Corsa C 1.2 Easytronic

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
LH
Příspěvky: 53
Registrován: 10 kvě 2008, 16:37

Corsa C 1.2 Easytronic

Příspěvek od LH »

Kamarád má stejnou Corsu C 1.2 Easytronic jako já. Auto zaparkoval na parkovišti a když chtěl po několika hodinách odjet, tak už nešla nastartovat, na displeji převodovky svítí trvale "F" . Šel jsem se na tu Corsu podívat a OBD diagnostika hlásí chybu: P 0725 - Poškození v obvodu/systému vstupu otáček motoru/převodovky. Chyba nejde smazat, hned tam skočí znovu aniž bych se stihl pokusit startovat.
Po zvednutí kapoty jsem zjistil, že v nádobce na chladící kapalinu není voda, při zmačknutí hadice od nádobky se zdá, že tam ještě nějaký zbytek je, dále pak měrka na olej byla suchá a pod víkem ventilů šlem/bahno, takže je jasný kam ta voda zmizela a s olejem se hezky našlehala :oops: . Je mi jasný, že motor potřebuje rozdělat vyčistit - vyměnit těsnění (pokud teda ještě navíc nepraskla hlava). Motor zadřený není ( potlačili jsme kousek auto se zařazeným kvaltem). Což odpovídá tomu jak mi to popsal, že úplně standardně přijel, zaparkoval aniž by byl znát nějaký problém, ale pak už neodjel.

I přes toto si myslím, že by chyba měla jít diagnostikou vymazat a motor měl jít nastartovat (nebo alespoň nachvilku otočit startérem), ale jak tu chybu smažu ("F" zhasne a skoro hned se zase rozsvítí). Zřejmě tedy bude ten snímač otáček poškozený, kde na motoru ho najdeme?
fiky123
Příspěvky: 2
Registrován: 03 čer 2016, 18:53

Re: Corsa C 1.2 Easytronic

Příspěvek od fiky123 »

AHoj.Vyresil si to nejak nakonec?Mam stejny problem:/
Odpovědět