Motor zhasne, nejde tachometer

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Tomino88
Příspěvky: 1
Registrován: 01 led 2016, 16:46

Motor zhasne, nejde tachometer

Příspěvek od Tomino88 »

Ahojte, potreboval by som poradit.

Mam Corsu C 1.0, pred par tyzdnami zacal motor vydavat cudny zvuk - ako deravy vyfuk. Vymenili sme ho, ale zistili sme ze ten zvuk ide skor zo sania. Zhodli sme sa, ze to zrejme je dosledok vytahanej rozvodovej retaze ,tak som objednal novu, pricom cakam na mechanika.

S autom som moc nejazdil, len opatrne po meste. Vcera vsak zacalo mrznut, sadol som do auta - nefungoval ukazovatel rychlosti ani otackomer. Presiel som do obchodu, ale po navrate som uz nenastartoval. Auto chyti na par sekund ale hned zhasne. Neviem kde je chyba, ale posledne obdobie mi hrozne rosi vlhkost okna vnutri a obcas z pod pedalov vytecie voda. Moze to mat suvis s tym tachometrom? Co sa stalo? Chcem dat vymenit ten rozvod, ale na to musim najkor vyriesit tuto zahadu. Diky za info
Uživatelský avatar
Letavižu
Příspěvky: 36
Registrován: 16 črc 2008, 18:19
Bydliště: Ostrava

Re: Motor zhasne, nejde tachometer

Příspěvek od Letavižu »

Teče ti na nohu v céčku? viewtopic.php?f=5&t=709&start=15

To, že nastartuješ a auto za 5 vteřin zhasne mi dělá uvolněný konektor palubní desky. Prostě budíky se povysunou z konektoru v karoserii a auto to vyhodnotí jako chybu. Stačí potlačit budíky dopředu a vše již funguje jak má. Dělá mi to i za jízdy a stačí taky jen lehce zatlačit.
OC 1.0 12V(AC) Z10XE ´02
Odpovědět