvrliká mnohem víc než když stojím na volnoběh
- Když přejedu nějakou nerovnost, tak je to během toho přejíždění zticha, stejně tak když zatlačím do některých míst pod palubovkou spolujezdce, tak to přestane, ale jakmile dám ruku pryč tak to zase začne

Zkusil jsem odšroubovat plasty u spolujezdce a podívat se dovnitř, ale všude jsou jenom samý drátky a nádobky, žádnej šroubek, kterej by se dal dotáhnout nebo tak.

Nevíte co by to mohlo způsobovat a co by se s tím dalo dělat?

Díky moc
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Cvrlikání motoru ventilace?

Příspěvek od tomasberan218 »

nikdo neví?
Odpovědět