Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

tokacek
Příspěvky: 18
Registrován: 07 kvě 2011, 09:41
Bydliště: Jeseník

Re: Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od tokacek »

Tak jsem měl včera auto na diagnostice a dle zjištění technika je vše v pořádku, projel všechno co šlo, všechny hodnoty co má motor mít, akorát přišel na to že jakmile se začne motor dusit jak jsme popisoval , tak dle diagnostiky jde do motoru velká dávka benzínu a ta motor dusí, jelikož nestačí spalovat, ale nedokázal zjistit co to způsobuje, poněvadž diagnostika žádnou závadu nenašla. Poradí mi někdo co by to mohlo být??? díky moc za každou radu jelikož už jsem bezmocný a nevím . . .
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od jamal.jefries »

lambda sonda vyhodnocuje poměr vzduchu s benzínem tak jí skus vyměnit ;-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
tokacek
Příspěvky: 18
Registrován: 07 kvě 2011, 09:41
Bydliště: Jeseník

Re: Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od tokacek »

Zdar chlapi, tak jsem se dneska odhodlal a zajel jsem za jedním mechanikem, který mi po telefonu dle popsané závady hne řekl, že to bude váha vzduchu.Upozornil mě na cenu origo váhy Bosch 4.500 jelikož tam dává je origo díly žádné náhrady, ale trozhodl jsem se to obětovat, jelikož už jsem něměl jinou možnost, váha za 1.400co jsem koupil vydržela tři dny a pak opět problémy. Po nasazení a nastartování úplně jiný zvuk, dle diagnostiky vše ok, po projetí 100 procentní spokojenost, Corzička už zase šlape jak má.
mengic333
Příspěvky: 28
Registrován: 26 zář 2010, 21:38
Bydliště: Malacky

Re: Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od mengic333 »

Tak uz hotovo. Bola to vaha vzduchu. Original bosch 106eur. Vyskusal som ju na dialnici rano o 5, ked neboli ziadne auta. 160 a 5000otacok.
Nech idu servisaci do prde... Najlepsi servismani su na tomto fore. Diky za pomoc.
Koza B 1,2 16V 1999
johnymnemonic
Příspěvky: 3
Registrován: 09 zář 2013, 11:37

Re: Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od johnymnemonic »

Tak zdravím mám podobný problém ale jiného charakteru mne corsa jezdií za studena o 106, žádné cukání krása.. ale zahřeje se na provozní teplotu a začne se to dusit při jízdě tj, rozjezdy na semaforech či křizovatkách atd.. (volnoběh do otáček bez problémů) cukání se hlavně projevuje při zatížení motoru při přerazovaní rychlostí a následné spojky.
takže jsem: vyměnil jsem snímač otáček, dále teplotní snímač,svíčky, filtry vzduch i palivovej, celou spojkovou sadu a stále to samé, někdo mi říká že to může delat lišta na svíčky jiný váha.
nesetkal se s tím samým problémem? mám corsu 1.2 16V 48kv rok 99.
má corsa obd konektor? jo a chyba motoru mi nesvítí. diky za rady.
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od mglore »

jako prvni vymenit soucastku za 200 Kč - snímac teploty chladici kapaliny. Z 90 procent to byva pricina problemu.
Dat tam origo bosch, zadnej facet atd, sou to smejdy kolikrat spatny i kdyz jsou novy. Pak teprve resit vahu vzduchu, lambdu atd....
johnymnemonic
Příspěvky: 3
Registrován: 09 zář 2013, 11:37

Re: Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od johnymnemonic »

ano snimac teploty chl.kapaliny jsem vymenil i snimac otacek psal jsem to.
jen jsem nepsal kolik to ma najeto cca 170tis.
zdendau
Příspěvky: 29
Registrován: 02 lis 2011, 16:41

Re: Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od zdendau »

mam 1,2 33kw a to cukání se mi trochu zmenšilo protože jsem vyměnil zapalovací kabely teď bych chtel ještě svíčky ale nevím jaké by tam měly být a jaké jsou bezproblémové a ještě dotaz když jsem vyměnil kabely mám resetnout počítač ?
jo a kolik by tam mělo být čidel na teplotu já jsem našel jenom jedno
johnymnemonic
Příspěvky: 3
Registrován: 09 zář 2013, 11:37

Re: Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od johnymnemonic »

zdravim právě že jsem lištu neměnil bohuzel nejlevnejsi lista co mohu sehnat je nejaka madein spanel, a stoji lehce pod 2tis. sehnal jsem si z ciny diagnostiku na opel a ta mi po zahrati hlasila za jizdy jedinou chybu a to polohu skrtici klapky. jinak vse se chovalo v poradku teplota, otacky atd...
jediny co mi haprovalo byla ta poloha klapky.
..............
k veci svicek jsem kupoval klasiky brisk 3bod, vysla asi cca 90,-kus.
nechci davat odkaz na stranky aby nekdo nenadaval za reklamu
Odpovědět