Corsa >Zatýkání do auta(déšť,myčka atd.)

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

nostromo
Příspěvky: 73
Registrován: 25 čer 2007, 14:26

Corsa >Zatýkání do auta(déšť,myčka atd.)

Příspěvek od nostromo »

Zdravim,

masm veliky problem a potreboval bych ho vyresit.

Do Corsy mi nekudy tece - na podlaze ridice byla pred par mesici louze. Protoze uz bylo jednou meneno predni okno, nechal jsem ho znovu zasklit, ze muze zatekat kolem.

Od te doby auto pomalu vysycha. Odhrnul jsem jeste koberce na podlaze aby to vyschlo rychleji.

Jenze dnes jsem objevil ze voda tam tece porad.

Je to u ridice, uplne nalevo a vepredu, u packy zvedani kapoty. Tam odnekud zezhora po te protihlukove izolaci (NE pod ni) na motorove prepazce tece voda.

Mam podezreni, ze tam zatyka nekde kolem nejake trubky, dratu co za palubkou na leve strane usti do motoru.

Neresil jste to nekdo?

Prosim, prosim.
Corsa C - 1.0 12V rok 2000
Yamaha FZS600 Fazer - rok 2003
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

zkusil bych si do auta vlezt a pozadat nekoho, aby na auto zacal strikat vodu a zjistil kde to presne protyka :-) takhle se toho da zjistit nejvic ;-)
nostromo
Příspěvky: 73
Registrován: 25 čer 2007, 14:26

Příspěvek od nostromo »

Tak jsem se poucil, ze si mam vse proverovat z mnoha zdroju. Kdyz jsem auto koupil byl sem s tim u mistniho servisu, neznackoveho, ale specializujiciho se na Oply - ze mi tam tece. Oni na to a nebylo tam menene predni sklo, ja ze ano (od sutru). Oni tak to bude tim. Takze se sklo lepilo znovu.

Ted sem zjistil ze tam znovu tece a tak sem zajel do Opla a chci mechanika.

Rikam mu ze mam Corsu C a ze mi tam tece. A on na to ze urcite u ridice na nohy. A je ze ano.

Takze je to tim a Corsy C na to trpi ze jak je schranka s relatkama v motorovem prostoru, tak u te casem odejde tesneni a voda co se tam dostane (schranka je primo pod krajem predniho skla, takze na ni jde voda jakmile zaprsi) jde primo do kabiny nad nohy ridice. Nove viko s tesnenim je za asi 700,- tesneni se zvlast neprodava, takze sem to vyresil tesnenim do oken a silikonem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

tesneni pekny no :-)

znamymu podobne tece pres pilovej filtr u Astry Gecka :-)
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Tak to musim ťuk, ťuk, já zaitm nic. Ale co tak sem koukal na tu fotku, tak buďto si to takhle z hlavy nepamatuju nebo mam to rozmístěný těch skříní na týhle straně trochu jinak.
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
port777
Příspěvky: 230
Registrován: 16 zář 2007, 21:43

Příspěvek od port777 »

ja som to celom nepochopil co treba ruboit a dke??
Opel Corsa-C 1.7 DTi 16v r.2001
Uživatelský avatar
Letavižu
Příspěvky: 36
Registrován: 16 črc 2008, 18:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Letavižu »

taky se chystam na zatesneni protoze mivam mokro na koberecku
OC 1.0 12V(AC) Z10XE ´02
port777
Příspěvky: 230
Registrován: 16 zář 2007, 21:43

Příspěvek od port777 »

tak este raz jak na to:) najlepsie obrazky
Opel Corsa-C 1.7 DTi 16v r.2001
Uživatelský avatar
tomzy
Příspěvky: 136
Registrován: 21 črc 2008, 00:12
Bydliště: Slovensko-Vysoké Tatry

Příspěvek od tomzy »

Noo tak mne to roby tiez, a nevedel som prist na to ez odkial to je...ked som umyl auto a stlacil spojuk, tak som mal plnu topanku vody..heheh..:D
Dakujem...idem tesnit.. :artiste:
My ride Opel Corsa 1,7 dti
port777
Příspěvky: 230
Registrován: 16 zář 2007, 21:43

Příspěvek od port777 »

ako pozerma tak to robi skoro kazdemu C .. hrozne :) presne ked clovek zoslapne spojku tak ma nohu mokru:D
Opel Corsa-C 1.7 DTi 16v r.2001
Uživatelský avatar
Letavižu
Příspěvky: 36
Registrován: 16 črc 2008, 18:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Letavižu »

A možná to je nadstandartní výbava a ten pedál vlevo není spojka ale sprcha nohou. :)
OC 1.0 12V(AC) Z10XE ´02
flo
Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2008, 14:01
Bydliště: Praha-Vychod
Kontaktovat uživatele:

Tece voda do prostoru u ridice

Příspěvek od flo »

Ahoj vsem, Pred tydnem jsme jako druhy auto vymenili Cinquecento za Corsu B 1999 1.0 nejchudsi vybave co jsem zatim videl. Podstata byla ze nase babicka (85let) vytahla z garaze a stim jezdil na houby a do mesta. T.z. auto ma najeto 7500km. Tak to neber!
Takze zacal jsem dodelavat radio, tet cekam na dodavky drzaku reproduktoru do dvery a do zadu. Radio a repraky mam, jeste z miho staryho BMW, tak doufam nebudou moc hluboky. Jeste antenu, a hura muzika.
ALE! vymenil jsem baterku (8 let stary uz se moc nedobijel) a jak tet prselo hodne, tak jsem rano objevil louze u ridice. Vypada kdyby tam teklo pres dofuky nohou.
Nevyte nahodou co tam netesni, nesetkali jste stim? Vyresim to sam doma, nebo mam jit do origo servisu?
Naposledy upravil(a) flo dne 30 říj 2008, 13:26, celkem upraveno 1 x.
nostromo
Příspěvky: 73
Registrován: 25 čer 2007, 14:26

Příspěvek od nostromo »

Setkal jsem se s tim u meho "Cecka".

Zatykalo tam zkrs skrinku s RJ a relatkama, ona je zrovna na takovem blbem miste, kam styka veskera voda ze skla (takze hodne vody) a kdyz netesni jeji viko, dostane se voda dovnitr. Neudela sice zkrat, ani jinou neplechu, jen proste protece do prostoru ridice pod volantem - je tam vlastne otevrena dira do prostoru motoru, prave ale kryta utesnenym vikem tenhle skrinky.

Me to tesneni uplne zpuchrelo (je tam nejaky molitan ci co) a ropadalo se na prasek. Dal jsem tam silikon a samolepici tesneni do oken.

Jinak podle zdeleni mechanika u nas v Oplu je to casta zavada u "Cecek".
Corsa C - 1.0 12V rok 2000
Yamaha FZS600 Fazer - rok 2003
Uživatelský avatar
Karolko
Příspěvky: 34
Registrován: 13 kvě 2009, 17:06
Bydliště: Hranice

POMÓC!!! zatékání do Béčka

Příspěvek od Karolko »

flo: jak si vyřešil to zatékání do corsy??? Mám stejný problém - teče tam někudy kolem topení a z obou stran. Mám poličku před spolujezdcem a ta je vždy po dešti plná vody.
Corsa C 1.2 16V, 2004
Uživatelský avatar
Mr Mart
Příspěvky: 84
Registrován: 20 led 2008, 17:36
Bydliště: South Bohemia

Příspěvek od Mr Mart »

Tak už jsem se taky stal členem klubu "tečemivcéčkunanohu". Vždycky po nějakym chcanci, když se rozjedu nebo se s autem trošku houpne, tak se v prostoru u páčky kapoty znenadání objeví pramen. Takže děkuju za tenhle topic a jdu se vrhnout se silikonem na to slavný těsnění.

Karolko>> No nevim, to, že to jde z obou stran, vypadá na vážnější problém než zatejkání skříňkou - možná to měněný sklo. :?:
Opel Corsa C 1.2/55 "Scout" :joystick:
Odpovědět