Problem s tachometrom

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Uživatelský avatar
Bryant
Příspěvky: 270
Registrován: 10 kvě 2008, 10:08
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Problem s tachometrom

Příspěvek od Bryant »

Zdar hoši, mam problém, nejde mi tachometer, totiz niekedy ide niekedy nie, najmä ked idem tých 90-100 tak zacne skackat az padne na 0 a zastaví sa aj kilometrovník. Moze to byt čidlo?poistky som kukal su v pohode, vsetko ostatne fachá otáčkomer tiez ale tachometer nie :(.

A potom sa mi rozsvieti diagnostika a ked podradujem tak mi to zdochýňa. uz mi to lezie krkom vzdy mi to klesne na 900 a potom stupi na 1100 a tych 1100 mam stale i na volnobehu.Mal niekto neaky podobný problém? dakujem krááásne. :)
Není umění si koupit nový auťák, ale vdechnout starému nový život !!!
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

Na 99% to bude snimac otaceni co je na prevodovce... Vysvetlovalo by to i tu kontrolku diagnostiky jelikoz RJ nema informace o pohybu auta... Jinak da se to take poznat ze se rozjedes na cca 100Km/h , pustis plyn pockas cca 3s a pak seslapnes spojiku a budes koukat na otackomer... Motor by mel mit tendenci jit do hodne nizkejch otacek az chcipnout... Pokud je to ok tak otacky spadnou na cca 1050 RPM a jak zastavis tak spadnout na cca 890 RPM (vse s seslaplou spojikou!!)... Pak hledej studenej spoj v budikach...
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Uživatelský avatar
Bryant
Příspěvky: 270
Registrován: 10 kvě 2008, 10:08
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryant »

Tak vcera som rozobral cely karbec vycistil komplet vssetko

Potom som vybra čidlo cele zababrane od oleja vycistil som ho dal nazad a aj tak ten tachometer skace ba az nejde :(, kupit nove?alebo co by to este mohlo byt.
Není umění si koupit nový auťák, ale vdechnout starému nový život !!!
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

Tak karbec tam nemas ale to co jsi cistil bylo jednobodove vstrikovani :wink: ale to je jedno... V tom snimaci na prevodovce je jen magnet a haluv snimac takze cisteni nepomuze ale dej nove a budes mit po problemech.. Jo a skousel jsi ten postup co jsem ti psal??
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Uživatelský avatar
Bryant
Příspěvky: 270
Registrován: 10 kvě 2008, 10:08
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryant »

JJ vlastne to 1bodove vstrekovanie :))) to som dodedavna ani nevedel :D

Skusim nove čidlo snad pomoze, a ten postup som skusal a tie otacky klesli na 900 ale potom vysli na cca 1100 a rozsvietila sa ta diagnostika, lenze pokial ide tachometer tak to nerobí uvidím ked vymením to čidlo,

To vstrekovanie bolo dobre zasrate od oleja, som ho cele rozobral do srobika a vycistil :) tak uvidím
Není umění si koupit nový auťák, ale vdechnout starému nový život !!!
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

Jj dej nove cidlo a bude to OK..
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Uživatelský avatar
Bryant
Příspěvky: 270
Registrován: 10 kvě 2008, 10:08
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryant »

Problem vyriešený, vymenené čidlo a fachá to super, ale obcas rozsvieti tu diagnostiku. Musim to na PC napojit :)
Není umění si koupit nový auťák, ale vdechnout starému nový život !!!
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiger.s »

Já se taky poptám kecá mi tacho při 50ti ukazuje cca 60+-+- dělajá se nějaký překalibrování bo tak? :?
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

mno a neni to spíš kolama? (pokud myslíš to tvoje nový bčko)
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Re: Problem s tachometrom

Příspěvek od cheetah3 »

Ahojte,
už od kedy corsu mám, nefunguje mi rýchlomer a obidve počítadlá km. Kedže zohnať tachometer pre turbo diesel s otáčkomerom po roku 1998 je nemožné, myslíte, že by šiel použiť tachometer z Tigry s elektrickým náhonom? Hlavne či by šiel zapojiť, lebo tigra má r.j. a ja nie.
ďakujem za reakcie :wink:
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Problem s tachometrom

Příspěvek od jamal.jefries »

hele jestli chces jenom tachometr tak muzes pouzit i z benzina a prohodit jenom tachometr protoze ty jsou stejny na dieslu i na benzinu.jedinej rozdil je v otackomeru a ten pouzijes ten svuj :-) :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Re: Problem s tachometrom

Příspěvek od cheetah3 »

No tak som to myslel, tak to mam aj v pláne, ide mi len o to pripojenie, či tam nie sú nejaké iné káble a tak, kedže benziny sú s rj ale diesel nie :D

A ďakujem :) :)
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Problem s tachometrom

Příspěvek od jamal.jefries »

podle me zalezi jenom jestli je mechanickej a nebo elektronickej jinak si myslim ze by to melo bejt stejny :-) :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Re: Problem s tachometrom

Příspěvek od cheetah3 »

Tak elektrický tachometer z Tigry namontovaný a s negatívnym výsledkom. S istotou by fungoval napr. na Corsu s motorom X12XE no na diesel bez rj nie. Nefungoval ani otáčkomer ani rýchlomer.

Tak ak by ste niekto mali origo tachometer z X15DT s el. náhonom sem s ním.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 42
Registrován: 02 črc 2014, 14:52
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s tachometrom

Příspěvek od LordMMX »

ten tigrácky tachometer máš komplet? ja mám X10XE r.v. 99, tak na tom by to mohlo fungovať...

pôvodne som chcel bastliť digitál z kadetta ale nejak na to nemám náladu
Opel Corsa 1.0 X10XE , r.v. 1/1999, 2x Airbag, central, modra metaliza ...
Daewoo Nexia "QRI" 1.5 A15MF, r.v. 9/1996, airbag, ac, abs, central, astra GSi brakes, astra interior, etc...
Odpovědět