Benzín v oleji..

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mysak2
Příspěvky: 2
Registrován: 02 led 2016, 01:11

Benzín v oleji..

Příspěvek od Mysak2 »

Zdravím.

Mám takovej problém... Vlastním Opel Corsa B 1.4 16v... před tím byl takovej problém že bylo fouklé těsnění pod hlavou, tak sem nechal udělat komplet hlavu.. přebrousit , daný nový ventily, hydroštely , gufera na vačkách , rozvody, prostě skoro vše nový akorad hlava je stale staraa.. a najednou mě to začalo žrat olej prostě dým jak z dýmovnice, smrad jak nevím co.. no prostě hrůza a dneska sem koukal pod olejový víčko a ucítil sem benzín .. A furt nemůžu přijít jak se to mohlo stát , Hlava mě to nebere ... :O Asi by jste neměly nějakou radu ? Je možný že je prasklá hlava? Na odtlakování ji nedávaly... Díky moc
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Benzín v oleji..

Příspěvek od Hgi »

Nechápu, že ten kdo ti dělal komplet hlavu, tak ji nedával otlakovat? To je základní věc, než se vůbec do nečeho pustím. Otlakuju hlavu a podle toho se rozhodnu, co s ní budu dál dělat.

Kupodivu hlav pro 1.4 16V je všude hromada (jednu sem zrovna odvážel do ekodvora, protože mi doma zavazela). Na jakýmkoliv vrakáči seženeš např. z 1.6 16V (kód motoru X16XEL), těch jezdilo a jezdí ještě spousta.

Já bych sundal výfukový svody a podíval se, kterým válcem to bude nejvíce kouřit ;) a podle toho rozebíral dál. Bude to sice rachot, jak to nastartuješ, ale budeš mít nějaký vodítko, kde je asi problém.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Odpovědět