Help - dneska mi chcípla Corsa

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Tiler
Příspěvky: 77
Registrován: 04 úno 2007, 20:37
Bydliště: Czech West
Kontaktovat uživatele:

Help - dneska mi chcípla Corsa

Příspěvek od Tiler »

Tak jsem myslel, že když nemám GSI, že mě tohle nepotká. Ráno jsem vyjel klasicky do práce, stavil se pro jeden foun u dodavatele, tam jsem normálně zastavil, zamknul. Cca za 1 max 2 minutky jsem se vrátil, nastoupil, nastartoval, ujel jsem cca 30 metrů, rozsvítila se mi kontrolka ABS, auto zacukalo, pak se rozsvítily kontrolky olej, baterka, bagy atd. a bylo hotovo, auto chcíplo. Zkoušel jsem znova nastartovat, ani prd, svítí diagnostika motoru, a po chvilce bliká, jako když je něco špatně u ima. Vystoupím, odpojím baterku, otočím klíček to samé. Chci odtlačit auto ke krajnici, tak chci stahnout okno a hle, taky nic. Zkusím stěrače a nic, pak ventilátor a taky prd. Tak jsem odpojil baterku cca na 15 min a to samý, navíc jsem koukal, že při vypnutým klíčku, mi lehce svítí konrolka baterie, oleje atd.

Pojistky na okna ok, ostatní jsem nekoukal, odpojil baterku sed do taxíku a jel dřít. Jediný co mi napadá je málo béňa, je tam tak půl rezevy, ale to by nedělalo tyhle psí kusy. Baterku jsem nechal odpojenou, pojedu tam cca za hodku, zkusit to znova, ale předpokládam, že mi chcíplo imo, řídící jednotka, nebo tak něco.

Nemáte někdo tuhle blbou zkušenost taky, případně co by to mohlo být???
Mám 1.4 8v 44kw model Atlanta r.v. 96
sajrajt
Příspěvky: 35
Registrován: 20 led 2009, 09:00
Bydliště: PLZEŇ

Příspěvek od sajrajt »

Na 99% ti odešel regulátor nebo diodový blok v alternátoru.

Hoj
sajrajt
Příspěvky: 35
Registrován: 20 led 2009, 09:00
Bydliště: PLZEŇ

Příspěvek od sajrajt »

Ještě jsem zapoměl.
Svítí ti to proto že ti to přebíjí.
Vem si měřák a změř dobíjení, pokud se ti to podaří nastartovat.
Doporučuji pozapínat co jde všechny spotřebiče...
Hoj
Tiler
Příspěvky: 77
Registrován: 04 úno 2007, 20:37
Bydliště: Czech West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiler »

Tak jsem se přes pauzu utrh a jel to zkusit znova, připojil jsem baterku, párkrát zkusil nastartovat, což se mi nakonec povedlo, ale když zapnu cokoliv jako světla, blinkry, ventilator, stěrače, okna, šlánpu na brzdovej pedál, prostě cokoliv co bere eletřinu, tak mi to chípne, nic z toho co zapnu nefunguje a z řídící jednotky lezou neuvěřitelný zvuky.

Takže si myslim, že je to jasný, zkusím zavolat známýmu co Oply dělá a uvidí se.
sajrajt
Příspěvky: 35
Registrován: 20 led 2009, 09:00
Bydliště: PLZEŇ

Příspěvek od sajrajt »

Bude to alternátor.
Výměna regulátoru+diodového bloku.
Když už to bude rozebrané zkoukni uhlíky a dej nová ložiska.

Hoj
Tiler
Příspěvky: 77
Registrován: 04 úno 2007, 20:37
Bydliště: Czech West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiler »

Tak se zkusím ten alternátor vyndat a dam jinej, mam v garáži jeden z Ačka tak mrknu jestli je stejnej, když nebude, tak vymontuju z Bečka co mam na ND ten samej, i když to bych radši nechal pojízdný.

sajrajt - pak písnu jak jsem dopad, zatím díky
Odpovědět