corsa B startuje jak kdy

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
elena
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2011, 13:39

corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od elena »

nema nekdo zkusenost s tim že vyměnil skoro vše. Spíš jde o to že při startu nechce chytnout vypadá to že nenasává benzín -a při vyřazení obas zdechne.Jediná možnost když vůbec nechytá je použití start spreje. Čím by to mohlo být může být ucpaný palivový filtr u nádrže?Tady ty problémy nastali po výměně tesnění pod hlavou a postupně se měnilo vše...
HonzaT
Příspěvky: 25
Registrován: 01 pro 2010, 20:50
Bydliště: Tábor

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od HonzaT »

Podobny problemy mela pritelkyne a pomohla opravdu vymena cerpadla..pry bylo totalne zanesene usazeninama z nadrze..auto obcas chcipalo i pri jizde, problematicky startovalo a nakonec zustalo stat a byl nutny odtah do servisu..
elena
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2011, 13:39

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od elena »

tak to mě moc nětěší nebot jsem za dva měsíce do té mé corzi vrazila 18 tisic, a na kolik vyjde výměna čerpadla u corsi z roku 1996? mě se to při jízdě stalo jen jednou když jsem přeřazovala z 1 na zpátečku a už to pak vůbec nechytlo.ale v servisu mě zas řekli to jsou jen svíčky další tisícovka...
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od SniperDave »

Kdyz motor bezi kolisaji otacky?

Ja mam zkusenosti, že palivove cerpadlo bud jde nebo nejde, že by fungovalo jen z casti nevim, ale mozne to je. Palivovy filtr stoji ten lepsi 300, palivove cerpadlo stoji 2000. Kdyz budes mit cas a moznost, kup to pres inzerat nebo na vrakaci, v okoli Kladna, Mostu a Plzne to mam zmapovane. Je cela palivova soustava v poradku neni u motoru neco ulomene?
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
elena
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2011, 13:39

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od elena »

ja totiz mela rozdělaný motor ale bylo i zjištěno že jsou docela dost opotřebované vačky a děla už to divný zvuk. Radili mě že to má cenu ještě složit,že by to mělo ještě zvládnout tak 20-30 tisíc km.Ted mi to zatím jede ale nevím jak dlouho.Určitě bych do toho už neivestovala nebot stav auta neni zrovna moc dobry hlavne plechy tak dva roky do technicke a kupuji novejsi. Jeste jsem se dozvedela ze by to mohlo byt tim že pri startovani obcas nefunguje spinac -nejake rele.Nebot auto driv kdyz jsem pootocila klickem cvaklo a ted je to uplne hluche.dalsi varianta je ze je zaneseny filtr ,a pak zas to cerpadlo nevim kdyz by se obcas seklo se me to nezda kdyz to ted jede a pak je obdobi ze vubec.Zahadny auto nikdo na to nemuze prijit.Ale uz od zacatku co jsme je koupila je hlucnejsi jedna cast -jeden valec a ted kdyz pridavam plyn to dela divny zvuk ale toho si vsimam jen ja,kdyz to nekomu reknu .tak slysi jen ted hrcivy zvuk motoru.mam corsu z 1996. je to 1,2 výkon 33/4600..najeto je tak kolem 170 tisic ,ale v servisu rekli ze motor vypada tak na 200-220 tisic.a to je to je z 96 uz bych do zadne vymeny nesla.stalo by to vice jak to auto.
Soni
Příspěvky: 221
Registrován: 01 dub 2008, 16:07
Bydliště: Breclav
Kontaktovat uživatele:

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od Soni »

Tipl bych to na rele palivoveho cerpadla nebo cidlo klikovky. Investice do 500 kc.
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od SniperDave »

Corsa z 96 nebude mit moc cidel.A ja kdyz jsem dela proti-zlodejskou upravu,tak jsem musel odpojit tri ruzna cidla,aby motor zacal blnout(vybrovat,kolisat otacky,hlucet,chcipat(,tak bych nevidel problem v cidle,obecne se na nem nema co rozbit.

Zkusil bych zkontrolovat rele+kontakty,cerpado a vymenit filtr, protoze muj filtr po 220 tis km,byl cerny jak bota a nesel vubec profouknout.Investice mala ,jen ta prace, kdyz budes mit stečsti sezenes knihu Jak na to v pdf aneni to tezka prace.
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
Soni
Příspěvky: 221
Registrován: 01 dub 2008, 16:07
Bydliště: Breclav
Kontaktovat uživatele:

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od Soni »

SniperDave: Nemas pravdu,prave cidlo klikovky jako snad mozna jedine z cidel kdyz je spatne zpusobi ze motor nestartuje!
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od SniperDave »

Ano nemusim mit pravdu, až takle autum nerozumim,ja mam jen sve zkusenosti pri vymene motu v cecku, kdy to fungovalo a startovalo bez dvou cidel.
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od knedlik »

pokud se ti nekdo vrtal v motoru (vymena tesneni pod hlavou) a pak to blbne tak nech za prve zmerit tlaky ve valcich nevis jaky ti to delal expert, mohl bych vypravet :evil:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
elena
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2011, 13:39

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od elena »

no zajímavé je že ted zas uplně normálně jezdí a startuje na poprve, uvidím jak dlouho.děkuji za nabídku ,ale motor nový kupovat nebudu. Spíš byl problém asi v tom že tam měli něco špatně zapojený? protože se to pak vše překontrolovalo ale neřekli mě co tam bylo.Jinak ten filtr se kontroloval a je čistý.
elena
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2011, 13:39

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od elena »

a tlaky ve válcích neměří po té výměně těsnění? Mě jen říkali o tom že hlavu posílají na vybroušení a na natlakování zda neni praskla.a další věc nebylo mě ani řečeno to že mam prijet po nějakych km na utažení šroubu to jsem se ted dozvedela nahodou.nevite po kolika km to je?predem díky za odpověd
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od knedlik »

zadny srouby se nepretahujou :wink: melo by to byt utazeny na presny moment a to plne staci;; a k te hlave zkouska tesnosti hlavy je neco jinyho nez zmereni tlaku ve valcich ale pokud ti to jezdi tak to nemusis resit :wink:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
elena
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2011, 13:39

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od elena »

tak to je fajn ,že nemusím tam znovu s tím jezdit -moc děkuji za radu.:-)
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: corsa B startuje jak kdy

Příspěvek od MAMBO »

Mi se občas stane u 1.0 corsy B ze to nenastartuje napoprvé, vyblika to chybu, napodruhé to jede normál. Minulou zimu to udelalo asi 5x jenom, pomalu to zacina delat častěji, je to nějaky typicky příznak nevite někdo? :o Někdy to dam na diagnostiku i když ta to tež nemusí vyřešit...
Corsa B 1.0 5 dveř
Odpovědět