Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od Hgi »

tak po náročném pracovním týdnu píšu svoje poznatky o výměně odvzdušňovací hadice, kterou jsem nakonec úspešně provedl.

Důležité info:

vnější průměr hrdla u nádrže: cca 18mm
vnější průměr fitinky u blatníku: cca 23mm
rozměr původní originální hadice: cca 12/18mm (na obou koncích je značně vytvarovaná do větších průměrů).

Levnou náhradu lze koupit zde: http://www.gumex.cz. Po zkouknutí v obchodě jsem koupil 16/24mm s odolností na benzín. I když byly rozměry původní hadice cca 12/18mm, tak jsem zvolil právě tento větší rozměr, abych měl vůbec šanci ji nasadit na nádrž a na fitinku od plnícího hrdla.

Aby se vám novou hadici povedlo natvarovat až na 23mm, tak je nutné ji nahřívat horkovzdušnou pistolí, a to docela dlouho. Použít olej nebo něco mazlavého a poměrně velkou silou ji za tepla nasadit na oba konce. K zajištění hadice je nutné si koupit asi za 40 Kč nové stahovací sponky (ty staré se mi při sundávání rozpadly). U hrdla nádrže je docela málo místa na ruce, takže k dotažení sponky je potřeba nějaký krátký šroubovák. Pokud jste ale šikovní, tak si poradíte, aniž byste museli sundávat nádrž.

Cena této nové alternativní hadice cca 150 Kč s DPH. Originál stojí v opelu cca 650 Kč. Pro člověka co to dělá poprvé (já) je to práce asi tak na 4 hodiny.

Doufám, že tohle info někomu v budoucnu pomůže a nebude nasranej jako já, když natankuje plnou nádrž a vidí, jak mu benzín chčije z auta na silnici :-D
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
mira1
Příspěvky: 27
Registrován: 14 led 2012, 21:32

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od mira1 »

Tak mně to taky potkalo. Natankoval jsem večer plnou nádrž a ráno byla pod Corsou kaluž benzínu. Zjistil jsem, že je mokrá celá nádrž a kontrolou dírou pod zadní sedačkou jsem objevil, jakoby benzín unikal kolem víka s palivovým čerpadlem. Nevíte někdo, jaký druh těsnění zde je? Je tam ploché těsnění nebo O-kroužek?
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od Hgi »

je tam poměrně tlustej o-kroužek. Ale pochybuju, že to bude unikat kolem čerpadla... To spíš máš díru v nádrži.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Prasklá hadice od hrdla k nádrži

Příspěvek od Co-RS-ák »

hlásim se do klubu...taky s plnou :mrgreen: před barákem mam louži asi tak za 500 :roll: :mrgreen:
Odpovědět