Kontrolka oleje svítí >Olejové čerpadlo

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
havlis
Příspěvky: 36
Registrován: 18 zář 2007, 08:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka oleje svítí >Olejové čerpadlo

Příspěvek od havlis »

Ahoj kluci, chtel bych se zeptat co to znamena kdyz mi zacala svitit kontrolka na olej, i kdyz tam mam nove vymeneny olej a mam ho tam dostatek. Kdyz nastartuju motor, rozjedu se a tak cca po kilometru nez se motor trochu zahraje mi kontrolka zhasne. Ale kdyz dam motor do neutralu tak se zase rozsviti a kdyz slapnu lehce na plyn tak zase zhasne. Nevite co by to mohlo delat? Kamos mi rekl ze mam v haji olejove cidlo ze jde do nej malo tlaku. Myslite ze to bude tim? Diky
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

pokud se ti rozsviti na volnobeh, tak co treba olejova pumpa? kdyz si menil olej, nepretesnoval si i vanu? mohlo se stat, ze si ji dal spatne na saci kos oleje a on ted spatne saje... u favorita mi to delalo to stejne, a byl to spatne dany saci kos ve vane + nizke volnobezne otacky takze olejova pumpa bezela pomalu
havlis
Příspěvky: 36
Registrován: 18 zář 2007, 08:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od havlis »

NoX píše:pokud se ti rozsviti na volnobeh, tak co treba olejova pumpa? kdyz si menil olej, nepretesnoval si i vanu? mohlo se stat, ze si ji dal spatne na saci kos oleje a on ted spatne saje... u favorita mi to delalo to stejne, a byl to spatne dany saci kos ve vane + nizke volnobezne otacky takze olejova pumpa bezela pomalu
Čéče to je dost mozny... Pac jsem mel nedavno potkany motor, takze jsem to mel cely rozdelany a typek co mi to daval do kupy tak to dal asi trochu spatne... Ale uz je to tak cca mesic mozna dva od ty doby co to mam opraveny.. Jinak jsem zatim do motoru bo i na olej nehrabal. Je mozny ze by to tedy mohlo byt tim?
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

asi bych byt tebou hned sundal olejovou vanu a zkontroloval saci kos + sitko a pokud kos presne nesedi do vyrezu ve vane tak dorovnat aby sedel.. jinak to proste nejde poradne.. tim bych zacal...
havlis
Příspěvky: 36
Registrován: 18 zář 2007, 08:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od havlis »

NoX píše:asi bych byt tebou hned sundal olejovou vanu a zkontroloval saci kos + sitko a pokud kos presne nesedi do vyrezu ve vane tak dorovnat aby sedel.. jinak to proste nejde poradne.. tim bych zacal...
Tak ted uz vazne nevim... Ted uz kontrolka nezhasina vubec a motor zacal mit takovej divnej zvuk, jako kdyz v tom neco rachta. Tak uz to radeji nebudu startovat a rovnou to odvezu do servisu... :(
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

tak to uz vubec nestartuj, nebo to zadres... ale mrkni pred servisem do te olejove vany....
havlis
Příspěvky: 36
Registrován: 18 zář 2007, 08:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od havlis »

NoX píše:tak to uz vubec nestartuj, nebo to zadres... ale mrkni pred servisem do te olejove vany....
Jasny, urco na to mrknu. Tak diky moc a ahoj
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Nox píše ten sací koš,je to možný. Jestli to nejni olejový čerpadlo :cry: U starejch šádin to taky problikávalo na volnoběh,když byl řidčí olej,tušim M5AD ale to je pravěk :lol: :lol:
havlis
Příspěvky: 36
Registrován: 18 zář 2007, 08:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od havlis »

Havli píše:Nox píše ten sací koš,je to možný. Jestli to nejni olejový čerpadlo :cry: U starejch šádin to taky problikávalo na volnoběh,když byl řidčí olej,tušim M5AD ale to je pravěk :lol: :lol:
Ja to prave vidim tak nejak na to cerpadlo... Ale urcite sem napisu co s tim bylo, aby az nekdo bude mit taky ten samy problem, tak aby vedel... Zitra to vezu na servis.. Tak drzte palce :(
Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adiss »

havlis píše:
Havli píše:Nox píše ten sací koš,je to možný. Jestli to nejni olejový čerpadlo :cry: U starejch šádin to taky problikávalo na volnoběh,když byl řidčí olej,tušim M5AD ale to je pravěk :lol: :lol:
Ja to prave vidim tak nejak na to cerpadlo... Ale urcite sem napisu co s tim bylo, aby az nekdo bude mit taky ten samy problem, tak aby vedel... Zitra to vezu na servis.. Tak drzte palce :(
taky mě něco podobnyho bude čekat.. ale ještě sem na motor nekoukal :x
havlis
Příspěvky: 36
Registrován: 18 zář 2007, 08:49
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od havlis »

Adiss píše:
havlis píše:
Havli píše:Nox píše ten sací koš,je to možný. Jestli to nejni olejový čerpadlo :cry: U starejch šádin to taky problikávalo na volnoběh,když byl řidčí olej,tušim M5AD ale to je pravěk :lol: :lol:
Ja to prave vidim tak nejak na to cerpadlo... Ale urcite sem napisu co s tim bylo, aby az nekdo bude mit taky ten samy problem, tak aby vedel... Zitra to vezu na servis.. Tak drzte palce :(
taky mě něco podobnyho bude čekat.. ale ještě sem na motor nekoukal :x
Tak hosi tak uz vim na cem jsem.. Je to olejova pumpa ktera odesla, tudiz to nevhanelo olej do motoru, kterej jsem malem zadrel :( Tak mi rikal at se modlim aby to neodnesla klikovka, jinak muzu motor zahodit. Tak jsem zvedav :(
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Havlis>> ten motor bych už stejně nechtěl, sežeň jiný.Jinak to bude akorát žrát olej a stejně za čas odejde :?
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Odpovědět