zápach benzinu v autě při jízdě

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Martina
Příspěvky: 49
Registrován: 03 črc 2008, 23:10
Bydliště: Praha Prosek

zápach benzinu v autě při jízdě

Příspěvek od Martina »

Zdravím Vás přátelé - zas po delší době jsem si na Vás tady vzpoměla :oops: .Včera jsem odvážela postiženého syna zpět po víkendu do léčebny do Jižních Čech a chvílema se v autě objevoval zápach benzinu (snad když jsme vystoupali do kopce?).Jak už jsem tady psala mám nyní Corsu D (pětidvířko,jednička,Esentia,r.v.2007).
Jsem jen ženská bez technických znalostí a tak mne to docela vyděsilo,z auta nikde nic neteče ale stejnak budu moc ráda když mi tady někdo poradí čím to je. :roll:
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

Pokud mas D corsu, to je celkem nova, asi bych s tim zajel do servisu, smrad benzinu neni sranda.. Sledujes si spotrebu?
Corsa B 1.0 12V 1998
Martina
Příspěvky: 49
Registrován: 03 črc 2008, 23:10
Bydliště: Praha Prosek

Příspěvek od Martina »

Ani moc ne :oops:
Ale vcelku lze říci,že to žere málo.V poslední době moc nejezdím-kluk je nyní v léčebně a já jinak jezdím MHD.
Mno a můžete mi tady někdo doporučit nějaký levný servis ( já jsem z Prahy 9)
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

pokud chces kvalitu nasel bych nejaky soukromi autoservis ktery ma autorizaci na opliky pokud to chces mit jen levne proste nekoho vyber na netu no name
Martina
Příspěvky: 49
Registrován: 03 črc 2008, 23:10
Bydliště: Praha Prosek

Příspěvek od Martina »

tak před chvílí jsem byla autíčko přeparkovat (včera večer u nás nebylo místo),při té příležitosti jsem mrkla na ten benzín,auto,ulici pod autem a nikde nic neteče :roll: ......no je to záhada
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaneon »

sestře taky v corse smrděl za jízdy benál v autě ... když jsem potom tankoval tak jsem zjistil že měla špatně zavřený uzávěr nádrže- přes závit ... jakmile jsem ho natočil správně tak to smrdět přestalo... ale je možný že to taky bylo něčím jiným mno ...
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Příspěvek od knedlik »

me smrdi benzin v aute pokazdy kdyz parkuju dlouho na slunicku > zvyseni tlaku v nadrzi a nasledny unik prepadem :wink:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: zápach benzinu v autě při jízdě

Příspěvek od MAMBO »

Jsem natankoval dneska a začalo to smrdět v autě benzínem při jízdě (corsa B 99). Nejprve jsem myslel že jsem se polil nebo šlapl někde do toho, ale ne. Při tankovani jsem si hral s VIFem že, takže jak jsem to pak smýval tím benzínem pod víčkem jakoby tak jsem to asi přelil tím přepadem (tam je díra nahoře pod víčkem) a nebo to hrdlo do nadrže někde netěsní. Ale trochu to pozoruju že to smrdí o trochu více i kolem auta benzínem např. z toho uhlikoveho filtru vepředu ale ne moc. Pod sedačku zadní sem se díval a tam to těsnění je ok - viděl jsem tam těsnění a v tom drát. Ale vím že jak je tlumič tak tam je celkem zkorodovane místo kousek. Je něco na co bych se měl podívat co by tak mohlo odejít za těsnění po 16 letech? :lol: Dneska to smrdělo vevnitř jak CRXo a spol. :lol: Zdá se že to smrdělo v zadním blatníku v te karoserii, divné... Jestli tu je někde o tom diskuze tak jsem prozatím nenašel, ale pár zajimavostí jsem o tom četl v minulosti.
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: zápach benzinu v autě při jízdě

Příspěvek od jamal.jefries »

natankuj plnou a sleduj jestli to začne někde týct :-D já minulej měsíc natankoval plnou a začla mi chcát přepadová hadice mezi hrdlem a nádrží :-D a ten benzín mi kapal na vejfuk takže jsem měl docela z prdele kliku že to neblaflo :-) :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
yeti
Příspěvky: 543
Registrován: 16 úno 2009, 14:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: zápach benzinu v autě při jízdě

Příspěvek od yeti »

taky bych to vyděl na zpuchrelou hadici
Corsa A C14NZ

Škoda Octavia Combi 1.9tdi 96KW
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: zápach benzinu v autě při jízdě

Příspěvek od MAMBO »

Se na to podívám detailně. A ta spuchřelá hadice, může to smrdět teda vevnitř jo? Tak venku by to taky vadilo že to teče to je jasne. To tam jě nějak v tom blatníku, v autě jsem už jel a nic, žadný smrad ani venku ne, vyschlo. Jenom po natankování plné nádrže. A kdyby tam kapal někde benzín může to skorodovat plech? ja v jednom místě kousek vpravo od tlumiče zadního pravého jak je přesne to hrdlo a tak, tak je celkem takový kruh koroze a zbytek nic, zajimave. Zkoušel jsem to a nesmrdělo z tama nic, tak asi od vody prožrane hmm. Kdybych to dal po víčko ten benzín tak myslím že by byla sranda celkem... To nedělám, jak cvakne tak zaokrouhlím.
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: zápach benzinu v autě při jízdě

Příspěvek od jamal.jefries »

kdyby to kapalo u nadrze tak vypary jdou smerem nahoru a smrdelo by to v kabine :-) a kdyby to bylo spuchrely u hrdla tak to bude smrdet v podbehu no :-) nejlepsi zpusob by byl to hrdlo cely vyndat a zkontrolovat hadice protoze tam dost trpej :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: zápach benzinu v autě při jízdě

Příspěvek od MAMBO »

No to tam bude v pytli někde, už se to zbírá ty závady :?
Corsa B 1.0 5 dveř
Odpovědět