Spatny zavit pro olejove cidlo

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
cultrarius
Příspěvky: 33
Registrován: 12 bře 2009, 17:51
Bydliště: Pardubice

Spatny zavit pro olejove cidlo

Příspěvek od cultrarius »

Zdravim,
mam problem a nevim jak ho opravit, u Corsy C jak je namontovany cidlo tlaku oleje, tak se mi uz asi po 3ti po*ralo. Kdyz jsem ho vysrouboval, tak jsem zjistil, ze je sjetej vnitrni zavit u motoru, tudiz jsem nahranej asi :( a jeste jako vzdy to cidlo odkapava z takovyho toho capliku jak se tam zacvakne, tesneni tam je a je tam cca pul roku novy cidlo, tak nevim fakt co uz s tim, kdyby nekdo vedel jak na to byl bych velmi vdecny.

Diky za kazdou smyslplnou radu ;)
:)
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

pokud ti to vylozene nechcije z toho konce, tak nejaka ta kapka se tam da pochopit..

Jinak s tim zavitem - bude to chtit si s tim pohrat.. Byla by moznost tam udelat zavit vetsi a pak krousek okolo (ale hlavne si nenadrobit piliny dovnitr).. Zalezi jak moc to mas poskozene, mozna by pomohlo jen trochu zakouzlit s tesnicim silikome (co se pouziva na topeni).. Kazdopadne nez s tim neco zacnes, hodne o tom pouvazuj
Corsa B 1.0 12V 1998
Uživatelský avatar
Sqetch
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 114
Registrován: 02 úno 2010, 20:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sqetch »

Existujou veci jako zavitove vlozky. Proste udelas vetsi diru, das tam vlozku se stejnym zavitem jako ma to cidlo a namontujes cidlo. Ale jestli s tim nemas zkusenosti a nikdy si to nedelal, tak bych doporucoval nejaky servis.
C14NZ
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
opel1.0
Příspěvky: 114
Registrován: 29 led 2007, 19:30
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opel1.0 »

aj mne sa stalo ze cidlo nevidrzalo viac ako pol roka treba tam dat zo skodovky uz ho mam 2 rok a zatial pohode drzi a na opravu daj tam lokrite nit na zavity a mas klud
celych 998 CCm a aj 12 ventilov
cultrarius
Příspěvky: 33
Registrován: 12 bře 2009, 17:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od cultrarius »

opel1.0 píše:aj mne sa stalo ze cidlo nevidrzalo viac ako pol roka treba tam dat zo skodovky uz ho mam 2 rok a zatial pohode drzi a na opravu daj tam lokrite nit na zavity a mas klud
Zdar, diky za radu, Locktite pomohl :D , ale porad mi tece olej z cidla jak se tam namackava ta potvora s dratkem, mohl by si mi poslat odkaz na typ toho cidla na skodovku co jsi tam daval?. Diky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
:)
eksn
Příspěvky: 29
Registrován: 18 úno 2008, 12:42

Re: Spatny zavit pro olejove cidlo

Příspěvek od eksn »

To škodovácké čidlo by mě taky zajímalo. Opět se mě to vys... nechám si tam dát original Opel, tak doufám.
Fanda1992
Příspěvky: 7
Registrován: 22 lis 2014, 19:59

Re: Spatny zavit pro olejove cidlo

Příspěvek od Fanda1992 »

Zdravím, měl jsem stejný problém. Během roku mi to čidlo vylítlo 3x. Tak jsem se nas*al, zalezl za soustruh a udělal si železnou přechodku a na tu jsem namontoval čidlo ze Zetoru. Vše funguje jak má a již 2 roky se nemusím strachovat, zda to vydrží, či ne. :banan:
Opel Corsa B 1.0 12v....je to satan :-D
Odpovědět