Strata výkonu - Corsa D 1.2

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
adogrowsbeard
Příspěvky: 1
Registrován: 20 úno 2018, 20:16

Strata výkonu - Corsa D 1.2

Příspěvek od adogrowsbeard »

Ahojte, v poslednej dobe sa u mňa prejavuje problé, ktorý nevieme vyriešiť ani v servise. Preto sa obraciam na vás, ak niekto zažil niečo podobné.

Moju Corsu D 1.2 si pamätám vždy ako živé autíčko. Lenže v poslednej dobe prestala ťahať. Prvýkrát sa mi to stalo pri ceste do Tatier, na diaľnici za Ružomberkom prestalo auto ťahať, v miernych stúpaniach rýchlosť neudržal ani tempomat a potom ako som zišiel z diaľnice, sa auto rozbiehalo z 0 na 100 aj pol minúty. Tento problém pretrvával ešte 2 dni a potom sa zázračne vytratil. Cestou späť po diaľnici už auto išlo ako malo a ani keď som z nej zišiel som nezaznamenal žiadne problémy s výkonom.

O 3 týždne som sa vybral na cestu do Brna a znova kus cesty po diaľnici. Na diaľnici auto ešte ťahalo, hneď ale ako som z nej zišiel, zastavil som na stopke a auto sa malo opäť problém rozbehnúť. Trvalo to tak 60 kilometrov, potom som zastavil na pumpe a odvtedy sa problém s výkonom neprejavil. Cestou naspäť som opäť šiel po diaľnici a znova nebol žiaden problém. Ani nikdy predtým sa mi to nestávalo, jedine v týchto dvoch prípadoch.

Auto je pravidelne servisované, je tam vyčistený vzduchový filter, vymenený palivový filter a aj olej bol teraz menený. V servise im neukázalo žiadnu chybu keď sa na to pozreli cez diagnostiku, preto myslím že ide o nejaku mechanickú závadu. Môže byť žeby išlo o nejakú špinavú časť v motore? Predtým som tankoval obyčajný benzín, no začal som asi 2 mesiace dozadu tankovať V-Power, no aj s ním som predtým spravil cesty na dialnici a žiaden problém sa neukázal.

Všímam si teda, že sa to prejaví len počas cesty na diaľnici a aj to nie vždy. Viem, je to malý a slabý motor, ale takýto hnilý nikdy predtým nebol a neviem si s tým dať rady.

Na anglických fórach som nenašiel presne tento problém, ale pri problémoch s akceleráciou ľudia písali, že ,môže ísť o palivový filter, čerpadlo, vzduchový filter, nasávanie alebo niečo s výfukom. (ešte mi napadlo, že by mohlo ísť o problém so škrtiackou klapkou)

Ak môžete, poraďte prosím. :)
Odpovědět