Zatýkání přes motor - Corsa-C

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
shadowshade
Příspěvky: 2
Registrován: 22 čer 2016, 23:01

Zatýkání přes motor - Corsa-C

Příspěvek od shadowshade »

Zdravím.

1. Poslední asi rok a půl mám problém se zatýkáním do auta. Dočetl jsem se, že by to mohlo být špatně těsnícím předním oknem nebo ucpaným odtokovým žlábkem v motoru. Žlábek jsem zkoušel vyčistit, ale odtýkal normálně. Sklo jsem nechal přetěsnit (při výměně prasklo, tak mám nový) a zlepšilo se to...aspoň trochu (už se okno v zimě tolik nerosí). Pořád ale při větších deštích zatýká do palubní desky. Není to tolik, že by mi na podlaze stála voda, ale při jízdě do kopce (nebo prudkým rozjezdu) mi to poleje nohu (levou na spojce).

Podařilo se mi najít místo, kudy to do palubky teče:
Obrázek

Když šáhnu pod ten bílej plast tak cítím, že na kastli je voda.

Ta díra s káblama podle mě vede do téhle krabice:
Obrázek

Nevíte někdo co v ní je? Zkoušel jsem to zjistit z manuálu a podle náhradních dílů, ale nenašel jsem to. A rád bych zjistil co v ní je dřív, než se do toho budu vrtat.

Myslím si, že to teče nějak přes ni, protože nahoře na spoji stála voda a jinudy mě už nenapadá kudy:
Obrázek

Případně beru i jiný nápady, kudy by to mohlo týct. Pro upřesnění, je to Corsa-C, 1.0 r.v. 2004. Zatýká jenom při větším dešti, když v zimě sněžilo, tak nic.

2. Někdy se stane, že když odemykám dveře u řidiče klíčkem, dveře spolujezdce se neodemknou hned. Odemknou se se zpožděním několika sekund a oboje dveře několikrát ještě cvaknou, jako při odemčení (odemykají se oboje i když jsou odemknutý). Když auto otevírám dálkovým ovládáním, tenhle problém není. Většinou se to stane když je venku vlhko (po dešti, ráno). Alarm mám Jablotron CL-305Click. Nápady, čím byy to mohlo být? Myslím, že by to mohlo souviset se zatýkáním v bodu 1.

Díky
Opel Corsa-C 1.0, r.v. 2004
Karola
Příspěvky: 46
Registrován: 21 zář 2008, 10:02
Bydliště: Praha-východ

Re: Zatýkání přes motor - Corsa-C

Příspěvek od Karola »

Zatékání- běžná závada. Zatéká to zkrz tek plast na straně řidiče. Je pravděpodobně zpuchřelé těsnění. Takže sundat ten plastový kryt kabelů vedle motorku stěračů, odstranit staré zpuchřelé pěnové těsnění a dát nové. Jo a někde se to tu už řešilo.... aha, tady viewtopic.php?f=30&t=11357&p=159580&hil ... AD#p159580

a taky tady viewtopic.php?f=30&t=8078&p=156322&hili ... AD#p156322
Bylo: Corsa C 1.0 2005-easytronic
Je: Honda Jazz 1.2
shadowshade
Příspěvky: 2
Registrován: 22 čer 2016, 23:01

Re: Zatýkání přes motor - Corsa-C

Příspěvek od shadowshade »

Supr, díky
Opel Corsa-C 1.0, r.v. 2004
Odpovědět