Zatékání do vozu

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
pavel-praha
Příspěvky: 7
Registrován: 26 bře 2008, 12:29

Zatékání do vozu

Příspěvek od pavel-praha »

Ahoj všichni !
Mám Corsičku B motor 1,4 (5 dveří).
Při dlouhých vytrvalých deštích mám mokro pod kobercem na podlaze u spolujezdce.
Při krátkém přívalovém dešti to ani nepoznám.Zkoušel jsem stříkat na okno i dveře
pistolí s vodou na Wapce, ale nic nezatékalo. Teď během vytrvalých deštů, jsem nahmatal,
že je vlhko až mokro pod oknem asi v rozsahu uzamykatelné schránky a že mi to pak zatéká
za koberec.
Kdosi mi tvrdil, že je potřeba sundat palubní desku a propláchnout průduchy. Má s tím, někdo
zkušenost? Jiní mi zase tvrdili, že tam teče oknem a dveřmi, ale dveřmi tam určitě neteče,
to, mám zjištěné a oknem, to nevypadá.
Může mi někdo poradit ?

Díky
Pavel z Prahy
Pavel
Uživatelský avatar
Letavižu
Příspěvky: 36
Registrován: 16 črc 2008, 18:19
Bydliště: Ostrava

Re: Zatékání do vozu

Příspěvek od Letavižu »

a co pod baterií tam je to v poradku?
OC 1.0 12V(AC) Z10XE ´02
marras
Příspěvky: 3
Registrován: 13 říj 2012, 09:18

Re: Zatékání do vozu

Příspěvek od marras »

Mám podobný problém akorát zatéká na straně řidiče, při vydatném dešti nebo a i po slabším dešti jak se prudčeji rozjedu, tak mi šplouchne trochu vody na pedály. Pod nádržkou ostřikovačů je čisto, stejně tak na straně baterie, odtokové kanálky ústící do motoru čisté. Nemáte tip co s tím?

Díky

Corsa C 1.0, 2003
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Zatékání do vozu

Příspěvek od jamal.jefries »

no aby jsi nemel prasklej radiator topeni .... neztraci se ti voda????
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
fouss1
Příspěvky: 6
Registrován: 02 úno 2010, 22:10
Bydliště: Králův Dvůr u Berouna
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do vozu

Příspěvek od fouss1 »

marras píše:Mám podobný problém akorát zatéká na straně řidiče, při vydatném dešti nebo a i po slabším dešti jak se prudčeji rozjedu, tak mi šplouchne trochu vody na pedály. Pod nádržkou ostřikovačů je čisto, stejně tak na straně baterie, odtokové kanálky ústící do motoru čisté. Nemáte tip co s tím?

Díky

Corsa C 1.0, 2003

Typická závada u C Corsy. Pod plastovým krytem vedle nádobky ostřikovače je zpuchřelé těsnění, ( něco jako molitan ,
po sundání krytu se to jenom drolilo ). Kryt je připevněn cca osmi šrouby z vnitřním torxem. Takže odšroubovat kryt,
vydrolit staré těsnění a nahradit něčím podobným. Já jsem použil gumový pás se čtvercovým průřezem cca 6 mm.
Od té doby ani kapka vody. Obrázek
marras
Příspěvky: 3
Registrován: 13 říj 2012, 09:18

Re: Zatékání do vozu

Příspěvek od marras »

jamal.jefries píše:no aby jsi nemel prasklej radiator topeni .... neztraci se ti voda????
voda se neztrácí
marras
Příspěvky: 3
Registrován: 13 říj 2012, 09:18

Re: Zatékání do vozu

Příspěvek od marras »

Díky fouss1, to bude nejspíš ono dnes se to pokusím rozebrat.
Odpovědět