Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

martin.matess
Příspěvky: 18
Registrován: 14 čer 2010, 16:13
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od martin.matess »

Zdravím máme doma už od nového vozu corsičku 1.2 16V a za 10 let sní nikdy nebyl problém ale až cca před 14 dny začala zlobit, jedná se oto že když je uplně studená tak sice nastartuje ale volnoběh je nízký někde 800ot - jakoby nešel sytič no a taky že auto po 10-15s zdechne takhle se startuje asi na 5 pokusů a pak se musí když se to povede přidržet plyn vysoko (dost se to dusí) a jak se to lehounce prohřeje tak se stím dá hnout a úpopojet jinak hrůza a zdechne.. kdyý se ohřeje tak startuje dobře ale v plynu je jakoby díra ( prodleva-přidušení) a pak se rozjede a když už se rozjede a valí se a točí se přez 3500-400tis ot tak bliká kontorlka motoru a když neuberu tak svítí, jak uberu tak po pár sekundách zhasne... zajel jsem s corsou na diagnostiku a nahlásilo mi to chybu na ovládání regulace lambdasondy... to nevím co si o tom myslet a když se závada na diag smazala tak už se neoběvila ale potíže přetrvýávají stále, jinak jsou nové svíčky,olej palivový filtr a nevím co ale dál?? díky moc za rady a postřehy
Corsa 1.2 X12XE rok 2000
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Vaha vzduchu nebo EGR ventil,kdyz se odpoji vaha vzduchu a pojede to stejne tak to bude na 90% ono, ono od stolu se nektere veci spatne diagnostikuji , obzvlast elektronickeho charakteru
Vidim ze pises ze ti sviti kontrolka motoru tak to bude nejspise vaha vzduchu , cena nove v autokelly od Bosche stoji cca 4tis, pripadne mam slevu do kelly , staci vymena kus za kus, vymaz chyby z ECU snad neni zapotrebi
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
martin.matess
Příspěvky: 18
Registrován: 14 čer 2010, 16:13
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

nejlepší je že na váhu vzduchu to vubec neukázalo ta diagnostika a že auto má najeto 28000 :( ach jo no zkusím to odpojení jak píšeš a uvidím
Corsa 1.2 X12XE rok 2000
Buči
Příspěvky: 1
Registrován: 30 srp 2010, 16:58
Bydliště: Rožmitál p. Tř.

Příspěvek od Buči »

Ahoj.Mám podobný problém,akorát mám 1.0. 12V r.v.1997. Děje se to, že pokud je oplík studený, tak se nemůže rozjet,cuká tak, že si dávám rány o čelní sklo,ale žádná kontrolka nesvítí a většinou musím zastavit,protože auto nechce jet a počkat až se ohřeje.Jakmile dojde k ohřání, tak jede normálně.Ještě se stávalo(a teď už zase stává) to, že pokud jsem jel v otáčkách koem 3tis. a pak jsem přidával, začal se dusit a vysvitla kontrolka motoru,když jsem pustil plyn kontrolka zhasnula a auto se dostalo do normálního rytmu.Byl jsem na diagnostice,zjistili závadu lambda sondy,kterou jsem vyměníl,ale problém stále přetrvává,jak při rozjezdu,tak v otáčkách.Co jsem četl, tak problém asi nebude ve svíčkách,filtrech...Nedovedete poradit co by mohlo být příčinou?
Děkuji moc
martin.matess
Příspěvky: 18
Registrován: 14 čer 2010, 16:13
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

tak problém trvá stále, dle diagnostiky jsem vyměnil lambdasondu a prd..s tále stejné a furt to píše závadu p0130, regulace lambdasondy.... či co ??

auto studený nastartuje po chvíli zdechne a ikdyž nezdechne tak šlápnu an plyn a dusí se... musím ho nechat chvíli třepat na volnoběh který je nízký ,... oproti tomu jak by měl být za studena a pak po chvíli jak se to malinko prohřeje tak to jakoby rozhoupu plynem ale je to stejně o ničem, jak se auto ohřívá tak to je lepší a když je teplé tak ok, problém přijde pouze při podržení ( třeba při předjíždění) auta nad 3800ot tak se rozsvítí kontrolka a dle diag. to je ona p0130.... na autě je nová lambda svíčky všechny filtry.. všechny konektory sou zkontrolované bez oxidace vše je bez poškození nebo známky nečeho špatného a přezto se auto chová nemožně.. najeto to má 28000km :( tak nevím a pak další věc... tohle auto přece nemá váhu ne?? akorád map senzor (ten na snímání tlaku v sání) nebo se pletu?
Corsa 1.2 X12XE rok 2000
Uživatelský avatar
standa PE
Příspěvky: 185
Registrován: 06 úno 2008, 20:24
Bydliště: Slovensko-Senec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standa PE »

skus odpojit vahu vzduchu,to je ten zazrak na rure,ktora je medzi skrtiacou klapkou a airboxom...po odpojeni bude pravdaze svietit kontrolka,ale malo by to ist o kusok lepsie
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázek
martin.matess
Příspěvky: 18
Registrován: 14 čer 2010, 16:13
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

standa PE píše:skus odpojit vahu vzduchu,to je ten zazrak na rure,ktora je medzi skrtiacou klapkou a airboxom...po odpojeni bude pravdaze svietit kontrolka,ale malo by to ist o kusok lepsie
no to jsem zkoušel včera a kontrolka motoru myslím svítila a šlo to o malililililililinečko líp... to znamená co?
Corsa 1.2 X12XE rok 2000
martin.matess
Příspěvky: 18
Registrován: 14 čer 2010, 16:13
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

tak dnes jsem to opravdu ozkoušel a uplně ledové auto nahodím a má 1000ot a tak jako divný chod... odpojím váhu a má cca 1500 +- tak jak má mít a vždy měla a dobrý chod dusí se ale taky, co to tedy znamená že váha je tatam?? vevnitře ve váze není nečistota ani zjevná vada... a najeto to má 28000tis... ale za 10 let :)
Corsa 1.2 X12XE rok 2000
martin.matess
Příspěvky: 18
Registrován: 14 čer 2010, 16:13
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

tady to je řádně mrtvé forum :(
Corsa 1.2 X12XE rok 2000
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

pokud nemáš váhu značky bosh, tak je opravdu možný, že je v háji(kdybys měl bosh, tak je to možný taky, ale ne moc pravděpodobný) zkusil bych si pučit jinou abys měl opravdu jistotu
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
martin.matess
Příspěvky: 18
Registrován: 14 čer 2010, 16:13
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

souky222 píše:pokud nemáš váhu značky bosh, tak je opravdu možný, že je v háji(kdybys měl bosh, tak je to možný taky, ale ne moc pravděpodobný) zkusil bych si pučit jinou abys měl opravdu jistotu
to já bych si ji rád pujdčil ale nemám jaksi kde :( je to na pytel.. podívám se jestli to je či není bosh.. ale už mě fakt nic jinýho nenapadá co by ta tom mohlo být špatně na tom autě..
Corsa 1.2 X12XE rok 2000
mengic333
Příspěvky: 28
Registrován: 26 zář 2010, 21:38
Bydliště: Malacky

Příspěvek od mengic333 »

Skus ju vycistit. Mne to pomohlo.
Koza B 1,2 16V 1999
shanbe
Příspěvky: 1
Registrován: 02 lis 2010, 09:42
Bydliště: Ostrava

EGR

Příspěvek od shanbe »

Ahoj, stejný problém jako většina zde. Nepravidelný chod volnoběhu, výkonová díra, dušení při studenem motoru. Začala svítit elektronika motoru, špatně to startovalo. V Opel servisu zjištěn vadný EGR ventil. Důležitá věc: při vadném EGR nemusí diagnostika tuto chybu hlásit. Stačí, když ventil nedovírá a způsobí zblbnutí lambda sondy, což diagnostika zahlásí jako její chybu.

edit: odpoledne

Tak jsem měl štěstí. Po rozebrání EGR ventilu jsem našel asi 4mm kus bordelu vzpříčený přímo v hlavici ventilu. Po vyčištění (a že to bylo řádně zasr..né) opět jezdí jak má.
Corsa 1.2i X12XE '99
tokacek
Příspěvky: 18
Registrován: 07 kvě 2011, 09:41
Bydliště: Jeseník

Re: Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od tokacek »

Mám podobný problém auto děla to co tu popisují ostatní taky mám 1,2 48Kw, dusí se, cuká, nejde do otáček, rosvěcuje se kontrolka motoru, po odpojení váhy vzduchu je vše ok, akorát volnoběh je kolem 1.000otáček a kontrolka svítí pořád ,ale auto jede dost slušně, necuká a jde do otáček. Je to váha vzduchu nebo něco jiného. Na diagnostice mi to ukázalo vadnou lambda sondu, tu jsem vyměnil za novou, ale auto šlapalo asi deset minut a pak bylo vše jako předtím. Podle všeho váha asi není originál Bosch. Když jsem nechal motor běžet bez váhy vzduchu šel celkem klidně po připojení váhy za chodu motoru někde něco cvaklo a motor šel okamžitě dolů s otáčkama a začal mít nepravidelný chod.
mengic333
Příspěvky: 28
Registrován: 26 zář 2010, 21:38
Bydliště: Malacky

Re: Corsa B 1.2 16V 48kw - dušení

Příspěvek od mengic333 »

Uz som sa tu stazoval, robi mi to iste. Vsetko vymenene, skoda penazi. Tyzden v servise a nic. Vraj mozno riadiaca jednotka. V inom servise ze podpalene ventily. Som jelen.
Koza B 1,2 16V 1999
Odpovědět